Спеціальні потреби

Відзначено пам’ять жертв цунамі 2004 року


Населення Азії відзначило п’яті роковини нищівного землетрусу і спричиненого ним цунамі. Тоді загинуло до 230 000 людей у приблизно 12 країнах цього регіону.

Цунамі 26 грудня поглинуло цілі прибережні поселення, стерло з лиця землі цілі родини і обрушилось на переповнені туристами пляжі, змітаючи і стираючи все на своєму шляху.

Короткі молитовні богослужіння відбулися у мечетях цього реґіону, на братських могилах, в морських курортах і громадах по всьому узбережжі Індійського океану.

Цунамі спричинив сильний підводний землетрус силою у 9 балів за шкалою Ріхтера поблизу індонезійського острова Суматра. Впродовж якихсь 7 годин лавина води прокотилась Індійським океаном, руйнуючи все на побережжі, аж до берегів Східної Африки. Подекуди висота хвиль цунамі сягала 9 а той вище метрів. Найбільше тоді постраждали Індонезія, Шрі Ланка, Індія, Мальдівські острови й Таїланд.

Випадковий збіг обставин…Сильний землетрус струхнув Індонезію цієї суботи, перед 6 годиною вечора. Американське геологічне бюро повідомило, що він був силою у 6 балів за шкалою Ріхтера. Втім представники влади не попереджали про наближення цунамі і поки що нема повідомлень про спричинену людям шкоду, чи серйозне руйнування.

XS
SM
MD
LG