Спеціальні потреби

Ющенко зажадав 'взяти за шкірку' депутатів-педофілів


Президент України квапить Генпрокурора, вимагаючи негайно притягти до відповідальності педофілів з мандатами. З критикою неефективного, на його думку, розслідування у справі «артеківських ґвалтівників» Віктор Ющенко виступив на всеукраїнській нараді у Харкові, присвяченій захисту прав дітей.

Глава держави висловив побоювання: якщо Генпрокуратура не поквапиться, то злочинцям при владі знову вдасться уникнути правосуддя. При цьому Ющенко нагадав недавній прецедент із депутатом Лозінським. Народний депутат від БЮТ, який був звинувачений у кричущому злочині, утік, скориставшись політичним прикриттям. Ситуація може повторитися з депутатами, причетними до ґвалтування дітей, – вважає президент.

«Думаю, що на них чекає доля Лозінського. Те саме політичне прикриття – і через декілька тижнів ми будемо їх шукати через Інтерпол, Олександре Івановичу», -- застеріг Ющенко, звертаючись до Генпрокурора Олександра Медведька, який сидів у цій же президії.

Глава держави не приховував обурення, говорячи про нинішній скандал з розбещенням неповнолітніх високопосадовцями. «На найвищих щаблях влади ми маємо – вибачте – педофілів, людей, які завдають колосальної шкоди нашій моралі. Але, на жаль, вони сьогодні з мандатом», – констатував Ющенко. За його словами, злочинці з недоторканністю почуваються наче небожителі. «Санкції на їх притягнення до відповідальності треба у Господа Бога просити, а не керуватися національним законодавством. От і граємо в гру, Олександре Івановичу, яка закінчується так, як гра з Лозінським!» – сипав звинуваченнями президент. Як він додав, «Зараз, коли суспільство вимагає ефективного розслідування, ми, на жаль, не отримуємо від Генеральної прокуратури ефективних ясних і чітких дій».
Вкотре звернувшись безпосередньо до генпрокурора Медведька, Ющенко висунув вимогу:

«Я хочу, щоб ваша реакція була миттєвою. Щоб на ваших діях українське суспільство побачило: ми маємо ефективну Генеральну прокуратуру, яка зразу за шкірку може взяти цих людей і притягти до відповідальності».
Нагадаємо: раніше Ющенко дав ГПУ 10 днів на розслідування справи «артеківських педофілів».

А тим часом справа дедалі заплутується, обростаючи шаром взаємних звинувачень та взаємовиключних свідчень. У четвер міністр внутрішніх справ Юрій Луценко сказав журналістам, що слідчі МВС готуються порушити кримінальну справу про шантаж. Шантажем буцімто займався адвокат матері потерпілих дітей. Він начебто вимагав 2 мільйони доларів в одного з підозрюваних депутатів, обіцяючи «домовитись» з матір’ю про зняття звинувачень. Адвокат, своєю чергою, скликав прес-конференцію, і заперечив закиди у шантажі.

Лунають також заяви адвокатів матері зґвалтованих дітей про тиск, який буцімто чинить на них міліція. Коментуючи роль правоохоронців у цій справі, деякі спостерігачі пояснюють: міністр Луценко хоче зам’яти скандал. Адже головний міліціонер є соратником лідерки БЮТ, і бютівцями є народні депутати, запідозрені у ґвалтуванні.

У четвер також надійшло повідомлення про те, що БЮТ виключив зі своєї фракції відомого «борця з мафією» Олександра Омельченка. Колишній соратник Юлії Тимошенко розслідував справу розбещення дітей та подавав численні депутатські звернення у цій справі, а днями заявив про свій вихід із партії Тимошенко «Батьківщина». Як він пояснив – через небажання бути в одній партії з криміналітетом.

Як повідомлялося, скандал спалахнув після того, як 13 жовтня народний депутат від Партії регіонів Вадим Колесниченко заявив: до нього звернулася матір двох дітей, яких зґвалтували високопосадовці у міжнародному дитячому таборі «Артек».

Пізніше у ЗМІ спливла інформація про те, що причетними до розбещення неповнолітніх є депутати від БЮТ Віктор Уколов, Сергій Терьохін та Руслан Богдан. Самі народні депутати категорично спростували звинувачення, назвавши це політичною провокацією.

XS
SM
MD
LG