Спеціальні потреби

Зміни в Інтернеті - адреса рідною мовою


Всесвітня організація, що займається реєстрацією і регулюванням адресних імен в Інтернеті - ICANN - каже, що з середини 2010 року для адреси на веб-сайті буде дозволено використовувати не тільки латинський шрифт.

Таке рішення прийняла Рада директорів цієї некомерційної корпорації в Сеулі. Нововведення дасть можливість появи в Інтернеті адрес мовами з іншими, опріч латинських, буквами.

Доменні імена на веб-сайтах створюються із додаванням після крапки таких суфіксів, як ‘dot com’, чи ‘dot org’, та обмежені 26 буквами латинського алфавіту, десятьма цифрами й тире.

ICANN називає впроваджувані зміни найбільшими в історії Інтернету за 40 років. Нововведення також уможливлять більший доступ до Інтернету щонайменше для 1.5 мільярда людей, які користуються китайським та арабським шрифтами.

Президент інтернет-корпорації із присвоєння імен і номерів Род Бекстер назвав прийняте рішення «першим кроком» у напрямку «інтернаціоналізації Інтернету».

Втім деякі інтернетні експерти вважають, що зі змінами в сфері доменних імен може виникнути цілий ряд нових викликів, бо уряди країн домагатимуться суверенітету над своїми мовними доменами.

ICANN каже, що зміни будуть впроваджуватись поступово і що він почне приймати прохання про створення назв доменів нелатинським шрифтом у середини листопада.

XS
SM
MD
LG