Спеціальні потреби

Екс-службовці розвідки США про атаку на базу в Афганістані


У повідомленнях інформаційних агентств говориться, що самогубна атака цього тижня на військову базу в східному районі Афганістану була ударом у серцевину американських таємних операцій у регіоні. На цю тему колишні службовці розвідки розмовляли з представниками провідних американських ЗМІ за умови неоприлюднення їх прізвищ.

Вони сказали, що база в провінції Хост займалася збиранням розвідувальних даних уздовж афгано-пакистанського кордону і керувала зусиллями з метою ліквідації високопоставлених лідерів екстремістів, часто із застосуванням безпілотних літаків.

Службовці розвідки також сказали, що, за всіма ознаками, до нападника-смертника, який був у формі афганської армії, ставилися як до інформатора та що, можливо, він не пройшов необхідної перевірки при вході на базу.

Центральне розвідувальне управління США підтвердило, що в результаті атаки, що сталася в середу, семеро його службовців загинуло і шестеро інших осіб отримало поранення. Проте ЦРУ не подало подробиць.

Колишні службовці управління підтвердили, що серед убитих був начальник бази.

Тимчасом угруповання Талібан взяло на себе відповідальність за атаку. Представник талібів також заявив, що це вони відповідальні за іншу атаку, в результаті якої на півдні країни загинуло четверо канадських військовослужбовців і журналіст.

Президент США Барак Обама висловив співчуття ЦРУ і високо оцінив його працю, яку назвав відмінною.

XS
SM
MD
LG