Спеціальні потреби

Актуально

Зміни в Інтернеті - адреса рідною мовою

Всесвітня організація, що займається реєстрацією і регулюванням адресних імен в Інтернеті - ICANN - каже, що з середини 2010 року для адреси на веб-сайті буде дозволено використовувати не тільки латинський шрифт.

Таке рішення прийняла Рада директорів цієї некомерційної корпорації в Сеулі. Нововведення дасть можливість появи в Інтернеті адрес мовами з іншими, опріч латинських, буквами.

Доменні імена на веб-сайтах створюються із додаванням після крапки таких суфіксів, як ‘dot com’, чи ‘dot org’, та обмежені 26 буквами латинського алфавіту, десятьма цифрами й тире.

ICANN називає впроваджувані зміни найбільшими в історії Інтернету за 40 років. Нововведення також уможливлять більший доступ до Інтернету щонайменше для 1.5 мільярда людей, які користуються китайським та арабським шрифтами.

Президент інтернет-корпорації із присвоєння імен і номерів Род Бекстер назвав прийняте рішення «першим кроком» у напрямку «інтернаціоналізації Інтернету».

Втім деякі інтернетні експерти вважають, що зі змінами в сфері доменних імен може виникнути цілий ряд нових викликів, бо уряди країн домагатимуться суверенітету над своїми мовними доменами.

ICANN каже, що зміни будуть впроваджуватись поступово і що він почне приймати прохання про створення назв доменів нелатинським шрифтом у середини листопада.

Всі новини дня

Російська війна в Україні - один з чинників на виборах президента Чехії

Петр Павел (ліворуч) висловлюється за твердий курс Чехії як члена ЄС і НАТО, а його суперник Андрей Бабіш має застереження до деяких кроків узгоджених союзниками

Чеські виборці у п’ятницю і суботу 27-28 січня голосують у другому турі президентських виборів, у який вийшли колишній генерал Петр Павел та колишній прем'єр-міністр підприємець Андрей Бабіш.

Голосування закінчиться у суботу о 14:00 і результатів очікують того ж вечора.

Президент у Чехії не урядує країною, але затверджує прем’єр-міністра, голову центрального банку і конституційного суду, а також може використовувати свою посаду для пропагування певних політичних ідей та висловлюватися з питань зовнішньої політики.

У першому турі виборів з невеликим розривом перед вів Петр Павел, набравши 35,40%, а за ним був Андрей Бабіш з показником 34,99%.

61-річного Петра Павела називають центристським прозахідним кандидатом, який зокрема підтримує міжнародну допомогу Україні для захисту від російської агресії.

Павел зокрема висловлювався за те, щоб Чехія, член ЄС і НАТО, також вступила до Європейського монетарного союзу і запровадила спільну валюту євро.

68-річний найбагатший в країні підприємець Андрей Бабіш заробив собі репутацію «євроскептика» приязного до прем’єр-міністра Угорщини Віктора Орбана.

Під час виборчої кампанії він заявляв, що, як і Орбан, остерігається збройної допомоги Україні, щоб не спричинити поширення війни.

Бабіш стверджував, що він міг би сприяти мирним переговорам з Росією і дорікав супернику Павелу, що той, буцімто, може втягнути Чехію у війну.

Чинний чеський президент Мілош Земан, повноваження якого закінчуються у березні, також часто викликав палкі суперечки в суспільстві, висловлюючись за тісніші відносини з Китаєм, а до російського лютневого вторгнення в Україну він також виступав за співпрацю з Росією.

Дивіться також:

В чому перевага танків Абрамс, Леопард і Челленджер, і які можливості вони відкриють ЗСУ – пояснюють експерти. Відео

В чому перевага танків Абрамс, Леопард і Челленджер над російськими танками, і які можливості вони відкриють ЗСУ – пояснюють експерти.

Заступниця Держсекретаря США: Ми зосереджені на тому, щоб найшвидше доставляти Україні зброю, якої вона потребує. Відео

США зосереджені на тому, щоб найшвидше доставляти Україні зброю, якої вона потребує. Про це в інтерв'ю Албанській службі Голосу Америки сказала заступниця Держсекретаря США Карен Донфрід.

Чому тільки зараз адміністрація США прийняла рішення надати Україні танки: деталі зі слухань в комітеті Сенату. Відео

Питання протидії російській агресії проти України обговорили в Комітеті із закордонних справ Сенату США. Зокрема, законодавці розпитували представників адміністрації, чому тільки зараз вона прийняла рішення надати Україні танки Абрамс.

Мстислав Чернов про “20 днів у Маріуполі”. Відео

Мстислав Чернов про “20 днів у Маріуполі”. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:08:09 0:00

Український документальний фільм “20 днів у Маріуполі” Мстислава Чернова показали на кінофестивалі Sundance.

Більше

XS
SM
MD
LG