Спеціальні потреби

Актуально

У США хочуть відстежити використання ‘кривавих металів’
Більшість електронних пристроїв, які ми вживаємо, містять у собі метали, що походять з країн з триваючими конфліктами, як наприклад Демократична Республіка Конго.

Конгресмен США Джим Макдермот вважає, що споживачі повинні знати звідки надходять олово, вольфрам, тантал і золото, які є складовою частиною їх мобільних телефонів:

«Світовий попит на ці метали не зникне допоки Ви і я не викинемо своїх мобільних телефонів і все інше, що містить ці метали, навіть у малій кількості».

Джим Макдермот вніс на розгляд Конгресу законопроект, що змусить виробників оприлюднювати інформацію про метали, які використовуються у техніці. У разі схвалення цього документа американські компанії також не зможуть імпортувати товари, зроблені з так званих ‘кривавих металів’.

Конгресмен Макдермот каже, що це законодавство внесе прозорість і дасть можливість споживачам робити вибір. Водночас воно допоможе Америці голосувати за мир, а не за війну в Конго.

‘Досить’, - так називається проект центру американського розвитку, що розпочав кампанію проти ‘кривавих металів’. Розповідає виконавчий директор проекту Джон Норріс:

«Ми створили карту транспортування металів з районів, які утримують бойовики в Конго, до посередників в Уганді та Руанді, а відтак на заводи, переважно на Далекому Сході. Це дає можливість перевірити їх походження».

Результати своїх досліджень центр показав провідним електронним компаніям, щоби залучити до обговорення проблеми ‘кривавих металів’.

Джон Норріс каже, що деякі компанії виявилися дуже прогресивними і захотіли серйозно обговорювати це питання. Інші - менш схильні.

Але дуже скоро у менш говірливих компаній не буде вибору. Конгресмен Макдермот переконаний, що законопроект буде схвалений Конгресом:

«Я переконаний, що коли люди усвідомлять суть цього документу, його підтримають. …Я налаштований оптимістично».

У посольстві Демократичної Республіки Конго у Вашингтоні вітають зусилля США зупинити експорт ‘кривавих металів’. Економічний атташе посольства Сердж Тсгалама каже:

Всі новини дня

США відправляють до України броньовані авто, медичний транспорт, тимчасові мости. Відео

США відправляють до України броньовані авто, медичний транспорт, тимчасові мости. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:00:55 0:00

Броньовані авто, медичний транспорт, тимчасові мости: корабель із важливим американським військовим обладнанням відправили в Україну із Бельгії через Німеччину.

У Пентагоні заявили про зібрання другого засідання контактної групи з оборони України. Відео

У понеділок, за ініціативи очільника Пентагону Остіна, представники понад 40-ка країн світу візьмуть участь у другому засіданні контактної групи з оборони України. Тим часом, Міноборони США показало, як американські військові завантажують гаубиці M777 - для доставки в Україну.

Ентоні Блінкен обговорив питання продовольчої безпеки із українськими дипломатами. Відео

Державний секретар Ентоні Блінкен напередодні відвідав Український Інститут Америки у Нью-Йорку, аби продемонструвати солідарність з народом Україною.

Чи достатньо робить безпосередньо Європейський Союз для України? Відео

Чи достатньо робить безпосередньо Європейський Союз для України? Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:37 0:00

9,5 мільярдів доларів нової допомоги від «Групи Семи» - аналіз підтримки України з боку ЄС та що відбувається із санкціями проти Росії?

Благодійне турне Злати Огневіч у США - співачка жертвує на потреби України. Відео

Українські артисти продовжують допомогати протистояти російській війні зі свого, культурного фронту.

Більше

XS
SM
MD
LG