Спеціальні потреби

Мінздоров`я: епідемія грипу в Україні почала йти на спад


Кількість нових випадків захворювання на грип в Україні за останню добу скоротилася на вісім тисяч, що дозволяє урядовцям говорити, що пік епідемії вже позаду. Порівняно із початком листопада нині щодня фіксується вчетверо менше нових хворих. Ці цифри наводять в Міністерстві охорони здоров'я країни. Водночас, за даними відомства, число інфікованих в більшості областей країни ще досі перевищує епідемічний поріг. А за минулу добу жертвами грипу стали 26 українців, зокрема й одна дитина.

У деяких західних областях, де ситуація почала нормалізуватися, місцеві органи влади розмірковують над скасуванням карантину. Напередодні президент Ющенко зобов'язав губернаторів вивчити можливість відновлення в своїх регіонах звичайного режиму роботи. Водночас в уряді очікують щонайменше ще дві хвилі епідемії. Перша, за прогнозами експертів, може початися у січні наступного року, друга – на початку весни 2010-го.

З цими висновками погоджуються і експерти Всесвітньої організації охорони здоров'я, які нині перебувають в Україні на запрошення уряду. За словами представників ВООЗ, вжиті в країні протиепідемічні заходи показали свою ефективність. Зокрема, уповільненню поширення епідемії значною мірою сприяло введення карантину у навчальних закладах України. Експерти ВООЗ закликали уряд якнайшвидше розпочати вакцинацію населення. Через брак ліків медики рекомендують в першу чергу проводити щеплення людей, ризик захворювання яких найвищий.

Вже на початку грудня Україна планує отримати майже один мільйон доз вакцини проти грипу А/H1N1. Ці ліки можуть надійти від Всесвітньої організації охорони здоров'я. Уряд вирішив завчасно підготуватися до нових хвиль епідемії і створити в країні незнижуваний запас ліків і обладнання. Очевидно, на їх закупівлю мають направити і виділений парламентом мільярд гривень, навколо якого нині точиться суперечка. Президент обіцяє заблокувати фінансування за рахунок емісійних джерел. Однак Верховна Рада багато політиків висловлюються за подолання президентського вето.

XS
SM
MD
LG