Спеціальні потреби

СБУ затримала російських шпигунів


Служба безпеки України повідомила сьогодні про затримання п'ятьох співробітників російських спецслужб, яких звинувачують у шпигунстві. Як заявив керівник СБУ Валентин Наливайченко, офіцерів Федеральної служби безпеки РФ спіймали наприкінці січня на Одещині неподалік кордону із Молдовою під час отримання таємних відомостей від громадянина України. Українські спецслужби кажуть, що у затриманих вилучили спецтехніку, цифрові носії, на яких зберігалася секретні дані оборонного характеру та 2 тисячі доларів, які начебто мали передати у якості винагороди інформатору. В СБУ повідомляють, що неподалік місця пригоди оперативники виявили автомобіль із високопоставленим керівником російської військової розвідки. Однак той втік на територію Придністров'я.

Наливайченко розповів, що російські спецслужби завербували громадянина України декілька місяців тому на території Молдови. Мовляв, погрозами і шантажем його змушували до співробітництва із розвідкою.

«Станом на сьогодні стосовно організатора, як ми розуміємо, це полковник Федеральної служби безпеки країни, порушено кримінальну справу за статтею «шпигунство». Він громадянин Російської Федерації і два місяці буде перебувати під вартою під час слідства у справі, яка розслідує Служба безпеки України», – заявив Наливайченко. Він каже, що підозрюваного судитимуть в Україні – йому загрожує досить суворе покарання – до 15 років позбавлення волі. Решту затриманих вже вислали з країни і заборонили в’їзд на п’ять років.

Російські спецслужби вже підтвердили затримання свого співробітника на українській території, однак оприлюднили власну версію пригоди. Мовляв, останнім часом українських інформаторів все частіше ловлять під час збирання секретних даних. Одним із них і був ймовірно завербований росіянами українець. У ФСБ кажуть, що той повідомив про загрозу російським військовим об'єктам у Молдові і запропонував зустрітися. У Федеральній службі безпеки висловили здивування діями українських колег, яких, начебто, попереджали про ситуацію і наголошують, що, як правило, подібні інциденти залагоджуються спецслужбами без широкого розголосу.

Оглядачі підтверджують, що рішення оприлюднювати дані про затримання співробітника іноземної спецслужби, як правило, ухвалює політичне керівництво країни. Іноді сторони, щоб не ускладнювати міждержавні стосунки, обмежуються врученням нот.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG