Спеціальні потреби

Домовленість про закінчення  кризи в Гондурасі


Керівник тимчасового уряду Гондурасу Роберто Мічелетті погодився підписати домовленість про повернення до влади усунутого президента країни Мануела Салайя і закінчення політичної кризи в країні.

Мічелетті сказав, що він уповноважив свою групу на переговорах підписати домовленість про «початок закінчення» чотирьохмісячного політичного протистояння. Конгрес Гондурасу повинен ще схвалити цю угоду.

Мануель Салайя каже, що він «оптимістично» налаштований стосовно того, що домовленість дасть йому змогу повернутись до влади.

Тим часом, держсекретар США Гіларі Клінтон, яка перебуває в Ісламабаді, привітала цю домовленість, назвавши її «історичною».

Цей явний прорив стався під тиском американських високих посадовців, які перебувають тепер у Гондурасі. Помічник держсекретаря США у справах Західної півкулі Томас Шанон сказав, що суперницькі сторони погодились між собою для запевнення міжнародної підтримки у виборах, що відбудуться у листопаді.

Мануеля Салайю видворено з Гондурасу 28 червня в результаті державного перевороту. Противники звинувачують його у намірі змінити незаконно конституцію, аби продовжити свій термін урядування.

Усунутий від влади посадовець повернувся до Гондурасу у середині вересня і переховувався у посольстві Бразилії.

Уряд Роберто Мічелетті подав, з огляду на це, на Бразилію офіційну скаргу до Міжнародного суду ООН в Гаазі.

Адміністрація президента Обами хотіла, щоб головну роль у гондураському конфлікті відігравала Організація американських держав і призначений нею посередник - президент Коста-Ріки Оскар Аріяс.

Тим часом, держсекретар Клінтон вирішила посилити зусилля США для розв’язання цього конфлікту і вислала до Гондурасу делегацію, довідавшись минулого тижня від Мануеля Селая про прорив на переговорах.

XS
SM
MD
LG