Спеціальні потреби

В Україні відновилася виборча кампанія


У вівторок після оголошення Центрвиборкомом офіційних результатів першого туру голосування в Україні відновилася виборча кампанія. ЦВК затвердила форму бюлетеня, до якого внесені прізвища двох кандидатів – Віктора Януковича і Юлії Тимошенко. Комісія також ухвалила кошторис і розподілила між претенденами ефірний час на державному телебаченні і радіо. Обидва кандидати на крісло глави держави отримали формальну можливість відновити агітацію.

Юлія Тимошенко відразу після оголошення результатів першого туру знову запропонувала колишньому кандидату Сергієві Тігіпку очолити уряд в разі свого обрання президентом. При цьому нинішній прем'єр називає свою пропозиції офіційною і просить дати відповідь до другого туру виборів. Мовляв, щоб громадяни мали можливість визначитися.

Сам же Сергій Тігіпко сьогодні заявив про готовність очолити уряд в разі перемоги будь-кого із нинішніх претендентів. «Якщо новообраний президент, Янукович це буде чи Тимошенко, сформує парламентську більшість і запропонує мені посаду прем'єр-міністра - я готовий взяти відповідальність за зміни в країні. І готовий проводити, в тому числі, непопулярні реформи, пояснюючи до якого позитивного результату вони приведуть з часом» - каже політик. Водночас Тігіпко обумовлює свою згоду очолити уряд гарантіями здійснення реформ: «Просто працевлаштування мене не цікавить. Справа може йти лише про пакетну угоду. Це прийняття необхідних законопроектів, затвердження антикризової програми, а потім вже кадрові призначення як інструмент для реалізації реформ».

Опозиційний кандидат Віктор Янукович у зверненні до виборців висловив сумнів, що Юлії Тимошенко вдасться домовитися про підтримку з учасниками перегонів, які вже зійшли з дистанції. Опозиціонер закинув главі уряду нездатність співпрацювати з іншими політиками та йти з ними на компроміси. Віктор Янукович також повідомив про відновлення передвиборчих зустрічей.

Водночас досі не зрозуміло, чи планує лідер Партії регіонів участь у передвиборчих дебатах із опоненткою. Напередодні декілька десятків журналістів та неурядових організацій закликали Віктора Януковича не відмовлятися від дискусії в прямому ефірі із Юлією Тимошенко. У зверненні зазначається, що «телевізійні дебати між кандидатами у президенти є традицією в більшості демократичних держав, зокрема й в Україні, де вони проводяться регулярно з 1994 року». Останні заяви пана Януковича можуть свідчити, що попри численні пропозиції від декількох телеканалів він не зацікавлений дискутувати із прем`єр-міністром. Згідно із затвердженим ЦВК графіком, дебати мають відбутися 1 лютого. В разі відмови одного із кандидатів, весь ефірний час отримає його суперник.

XS
SM
MD
LG