Спеціальні потреби

Для деяких незастрахованих швидка замінює лікаря

У США невідкладну медичну опіку надають не тільки карети швидкої допомоги, але й пожежники. Іноді це рятує життя, іноді – замінює тим, що роблять виклик, рутинний візит до лікаря.

Джон Ботвин – пожежник, підготований надавати невідкладну медичну допомогу – завжди напоготові.

«На цій роботі необхідно вміти бути готовим до будь-якої ситуації. Ми тут на передовій кожного аспекту охорони здоров’я і опіки людьми».

Дедалі частіше пожежникам доводиться бути медиками. Зазвичай пожежники випереджають швидку допомогу, тому перша поміч часто надходить від них.

У великих містах, для запевнення швидшого реагування на медичні виклики, диспетчери висилають на місця пожежників з медичною підготовкою.

Екіпаж «10», до якого входить Ботвин, обслуговує один з найбідніших районів Вашингтона. Багато його мешканців не мають медичного страхування. Коли людям необхідна медична допомога, вони дзвонять у поліцію.

Одного разу 30-річний Джон Ботвин працював з бунтівливою 12-річною дівчиною. Він розповідає:

«Щодня я підбираю на вулицях людей, які стали алкоголіками, наркоманами, втягнулись в проституцію. Якщо ти зв’яжешся з такими і опинишся на вулиці, твоє життя буде дуже коротким».

Джон каже, що часто бачить тих самих людей:

«Швидка допомога покликана допомагати лише в екстрених випадках. Але коли люди не мають чим платити, то їм байдуже, що скільки коштує. Такі люди стають тягарем для системи».

Ближче вечора екіпаж відповідає на ще кілька медичних викликів. Кіана Лофтен допомагає жінці з шлунковими проблемами. На даний виклик приїхало ще 10 пожежників.

За добу виклики пожежної машини з чотирма пожежниками обходяться в три тисячі доларів. Це ставить під сумнів доцільність реагування пожежниками на медичні виклики.

Пожежне управління Вашингтона намагається виявити осіб, що зловживають системою. Екіпаж «10» сподівається, що щось буде зроблено, щоби їх не викликали так часто через дрібні медичні проблеми.
XS
SM
MD
LG