Спеціальні потреби

Порошенко: Україну хочуть бачити прогнозованою

Підтвердження гарантій безпеки Україні у новому договорі про скорочення стратегічних озброєнь між США та Росією, стало однією з тем обговорення під час візиту української делегації до Вашингтона на чолі з міністром закордонних справ Петром Порошенком. У середу після серії офіційних зустрічей у Державному департаменті США голова МЗС виступив в Інституті Карнеґі.

За словами міністра закордонних справ, Україна приймає запевнення про гарантії безпеки, які прозвучали у спільній заяві президентів Росії та США, але вважає за необхідне обговорити форми цих гарантій. Виклики сучасного світу, наголошує Петро Порошенко, потребують нових форм безпеки:

«Підтвердження гарантій безпеки є дуже важливим для України, але ми вважаємо за необхідне продовжувати дискусії з цього приводу, залучити до них експертів, щоб визначитись з тим, якими будуть нові форми цих гарантій».

Під час свого першого візиту до Сполучених Штатів на посаді міністра закордонних справ України Петро Порошенко наголосив, що його завданням є зробити зовнішню політику України прагматичною, направленою на захист держави та його громадян у світі. За його словами, закордонні партнери також хочуть бачити Україну стабільною та прогнозованою державою.

Петро Порошенко зазначив: «Перш за все вони хочуть бачити стабільну, передбачувану і сильну країну, з якою можна мати справу. Друге, це те, що українці хочуть бачити від української влади проведення реформ, які би зробили Україну ефективною державою. Безумовно всі це пов’язують із президентськими виборами наступного року, але наша діяльність як МЗС не пов’язана з тим, що ми живемо до і після виборів. Ми можемо сьогодні щось зробити, ми маємо це робити. Приклад цього – це інтереси конкретної людини, яку ми хочемо захистити діяльністю МЗС».

Як стверджує Петро Порошенко, така чітка і прозора політика полегшує його роботу на посаді керівника зовнішньополітичного відомства:

«Я можу стверджувати, що мені легко працювати, ми знаємо чого ми хочемо, у нас абсолютно прозора позиція. Ми не збираємося займати позицію «про» і «контр», ми не збираємося грати в інтриги, у нас є прямий український інтерес».

Щодо євроатлантичної інтеграції України, то міністр закордонних справ заявляє, що цей процес є пріоритетним для України, а його швидкість та ефективність залежить лише від України:

«Все, що повинні були зробити для нас наші партнери, вони зробили. І немає чого на сьогоднішній день перекладати свої проблеми на голови наших партнерів. Це ми, чи вони мають адаптувати наше законодавство? Це в нас, чи в них проблеми з корупцією? Це в нас, чи в них проблеми з реформою податкової, медичної, страхової, пенсійної системи? І врешті-решт, це ми робимо для них, чи для нас ці всі реформи? Я переконаний, що Європейський Cоюз для нас може бути лише мотивацією того, щоб ці реформи були здійснені».

Інше за темою

XS
SM
MD
LG