Спеціальні потреби

Автошоу в Детройті – надії на краще майбутнє

У Детройті, який свого часу вважався світовою столицею автовиробництва, триває автошоу Північної Америки. Американські компанії сподіваються, що представлені на виставці нові моделі дозволять їм вийти з кризи, в яку вони потрапили через нездатність вчасно відчути потреби ринку.

Уряд США, який минулого року надав компаніям Дженерал Моторс та Крайслер позику на суму у 80 мільярдів доларів, схвально відгукнувся про роботу цих компаній. Адміністрація покладає великі надії на відродження Детройта як світового лідера автоіндустрії, адже ця галузь є важливою складовою економіки Сполучених Штатів.

Втретє в історії детройтського автошоу один автовиробник переміг одночасно в номінаціях – краща вантажівка і кращий легковик року. Ними стали, відповідно, Форд Конектор та Форд Фьюжен-гібрид. За нагороду змагалися всі автокомпанії, які представлені на ринку США, як американські так і іноземні.

Говорить Марк Філдс з компанії Форд:

«Кілька років тому ми поставили собі за мету повернути свої позиції в автовиробництві і зробити це за допомогою якісних, економічних та безпечних автомобілів. Для нас велика честь отримати ці нагороди за Форд Фьюжен-гібрид та Конектор».

Справи Форда, який не брав урядової позики, йдуть найкраще з трьох американських автовиробників. У грудні продажі компанії зросли на понад 30%, порівняно з груднем 2008 року. Щоправда, загалом за рік, продаж марок, які належать Форду, впав на 15%, але це значно менше, ніж продажі Дженерал Моторс та Крайслера.

Форду вдалося раніше за інших американських конкурентів переорієнтуватися з виробництва великих машин на економніші моделі, які стали популярними в час зростання цін на бензин. Однак Дженерал Моторс, свого часу найбільший автовиробник світу, провів реструктуризацію і за допомогою державної позики утримався на ринку. Компанія покладає великі надії на масовий продаж Шевроле Вольт, автомашини, яка їздить як на бензині так і на електроенергії, отриманій зі звичайної розетки. Спікер Палати представників Конгресу США Ненсі Пелосі особисто сіла за кермо цієї надії Дженерал Моторс. Пелосі прибула до Детройта на чолі делегації законодавців, які приїхали подивитися, на що пішли гроші, позичені автовиробникам. Вона сказала:

«Ми приїхали подивитися та оцінити, що сталося з нашою інвестицією».

Автомобіль Шевроле Вольт повинен надійти у продаж наприкінці цього року. Тим часом Крайслер, справи якого йдуть найгірше, сподівається вийти з кризи за допомогою моделей свого нового партнера – італійського Фіата. Італійські моделі з’являться на американських дорогах вже цього року.

Загалом на автошоу у Детройті, яке триває два тижні, буде представлено 60 нових моделей автомобілів з усього світу.

Інше за темою

XS
SM
MD
LG