Спеціальні потреби

Гребля – заняття, яке у США починає долати класові бар`єри

Бідність у Сполучених Штатах сьогодні чи не найбільше шкоди завдає підростаючому поколінню. Втім діти, що живуть у родинах із малим достатком, таки можуть знайти вихід з цієї ситуації, а інколи він приходить із досить несподіваного боку. Нещодавно в штаті Вашингтон стартувала спеціальна програма, яка дає можливість підліткам із бідних сімей почати займатися таким традиційно привілейованим спортом як гребля.

Чотирнадцятирічна Кіайра Ріґґінс чимало часу проводить в автобусі. Район, в якому вона проживає, є досить небезпечним, а її мати є інвалідом і не працює. Попри це Кіайра п’ять днів на тиждень ходить на виснажливі тренування із виду спорту про існування якого, як вона сама зізнається, раніше навіть не здогадувалася.

«Коли я почула про академічну греблю, то навіть не знала, що це таке. Я думала, що це щось на зразок байдарок».

Гребля - це спорт наповнений традицією; спорт на витривалість і силу. Втім займатись ним - справа не з дешевих. Тренер Карла Ландіс і організація, яку вона створила, хоче зробити цей спорт доступнішим.

З допомогою благодійних внесків вони започаткували програму, яка б дала нагоду бідним дітям сісти у човен і стати частиною команди. Тренер Карла Ландіс переконана, що це навчить їх командній роботі і дисципліні.

«Вони б ніколи не спробували греблю, якби ми не створили цю команду, адже це дуже дорого. Тут дуже важко дійти до практичних занять і треба скласти докупи багато невідомих досі компонентів».

Кен Могамед - виходець із великої сім`ї із невеличким доходом. Він щодня годинами добирається на заняття трьома автобусами. Він каже, що друзі насміхаються над ним і кажуть, що гребля - не серйозний спорт. Втім, він не переймається їх словами і вважає, що саме цей спорт може допомогти йому потрапити на навчання у коледж. А мати Кіайри каже, що цей спорт навчив її доньку зосереджуватися і планувати, і зізнається, що вона ніколи не думала, що хтось у родині займатиметься греблею.

«Ми ніколи не думали, що гребля коли-небудь може стати частиною нашого життя. Цей спорт швидше для багатих».

На човнах, доступних для дітей із бідних сімей, не питають чи ти маєш досвід, або гроші. Щоби стати частиною команди ти повинен лише наполегливо працювати і, що найважливіше - гребти, як всі інші.

Інше за темою

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG