Спеціальні потреби

Новий посол США в Україні почав виконувати обов'язки


Посланець Сполучених Штатів Америки в Україні Джон Теффт вручив сьогодні вірчі грамоти президенту Віктору Ющенку. Відтак, він формально почав виконувати обов'язки надзвичайного і повноважного посла своєї країни в Києві. Як повідомляє прес-служба глави держави, під час зустрічі із Джоном Теффтом Віктор Ющенко підкреслив, що українська сторона високо цінує досягнутий за останні роки рівень двосторонніх відносин та прагне й надалі зміцнювати стратегічне партнерство між Україною та США на основі положень Хартії Україна – США про стратегічне партнерство.

Під час зустрічі Віктор Ющенко назвав розвиток відносин зі Сполученими Штатами одним із найважливіших зовнішньополітичних пріоритетів України та відзначив послідовну підтримку Вашингтоном суверенітету і незалежності України. Серед першочергових питань двостороннього порядку денного глава держави назвав наповнення реальним змістом положень Будапештського меморандуму та вироблення нового міжнародно-правового документа, який міг би забезпечити дієві гарантії національної безпеки України. Віктор Ющенко відзначив послідовну підтримку і практичне сприяння з боку США реалізації незмінного євроатлантичного курсу України. Під час зустрічі також було позитивно відзначено інтенсифікацію двостороннього діалогу в енергетичній сфері, який спрямований на підвищення енергетичної безпеки України. Джон Теффт, вручаючи вірчі грамоти, висловив надію на плідний діалог між двома країнами: «Чекаю з нетерпінням на плідну співпрацю та побудову стратегічного партнерства між країнами».

Джона Теффта називають одним із найдосвідченіших американських дипломатів. Він працює у структурах зовнішньополітичного відомства Сполучених Штатів вже понад 30 років. До призначення на нинішню посаду Теффт очолював диппредставництво США у Грузії та керував відділом Державного департаменту, який відповідав за відносини з Росією, Україною, Білоруссю та Молдовою. Новий амриканський посол також раніше працював керівником диппредставництва США у Литві та був заступником глави дипломатичної місії Сполучених Штатів у Москві. За сумлінну роботу Джон Теффт отримав особливу почесну відзнаку Держдепартаменту США та під час роботи в Росії був визнаний найкращим заступником глави американської дипломатичної місії за 1999.

XS
SM
MD
LG