Спеціальні потреби

Актуально

Обама хоче обмежити ризиковану діяльність банків

Президент Обама закликає до жорсткішого регулювання діяльності великих американських банків та кредитних установ. Президентські плани передбачають надання інспекторам права обмежувати розростання великих банків та стримувати їхню ризикову діяльність.

Барак Обама каже, що він хоче відвернути повторення випадків банкрутства кількох банків та інших фінансових фірм, що спостерігалось торік і поразило економіку США.

Після довголітньої практики консолідації, до якої вдавались американські корпорації, президент закликає до прийняття законодавства для запобігання таким діям у фінансовому секторі.

«Ніколи більше американські платники податків не повинні бути заручниками банків, що є занадто великі щоб дозволити їм банкрутувати».

Президент Обама також хоче заборонити великим банкам вдаватись до фінансових торгів задля власного збагачення, перекладаючи, здебільшого, увесь пов’язаний із цим ризик на платників податків.

«Останніми роками, занадто багато фінансових фірм вкладали гроші платників операцій у ризиковані операції, хеджові фонди і приватні акціонерні фонди, задля отримання швидких винагород. І ці фірми вдавались до ризику користаючи із спеціальних фінансових привілеїв, передбачених лише для банків».


Радник президента Пол Волкер, який колись очолював Федеральну резервну систему США, пропонує президентові Обамі застосувати до фінансових фірм жорсткіші підходи для обмеження ризикованої поведінки банків.

«Банки не матимуть більше права на власництво, інвестування і спонсорування хеджових фондів, та проведення інших ризикованих операцій задля власного збагачення, що не пов’язане із обслуговуванням їхніх клієнтів», - сказав Обама, назвавши такий захід іменем Волкера.

Президент звернувся до законодавців із проханням внести ці пропозиції у законодавство про регулювання фінансових установ. Минулого тижня Барак Обама закликав приблизно 50 найбільших банків США робити вклади для повернення платникам податків гроші за погашення їхніх боргових зобов’язань і відвернення від них загрози банкрутства. Президент Обама наголосив, звертаючись до законодавців, що будь-які фінансові реформи повинні передбачати створення незалежної установи для захисту інтересів американських споживачів.

Всі новини дня

«Українська хоробрість змінює світ», - заявила прем'єр-міністерка Литви на Безпековому форумі у Варшаві. Відео

Під час форуму народу України вручили нагороду «Лицар Свободи». Від імені народу України її отримала перша леді Олена Зеленська.

Український експорт зерна наблизився до довоєнного рівня: репортаж з Одеського порту. Відео

За словами міністра інфраструктури України Олександра Кубракова, через два місяці після підписання Чорноморської зернової ініціативи український експорт зерна наблизився до довоєнного рівня.

Петреус: якби Росія здійснила ядерний удар по Україні, США та союзники, ймовірно, відповіли б знищенням російських сил в Україні. Відео

Колишній директор ЦРУ і генерал армії США у відставці Девід Петреус заявив у вівторок, що якби Росія здійснила ядерний удар по Україні, Сполучені Штати та їхні союзники, ймовірно, відповіли б знищенням російських сил в Україні та, можливо, у Чорному морі.

Чому участь кримських татар у війні проти України вигідна Кремлю - думки експертів. Відео

Правозахисні організації та Генштаб ЗСУ повідомляє, що російська влада в окупованому Криму мобілізує кримських татар. Чи є цифри, скільки людей вже отримали повістки, і чому участь кримських татар у війні проти України вигідна Кремлю - думки експертів.

Сенатори США пропонують передавати Україні конфісковані і заморожені активи Центробанку РФ 

Концерт з приводу незаконної анексії окупованих українських територій, Москва, 30 вересня 2022. REUTERS

Сенатори США від Демократичної та Республіканської партій Шелдон Вайтгауз та Джим Ріш запропонували нову законодавчу ініціативу, спрямовану проти російських еліт, ставленників та олігархів - Russian Elites, Proxies, and Oligarchs Act (REPO Act). Документ пропонує передавати Україні в якості додаткової допомоги конфісковані активи Центробанку Росії та інші суверенні активи РФ.

цілком правильно, щоб ці кошти були арештовані та конфісковані та перепрофільовані... Україні

"За повідомленнями, в усьому світі заморожено російських активів на понад 300 мільярдів доларів. Це значно більше грошей, ніж ті суми, що були вилучені чи конфісковані у російських олігархів. З огляду на винятковість та жорстокість відвертої незаконної війни Росії в Україні, цілком правильно, щоб ці кошти були арештовані, конфісковані та перепрофільовані, щоб допомогти Україні виграти цю війну та відбудувати свою країну", - сказав Ріш.

"Нам потрібно дати чітке повідомлення Володимиру Путіну: продовжуйте ваше жорстоке вторгнення в Україну та отримуйте фінансові наслідки", - сказав Вайтгаус. - "Ці заходи надішлють це повідомлення голосно та чітко".

Серед іншого, законодавча ініціатива закликає дозволити президентові США конфісковувати російські суверенні активи, заморожені у США, створює Фонд підтримки України (Ukraine Support Fund), куди спрямовуватимуть вилучені кошти. Крім того, за пропозицією, Держдепу надаватимуться додаткові ресурси для роботи із партнерами та союзниками за кордоном задля конфіскації додаткових російських суверенних активів в інших країнах.

Раніше "Голос Америки" повідомляв про новий пакет допомоги Україні, що включає HIMARS, артилерію, боєприпаси, протимінний транспорт та польове обладнання. Вашингтон та Київ повідомили, що президенти США Джо Байден та України Володимир Зеленський обговорили це у телефонній розмові.

Байден написав у Twitter, що США "як і раніше готові накласти серйозну плату на будь-яку організацію, яка підтримує так звану анексію Росією" українських територій і продовжуватимуть "об’єднувати світ для підтримки України у захисті своєї демократії."

Зеленський подякував Байдену і народу CША "за сталу оборонну й фінансову підтримку" та повідомив, що вони "обговорили додаткові санкції, ситуацію на полі бою та важливість збереження експорту агропродукції морем".

У РФ сьогодні заявили, що "постачання США озброєнь Україні наближають до небезпечної межі прямого військового зіткнення Росії та НАТО".

Більше

XS
SM
MD
LG