Спеціальні потреби

Актуально

СБУ наглядатиме за друком виборчих бюлетенів

Комбінат «Україна», де друкують виборчі бюлетені, сьогодні був у центрі уваги українських ЗМІ та навіть РНБО. Зранку депутати від Партії регіонів заявили про спробу силового захоплення підприємства бойовиками приватної охоронної компанії «Щит», які застосували сльозогінний газ, спецзасоби, дубинки. Пізніше в Інтернеті з’явилося відео цього нападу. Це сталося після того, як кілька днів тому та ж Партія регіонів заявила про спробу змінити керівництво на заводі, аби надрукувати там 1,5 мільйона додаткових бюлетенів з метою фальсифікації.

За словами депутата Регіонала Василя Грицака: «Очолював цю групу такий собі Хомко, який претендує на посаду директора. Він намагається зайняти кабінет директора, депутати ПР йому перешкоджають. Загальне керівництво операцією здійснює Володимир Рудик – заступник начальника управління правоохоронних органів Кабміну».

Натомість міністр внутрішніх справ Юрій Луценко заявив, що в даному випадку має місце бізнесовий конфлікт. «Мова йде не про бюлетені, мова йде про захист бізнесу, близького до партії (ПР). Ні про які додаткові тиражі (бюлетенів) мова йти не може», – сказав він.

Голова МВС зазначив, що «Грицак, близький до консорціуму «ЕДАПС» (консорціум з виготовлення закордонних паспортів)», маючи вплив на директора комбінату «Україна», у січні відмовився друкувати паспорти громадян без попередньої оплати, і Мінфін змінив директора комбінату «Україна».

Відтак, депутат Грицак, на думку міністра, опікується справою свого монопольного бізнесу.

Штаб Тимошенко відразу відкинув причетність своєї команди до цієї справи.

«Необхідно терміново встановити, хто брав участь у намаганні змінити менеджмент комбінату перед виборами, і притягти винних до відповідальності», – сказав заступник голови штабу Андрій Портнов.

У результаті президент Віктор Ющенко був змушений терміново зібрати засідання Радбезу, аби вирішити справу з комбінатом, який друкує виборчі бюлетені. На засідання він заявив, що 5 нардепів від ПР захопили кабінет директора комбінату «Україна».

За його словами, кілька днів тому Кабінет Міністрів змінив статут цього підприємства і призначив нового керівника, що не має доступу до роботи із секретними документами і не може виконувати свої повноваження. Ющенко це рішення уряду розкритикував, відзначивши, що воно не підсилює довіру до цієї структури перед президентськими виборами. Однак дії регіоналів він також вважає неадекватними.

Рішення РНБО щодо цього скандалу було таким – поліграфічний комбінат «Україна» охоронятимуть Внутрішні війська, а СБУ вестиме відеонагляд за друком бюлетенів.

Про це повідомила секретар РНБО Раїса Богатирьова. МВС і Центральна виборча комісія отримали доручення здійснювати контроль не лише за виготовленням бюлетенів, але й за їхнім збереженням і доставкою у всі регіони.

Натомість депутати регіонали кажуть, що звільнять підприємство після того, як воно продовжить свою нормальну роботу під наглядом силових органів.

Всі новини дня

Американські військові експерти: цей етап війни в Україні завершиться звільненням всіх територій. Відео

Американські військові експерти: Україна стоїть на порозі третього етапу війни, який має завершитися звільненням всієї території України, включно з Кримом.

Як реагує Захід на пошкодження газопроводів «Північного потоку»? Відео

Як реагує Захід на пошкодження газопроводів «Північного потоку»? Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:06:54 0:00

Пошкодження газопроводів «Північного потоку» є результатом навмисних та безвідповідальних диверсійних дій - заява НАТО. З подробицями про це та реакцією Заходу – Богдан Цюпин з Лондона.

Сенатори США запропонували законопроект проти країн, які підтримають нелегальну анексію Росії. Відео

Сенатори США представили новий законопроект, який у разі схвалення автоматично позбавить американської підтримки ті країни, які визнають нелегальну анексію Росією українських територій.

Сенат США схвалив додаткове фінансування для України на суму в понад 12 млрд доларів. Відео

Сенат Сполучених Штатів схвалив додаткове фінансування для України на суму в понад 12 мільярдів доларів. Як важливість додаткового фінансування для України прокоментували лідери демократів та республіканців у Сенаті – деталі.

Не допомагати Путіну. Чи заберуть іноземці свій бізнес з Росії через указ про мобілізацію? Відео

Мобілізація може підштовхнути іноземні компанії, які ще залишаються в Росії, закрити свій бізнес в країні. Про вихід іноземних інвесторів з Росії "Голос Америки" поговорив з аналітиками проекту «Бізнес для України» та Школи управління Єльського університету.

Більше

XS
SM
MD
LG