Спеціальні потреби

Американці відзначають традиційний День подяки


Щороку в четвертий четвер листопада американці святкують День подяки. Вважається, що ця традиція розпочалася у 1621 році, коли індіанці та європейські поселенці зібралися разом, аби відзначити завершення збору врожаю. Події того часу, за всіма ознаками, мали чималий вплив на сучасні кулінарні традиції американського народу.

Шеф-кухар з Музею американських індіанців Ричард Гетцлер спеціалізується на кухні корінного населення Америки. Він каже, що для готування страви він використовує лише грудину індика.

Гетцлер очолює команду кухарів, яка складає меню в кафетерії вашингтонського Музею американських індіанців. Група досліджувала страви корінного населення Америки протягом кількох місяців. До складеного ними меню входять страви, які стали традиційними для Дня подяки. Щоправда, каже він, кухня музею пристосовує давні рецепти індіанців до смаків сучасних американців.

«Первісний кукурудзяний хліб був надзвичайно твердим, що зрозуміло, оскільки індіанцям треба було носити його з собою».

Вважається, що традиція Дня подяки зародилась у 17 сторіччі, коли поселенці та індіанці разом святкували багатий врожай. Хоча День подяки не є традиційним святом корінного населення Америки, саме індіанці навчили європейців, як полювати, як збирати та зберігати їжу. Багато істориків вважають, що європейські поселенці не пережили б перших років у Північній Америці без допомоги індіанців.

Індіанці ділилися з усіма їжею, приносили все, що у них було. А було у них чимало різних страв.

«Ось, як у нашому салаті – каже Ричард Гетцлер – тут є все, що вони могли тоді мати: боби, кукурудза, кабачки. Зрозуміло, і індик. Обов’язково кукурудзяний хліб».

За словами Гетцлера, одними з найважливіших навичок, які європейські переселенці перейняли від індіанців, було зберігання овочів та м’яса на зиму.

«Вони навчились сушити овочі на сонці, а відтак вживати їх в супах чи інших стравах, навчились використовувати сіль в консервації. Адже індіанці одними з перших почали використовувати сіль для збереження м’яса».

Індик, солодка картопля, кукурудзяний хліб – страви, які вірогідно були присутні під час першого обіду індіанців та поселенців, і досі залишаються головними під час свята. Щоправда, дружба між європейськими поселенцями та індіанцями тривала недовго. Однак типове меню Дня подяки та традиція ділитися їжею залишилися і понині.

XS
SM
MD
LG