Спеціальні потреби

Клінтон: допомога в цілях розвитку - стержень закордонної політики США

Держсекретар США Гілларі Клінтон з’ясувала цими днями у Вашингтоні закордонну політику адміністрації президента Обами. Вона згадала про плани поставити підтримку в цілях розвитку й закордонну допомогу на той же рівень, що дипломатію та військову силу. Надання жінкам повсюди у світі більше можливостей і впливів пані Клинтон назвала не лише пріоритетною персональною справою, але і справою в стратегічних інтересах Сполучених Штатів.

Пані Клінтон, яка вже майже рік займає посаду державного секретаря, постійно згадує про необхідність оновити і модернізувати програму закордонної допомоги США. Її виступ в Інституті з міжнародної економіки Петерсона був вперше повністю присвячений цій темі. Клінтон заявила, що настав час зробити допомогу в цілях розвитку «стержнем», за її висловом, американської закордонної політики.

Сполучені Штати є в пошуках безпечнішого, заможнішого, демократичнішого і справедливого світу, але поступу у цьому напрямку не буде до того часу поки третина людства не буде виведена зі злиднів.

«Ми не зможемо зупинити тероризму, не зможемо подолати ідеології насильницького екстремізму у час коли сотні мільйонів молодих людей бачать своє майбутнє без праці, без надії і ніколи не зможуть досягнути того рівня життя, що є в розвинутих країнах. Ми не можемо створити стабільну глобальну економіку у час коли сотні мільйонів працюючих людей та їхні родини будуть по іншому боці глобалізації, відрізані від ринків і без доступу до сучасних технологій».

Адміністрація президента Барака Обами вже пообіцяла подвоїти бюджет американської закордонної допомоги на невійськові цілі до 50 мільярдів доларів річно до 2012 року і Гілларі Клінтон не з’ясовувала детальніше цього питання.

Держсекретар зазначила, що Агенство США з міжнародного розвитку, яке є в процесі подвоєння свого штату працівників закордоном, повинно бути піднесене до рангу головного допомогового агентства у світі. Вона також сказала, що благодійні установи США повинні мати відвагу переосмислити свій стратегічний підхід і не збільшувати попросту суму доларів призначених на допомогу. Вони повинні запевнитись, що програми допомоги є запорукою тривалих змін у країнах, які їх отримують.

«У таких країнах-інкубаторах екстремізму, як Ємен; або поглинутих злиднями і природними стихійними лихами, як Гаїті, шанси на отримання допомоги не однакові. Втім цілковита бездіяльність є потенційно значно гірша. Ми повинні змиритись із тим, що наша модель розвитку не може бути стереотипною. Тобто, те що придатне для Пакистану може не оправдати себе в Перу. Отже наш підхід повинен бути індивідуальним щодо кожної країни і кожного реґіону».

Гілларі Клінтон згадала похвально про дві благодійні ініціативи адміністрації колишнього президента Джорджа Буша: «Виклики тисячоліття», що видає ґранти країнам з конкретно опрацьованими планами для забезпечення успішного урядування і подолання корупції; та програму PEPFAR із запобігання ВІЛ СНІДУ, зокрема в країнах Африки.

При цьому Клінтон згадала про наміри адміністрації краще координувати традиційні програми допомоги з іншими програмами для поліпшенні закордонної політики та інвестицій, як наприклад, AGOA, призначеної для африканських країн.

Сполучені Штати будуть ставити жінок на «передові і центральні» позиції, заявила держсекретар Клінтон. Жінки і дівчата - один із найнезаторкнутіших ресурсів світу, додала вона.

«Це є не лише в інтересах Сполучених Штатів. Це для мене персонально важлива справа в якій я задіяна майже чотири десятиліття. Я не кидаю слів на вітер, коли йдеться про поступ жінок. Я хочу, щоб наші установи - за підтримкою нашого уряду і нашої закордонної політики - запевнили тривалий і вагомий поступ жінкам у світі».

Держсекретар Гілларі Клінтон згадала, що вона працює над поєднанням американських зусиль допомоги із дипломатичними і оборонними операціями закордоном - без надання їм політичного відтінку - і що вони повинні підсилювати одна одну. Поступ у сфері прав людини пані Клінтон назвала «невід’ємною частиною» програм допомоги у цілях розвитку.
XS
SM
MD
LG