Спеціальні потреби

В Нью-Йорку заарештовано двох імовірних терористів


У рамках слідства в справі змови з метою здійснити атаку в Нью-Йорку, федеральні органи влади заарештували двох чоловіків. Представники Федерального бюро розслідувань США кажуть, що Адіса Медунянина і Зарейна Ахмедзая заарештували в п’ятницю вранці агенти спеціальної частини для боротьби з тероризмом. Слідчі звинувачують обох чоловіків у зв’язках з колишнім мешканцем штату Колорадо, народженим в Афганістані, Наджібуллою Зазі, якого арештовано торік за звинуваченням у змові з метою застосувати зброю масового знищення. Він не визнав себе винним у тому звинуваченні.

Поки що немає подробиць щодо звинувачень проти обох чоловіків, але, як гадають, вони стануть перед судом у найближчому часі.

Слідчі кажуть, що коли у вересні минулого року заарештовано Зазі, вони мали дані про щонайменше трьох осіб, пов’язаних з ним, але тоді не оприлюднили цієї інформації.

Згідно з повідомленнями, боснійський іммігрант Медунянин був заарештований після того, як розбив автомобіль, коли за ним стежили агенти ФБР. Ахмедзай працював водієм таксі.

Як повідомляє газета Нью-Йоркт таймс, обидва чоловіки і Зазі – яким понад двадцять років – ходили до цієї самої середньої школи в районі Нью-Йорка.

Прокуратура звинуватила Зазі у змові з метою застосувати домашнього виробництва бомби проти неназваних об’єктів у Сполучених Штатах. Представники органів правопорядку заявили, що, можливо, йшлося про нью-йоркську систему громадського транспорту.

Прокуратура також каже, що Зазі понад рік планував атаку із своїми співзмовниками, і в тому, що під час перебування в Пакистані у 2008 році він отримав інструкцію про те, як виготовити вибуховий пристрій. Американські органи влади також кажуть, що він придбав частини для виготовлення домашніх бомб та відвідав Нью-Йорк 10 вересня минулого року, щоб прискорити свої плани.

Батько Зазі був арештований у вересні минулого року й звинувачений у говоренні неправди представникам федеральних органів влади.

XS
SM
MD
LG