Спеціальні потреби

Актуально

Атлети дають бідним дітям шанс займатися спортом
У час, коли увага світу була прикута до Олімпійских ігор у канадському Ванкувері, заснована атлетами міжнародна гуманітарна організація використовувала цю нагоду, щоби донести до людей необхідність розвитку спорту у найбідніших країнах землі. Організація, яка має назву «Право грати», сьогодні допомагає більш ніж мільйону дітям у всьому світі.

Розповідає атлет-посол організації Никкі Стоун:

«Ти виходиш на майданчик і бачиш, як граються ці діти, розумієш, який вплив має твоя діяльність на долю цих дітей, бачиш їхні усмішки і їхнє щастя від того, що вони просто мають можливість пограти. У США – це просто насолода. А для цих дітей – це річ, яка змінює їх життя. Вони грають в ігри, дізнаючись про ВІЛ/СНІД. Вони грають в ігри, щоби вимити руки. У них є червоне і зелене світло, за допомогою яких вони привчаються мити руки».

Коли олімпійська лижниця Никкі Стоун у 1998-му виборола золото на Олімпіаді у Японії, ця перемога поставила її на шлях, котрий привів її до Сьєрра-Леоне. Вона є одним із кількох сотень атлетів, які представляють організацію «Право грати».

Президентом організації є Йоганн Олав Косс з Норвегії. Він – чотириразовий переможець Олімпійських ігор і володар золотих медалей в катанні на ковзанах. Очолювана Йоганном організація використовує спорт, щоби пропагувати його позитивний вплив на дітей:

«Кожна дитина в світі має право грати. Тож ми хочемо прийти у найбільш віддалені куточки Землі і дати можливість тим дітям зайнятися спортом».

Щоби виконати поставлені завдання, організація використовує імена відомих атлетів, як наприклад Никкі Стоун. У ролі послів вони їдуть у найбільш проблемні регіони світу. Організація наразі працює в 23-ох країнах, з яких, як каже Косс, 15 знаходяться в Африці:

«Це можуть бути табори для біженців, це можуть бути міські нетрі. Ми знаємо, що багатьом проблемам, з якими вони зіштовхуються, як наприклад інфекційні захворювання, можна запобігти, тож ми вчимо тих дітей, як вони можуть себе захистити».

Олімпійські ігри дають можливість організації «Право грати» нагоду залучити до своєї діяльності нових атлетів. Загалом, говорять в організації «Право грати», щотижня більше одного мільйона дітей задіяні в різного роду діяльності, яким допомагають близько 15-ти тисяч тренерів і вчителів. Никкі Стоун вже двічі їздила в Африку і каже, що з кожною такою подорожжю вона відчуває, що не лише віддає, але й через набутий досвід черпає для себе щось нове:

«Думаю, їм це дуже корисно. Як тільки ти віддаєш щось взамін, ти починаєш вчитися командній роботі, ти починаєш розуміти, наскільки важливим є дані тобою обіцянки. Це щось таке, що обов’язково відплатить тобі добром, якщо ти приділиш цьому час».

Всі новини дня

Джамала: про війну та підтримку України з боку міжнародної мистецької спільноти. Інтерв’ю

З початком війни Джамала відвідала вже десятки країн, виступаючи на благодійних заходах в підтримку постраждалих від війни українців, а також допомагаючи збором коштів для ЗСУ.

Як українці можуть приїхати до США за програмою спонсорства Uniting for Ukraine. Відео

Як українці можуть приїхати до США за програмою спонсорства Uniting for Ukraine. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:30 0:00

Близько 6 тисяч українців отримали дозвіл від американського уряду приїхати до США за програмою для отримання гуманітарного паролю Uniting for Ukraine - «Єднаймося для України».

Макдональдс оголосив про повний вихід з Росії. Відео

Макдональдс оголосив про повний вихід з Росії. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:00:54 0:00

Американська мережа швидкого харчування Макдональдс оголосила про повний вихід з Росії через її війну проти України

Спогади фінських ветеранів про радянсько-фінську війну. Відео

Спогади фінських ветеранів про радянсько-фінську війну. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:18 0:00

У листопаді 1939 року Радянський Союз напав на Фінляндію, почавши так звану «зимову війну». Хоча фінська армія була набагато меншою, радянські загарбники зазнали великих втрат.

Швеція, Фінляндія та НАТО: чого чекати далі. Відео

Швеція, Фінляндія та НАТО: чого чекати далі. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:10:10 0:00

Північно-Атлантичний Альянс вже у наступні місяці може отримати двох нових членів - уряди Швеції та Фінляндії на тлі російської війни проти України офіційно оголосили про рішення подати заявку на членство в Альянсі.

Більше

XS
SM
MD
LG