Спеціальні потреби

Ріст економіки США перевищив очікування експертів


Дані Міністерства торгівлі США свідчать, що в четвертому кварталі економіка країни розвивалась швидше, ніж за останні шість років. Приріст ВВП у 5,7% за період від жовтрня до грудня перевищив прогнози аналітиків на понад 1%.

Головний економіст компанії «Wells Fargo» Джон Сильва каже, що аналітики вбачають реальне покращання у витратах споживачів і у капіталовкладеннях. На його думку саме ці два компоненти і підтримуватимуть дальший економічний поступ.

Уряд ще не проголосив офіційного завершення рецесії, але наостанніший звіт свідчить про друге підряд зростання ВВП після рекордних чотирьох кварталів спаду. Деякі аналітики вбачають у цьому заслугу урядового плану відживлення економіки. Водночас деякі економісти остерігають, що до повного видужання ще далеко. Вони кажуть, що підставою для занепокоєння є високий рівень безробіття в країні.

Споживчі витрати становлять близько 70% економіки США і тісно пов’язані з рівнем безробіття. Під час нещодавньої зустрічі з конгресменами-республіканцями президент Обама засудив міжпартійні розбіжності і закликав обидві політичні сили об’єднати зусилля задля створення нових місць праці для американців.

Втім, деякі експерти прогнозують, що до кінця року рівень безробіття лишатиметься високим. Багато хто з них передбачає, що приріст економіки сповільнюватиметься, як тільки завершаться урядові програми стимулювання економіки.

XS
SM
MD
LG