Спеціальні потреби

Поліцейські у США знайшли новий спосіб пересування

Авіатехніка не є чимось новим у правоохоронних органах США. Але вертольоти і літаки є досить дорогими в експлуатації, то ж деякі поліцейські відділення стали випробовувати альтернативну літаючу техніку. Один з таких незвичних авіапарків можна знайти у штаті Флорида.

Поліція флоридського містечка Палм-Бей вже давно шукає ефективні, але недорогі методи боротьби зі злочинністю. Лейтенант поліції Джо Ікінс каже, що його літаючий апарат, оснащений не звичайними крилами, а парашутом, дозволить правоохоронцям краще патрулювати територію з повітря.

«Вертоліт, очевидно, є кориснішим у роботі поліцейських. Але наше відділення не може собі його дозволити. Досить дорого обходиться техобслуговування і пальне».

Політ на апараті з парашутом коштує 35 доларів на годину у той час, як гелікоптер - сотні. Апарат також значно простіший в експлуатації, каже поліцейський Едвард Бермюдез.

«На ньому легко навчитися літати, маневрувати, машина дуже слухняна».

Лише сім поліцейських відділів отримали федеральний грант у розмірі 30 тисяч доларів на експеримент з літальними апаратами.

У Міністерстві юстиції США сподіваються, що нова техніка стане у нагоді поліцейським у сільській місцевості, де доводиться патрулювати велику територію не маючи достатньо ресурсів.

Джо Ікінс припускає, що техніка буде ефективною у запобіганні таким злочинам як крадіжка майна.

«Нас значно краще видно з повітря ніж на землі. І це може налякати злочинців».

Вага альтернативного апарату - 180 кілограмів. Він здатний низько і досить повільно літати над землею. Це дозволить правоохоронцям краще роздивитися ситуацію на місці, зокрема, під час облави на торгівців наркотиками, чи під час пошуків за пропалими людьми, каже поліцейський Едвард Бермюдез.

«Крім цього ми зможемо використовувати апарат для фотознімків чи навіть панорамного огляду місць злочину».

Утім апарат має і свої недоліки - літати на ньому можна лише у добру погоду. Але для Флориди, де клімат переважно теплий, це не повинно стати перешкодою в «обкатці» нових машин.


Інше за темою

XS
SM
MD
LG