Спеціальні потреби

Палиця - засіб самозахисту для літніх громадян

Гунфу – це стародавній східний вид самозахисту. А палиця, використовувана для ходіння, англійською називається «кейн». Саме ці слова обігруються в назві курсів самозахисту для літніх людей – Кейн-Фу – самозахист за допомогою палиці для ходіння з елементами східних єдиноборств.

У флоридській школі єдиноборств триває заняття, учасниками якого є переважно люди похилого віку. Тренер Ґері Гернандез показує, як використовувати палицю проти нападника:

«Якщо хтось намагатиметься напасти на вас, а вам вже немало років, ви не зможете зреагувати на це як в 20-літньому віці. Я вчу моїх учнів боротись за виживання».

Тут вчать використовувати палицю як дубину, закидати її гнуту частину за шию нападника.

Джон Ґібсон – пенсіонер і почав класи 4 місяці тому. Недавно він зламав ногу і тепер для ходіння повинен користуватись палицею:

«Я не можу рухатись як колись. Тож коли я маю знаряддя, яке я вже повинен мати при собі, то мені слід знати, як ним користуватись!»

Донедавна випадки нападів на літніх людей знижувались, але торік підскочили до найвищого від 2002 року рівня.

Застосування палиць для ходи в цілях самооборони стало прибутковою справою. Мерл Макалпін виробляє вручну до ста палиць на тиждень. Його ціпки мають спеціальні гачки і більші заокруглення, щоби чіплятись за шию, руки чи ноги нападника:

«Ми вирізаємо в дереві так звані акулячі зуби. Ними можна уразити обличчя, спину чи руки нападників. Тоді вони знатимуть, що краще їм було до вас не лізти!»

Макалпін працює в компанії «Кейн Мастерс» – майстри палиць. Саме ця компанія започаткувала поєднання східних єдиноборств з палицями для ходи. За її даними, близько трьох з половиною тисяч людей у США вчаться цим методам за допомогою підготованих компанією тренерів.

Ґері Гернандез є одним з них. На його думку, популярність цих класів у літніх людей зумовлена зростанням злочинності, яке в свою чергу викликане економічними труднощами. Також, прогнозує тренер – популярність зростатиме в міру старіння населення країни.

Інше за темою

XS
SM
MD
LG