Спеціальні потреби

Співпраця між авіалініями США та ІАТА міцніє


Сполучені Штати та Міжнародна асоціація повітряного транспорту (ІАТА) погодились посилити співпрацю у галузі авіа безпеки з огляду на дедалі зростаючу загрозу глобального тероризму. Про домовленість у цьому напрямку повідомлено після переговорів між представниками міжнародних авіаліній і міністром національної безпеки США Джанет Наполітано.

Обидві сторони погоджуються, що розмови були дуже плідними. Міжнародна асоціація повітряного транспорту навіть назвала цю подію історичного значення самітом в авіаційній галузі і віддала належне керівникові Міністерства національної безпеки США за новий підхід до справ безпеки.

ІАТА представляє інтереси 230 авіаліній і через неї проходить понад 90% всіх світових авіатранспортних операцій. Виконавчий директор ІАТА Джованні Бісігнані каже, що безпека - найпріоритетніша справа, як для авіа індустрії так і для урядів країн світу, а добрі результати залежать лише від них обох.

«Сполучені Штати не можуть стримувати терористів поза своїми кордонами без тісної консультації з урядами країн та представниками авіаліній, як закордонних так і внутрішніх. І ми - авіалінії - також не може втримати терористів здалеку від наших літаків без доброї співпраці з цими урядами».

Міністр Наполітано каже, що характер загрози у світі змінився від часу тератак 11 вересня на Сполучені Штати і для протистояння цим загрозам потрібно також міняти технології для їх відстежування.

Ефективні заходи авіа безпеки залежать, як каже вона, від близької співпраці між авіалініями, урядом і правоохоронними органами. Глобальний характер авіа індустрії робить її уразливою у певному моменті на тероризм.

Наполітано каже, що уряди повинні співпрацювати для гармонізування своїх систем безпеки. Вона висловила також занепокоєння з приводу того, що деякі європейські країни не мають можливостей дискретно перевіряти людей за допомогою сканерів. Втім Америка, як додала американський міністр, не домагається щоб використання цієї технології було обов’язковим.

«Є надзвичайно багато речей пов’язаних із безпекою в авіа просторі: починаючи від доброї бази інформаційних даних, добрих розвідувальних аналізів, доброго обміну інформацією - зокрема щодо пасажирів - добрих процедур перевірки в аеропортах для виявлення вибухових пристроїв і матеріалів, та спостереження за поведінкою людей. Отже, крім сканерів існує цілий арсенал інших засобів перевірки».

Міністр національної безпеки США Джанет Наполітано зазначила, що невдала спроба теракту на американському авіалайнері у день Різдва вказує на невпинне зростання загрози. Тому нові технології для стримування цієї загрози повинні також постійно розвиватись.

XS
SM
MD
LG