Спеціальні потреби

Сліпота не зупинила архітектора працювати

Архітектор Крис Давні допомагає розробляти плани медичного центру Управління справ Ветеранів у Пало-Альто в Каліфорнії. Працює він дещо інакше ніж в минулому -- перед тим як втратив зір.

Два роки тому хірургічна операція з видалення пухлини біля зорового нерву врятувала Крису Давні життя, але він назавжди втратив можливість бачити.

«Коли одного дня прокидаєшся вранці, а всюди темно, і ти вже нічого не бачиш, починаєш думати багато про що. Я згадав про архітектуру і подумав: як же тепер я буду нею займатися»?, - запитав він себе.

Крис Давні вирішив за будь-яку ціну повернутися до улюбленої справи. Він вже не міг покладатися на свої очі, не міг креслити, але він міг уявити зображення:

«В архітектурі багато чого можна описати словами, концептуального, такого що приходить тобі на думку і ти розв’язуєш проблеми, робиш багато чого не у візуальний спосіб».

Завдяки новим технологіям, Давні може «читати» деякі креслення. Спеціальна програма накладає рельєфні крапки на лінії на папері, і друкує їх на спеціальному принтері - щось подібне на шрифт Брайля. Для вивчення форм Давні використовує звичайну дитячу іграшку, яку можна згинати, як завгодно.

Крис Давні є членом команди, яка працює над масштабним проектом розвитку Медичного центру для ветеранів у штаті Вірджинія. Проект передбачає спорудження нових адміністративних будинків, Центру психічного здоров’я, і Центру реабілітації сліпих.

Керівники проекту кажуть, що Крис Давні зробив особливий внесок у розробку планів побудови останнього будинку. Розповідає архітетор Ерик Меуб:

«Коли ми дивимося на ці плани нашими очима ми бачимо все відразу і можемо уявити, як буде виглядати закінчений будинок. Коли Крис вивчає ці простори своїми руками, він немов поволі прогулюється кожним елементом. План ніби стає реальним».

Крис Давні каже, що архітектура це не робота якоїсь окремої людини, яка сидить у якійсь секретній кімнаті, а насправді це зусилля команди, де кожен виконує свою унікальну функцію.

XS
SM
MD
LG