Спеціальні потреби

Актуально

У Києві присягу склали чергові добровольці ‘Корпусу миру’

Сьогодні у Києві новопризначений посол Сполучених Штатів Джон Теффт прийняв присягу у понад ста добровольців «Корпусу Миру». Ця організація фінансуєтсья американським урядом і здійснює гуманітарні проекти в понад ста країнах світу. Місія в Україні за останні роки стала найчисленнішою.«Я клянуся сумлінно і вірно виконувати настанови добровольця Корпусу Миру з людьми України в партнерстві, дружбі та мирі. Нехай допоможе мені Господь!» - такими словами волентери розпочинають свою службу в Україні.

Їх - сто тринадцять. Всі вони покинули свої родини в Сполучених Штатах і поїхали на два роки в чужу країну, щоб стати добровольцями «Корпусу миру. Під час перебування за кордоном волонтери живуть у сім`ях звичайних людей, які зголосилися їх прийняти, і отримують невелику стипендію.

Ейдан Ренаґен зі штату Нью-Йорк каже, що майже всі в його родині пройшли через волонтерство. Тому він знає, які складнощі його чекають. До приїзду в Київ він про Україну майже нічого не знав. Нині вже майже три місяці вивчає українську у Кагарлику. Каже, що поки що не розчарований.

«Всі в Кагарлику на Київщині були до мене такими приязними. Ось бачите на мені шарф – це одна місцева бабуся, коли побачила що в мене немає шарфу, зв`язала мені за ніч перед самим відїздом. Тому мені, сподіваюся, не буде холодно цієї зими».

Ейдан викладатиме англійску мову у технікумі на Волині. Відразу після присяги добровольці роз`їдуться по всіх областях України. Для новопризначеного посла США в Україні Джона Теффта – це практично була перша публічна поява після вступу на посаду.

«Я гордий за цих добровольців. І не тільки тому, що я посол. Як американець я пишаюся їхнім духом, прагненням допомогти. Мені приємно, що наші громадяни готові покинути свої родини на два роки, щоб тут в іншій країні знайти нових друзів і допомогти їм».

У Посольстві зазначають, що Корпус миру в Україні – вже тривалий час залишається найчисельнішою місією серед усіх держав світу. Через неї пройшли вже понад дві тисячі добровольців.


Всі новини дня

«Українська хоробрість змінює світ», - заявила прем'єр-міністерка Литви на Безпековому форумі у Варшаві. Відео

Під час форуму народу України вручили нагороду «Лицар Свободи». Від імені народу України її отримала перша леді Олена Зеленська.

Український експорт зерна наблизився до довоєнного рівня: репортаж з Одеського порту. Відео

За словами міністра інфраструктури України Олександра Кубракова, через два місяці після підписання Чорноморської зернової ініціативи український експорт зерна наблизився до довоєнного рівня.

Петреус: якби Росія здійснила ядерний удар по Україні, США та союзники, ймовірно, відповіли б знищенням російських сил в Україні. Відео

Колишній директор ЦРУ і генерал армії США у відставці Девід Петреус заявив у вівторок, що якби Росія здійснила ядерний удар по Україні, Сполучені Штати та їхні союзники, ймовірно, відповіли б знищенням російських сил в Україні та, можливо, у Чорному морі.

Чому участь кримських татар у війні проти України вигідна Кремлю - думки експертів. Відео

Правозахисні організації та Генштаб ЗСУ повідомляє, що російська влада в окупованому Криму мобілізує кримських татар. Чи є цифри, скільки людей вже отримали повістки, і чому участь кримських татар у війні проти України вигідна Кремлю - думки експертів.

Сенатори США пропонують передавати Україні конфісковані і заморожені активи Центробанку РФ 

Концерт з приводу незаконної анексії окупованих українських територій, Москва, 30 вересня 2022. REUTERS

Сенатори США від Демократичної та Республіканської партій Шелдон Вайтгауз та Джим Ріш запропонували нову законодавчу ініціативу, спрямовану проти російських еліт, ставленників та олігархів - Russian Elites, Proxies, and Oligarchs Act (REPO Act). Документ пропонує передавати Україні в якості додаткової допомоги конфісковані активи Центробанку Росії та інші суверенні активи РФ.

цілком правильно, щоб ці кошти були арештовані та конфісковані та перепрофільовані... Україні

"За повідомленнями, в усьому світі заморожено російських активів на понад 300 мільярдів доларів. Це значно більше грошей, ніж ті суми, що були вилучені чи конфісковані у російських олігархів. З огляду на винятковість та жорстокість відвертої незаконної війни Росії в Україні, цілком правильно, щоб ці кошти були арештовані, конфісковані та перепрофільовані, щоб допомогти Україні виграти цю війну та відбудувати свою країну", - сказав Ріш.

"Нам потрібно дати чітке повідомлення Володимиру Путіну: продовжуйте ваше жорстоке вторгнення в Україну та отримуйте фінансові наслідки", - сказав Вайтгаус. - "Ці заходи надішлють це повідомлення голосно та чітко".

Серед іншого, законодавча ініціатива закликає дозволити президентові США конфісковувати російські суверенні активи, заморожені у США, створює Фонд підтримки України (Ukraine Support Fund), куди спрямовуватимуть вилучені кошти. Крім того, за пропозицією, Держдепу надаватимуться додаткові ресурси для роботи із партнерами та союзниками за кордоном задля конфіскації додаткових російських суверенних активів в інших країнах.

Раніше "Голос Америки" повідомляв про новий пакет допомоги Україні, що включає HIMARS, артилерію, боєприпаси, протимінний транспорт та польове обладнання. Вашингтон та Київ повідомили, що президенти США Джо Байден та України Володимир Зеленський обговорили це у телефонній розмові.

Байден написав у Twitter, що США "як і раніше готові накласти серйозну плату на будь-яку організацію, яка підтримує так звану анексію Росією" українських територій і продовжуватимуть "об’єднувати світ для підтримки України у захисті своєї демократії."

Зеленський подякував Байдену і народу CША "за сталу оборонну й фінансову підтримку" та повідомив, що вони "обговорили додаткові санкції, ситуацію на полі бою та важливість збереження експорту агропродукції морем".

У РФ сьогодні заявили, що "постачання США озброєнь Україні наближають до небезпечної межі прямого військового зіткнення Росії та НАТО".

Більше

XS
SM
MD
LG