Спеціальні потреби

В Іраку відбулися парламентські вибори


<!-- IMAGE -->

В Іраку в неділю відбулися парламентські вибори. Це другі повноцінні вибори в цій країні з часу скинення в 2003 році режиму Саддама Гусейна. Їх результат особливо важливий для країни, зважаючи на наміри американців вивести звідти свої війська до кінця наступного року.

Завадити проведенню виборів за будь-що намагалися угруповання сунітів, яких, як вважається підтримують закордонні терористичні організації. Вони залякували людей не йти на дільниці і влаштували цілу серію бомбових атак. В результаті, щонайменше 38 людей загинуло. Найбільше нападів було зафіксовано у Багдаді. Одна з бомб зруйнувала триповерховий будинок. Під його руїнами загинуло 25 людей. Втім, влада країни повідомляє, що вибори відбулися, і мільйони людей змогли проголосувати. Очікується, що попередні результати оголосять в середу.

На виборах в Іраку за 325 місць в парламенті змагалося більше шести тисяч кандидатів, що представляють 86 політичних сил. Головна боротьба ведеться між шиїтськими ісламістськими партіями, які останнім часом домінують в іракській політиці і їхніми світськими опонентами. Оглядачі вважають малоймовірним, що одній із сил вдасться набрати переконливу більшість і самостійно сформувати уряд. Тому очікують складний і тривали процес створення коаліції. Чинний прем'єр-міністр Нурі Аль-Малікі закликав усі сторони прийняти результат виборів, яким би він не був. «Той хто виграв сьогодні - може програти завтра» сказав Аль-Малікі під час голосування.

Президент США Барак Обама віддав належне іракцями, які попри залякування прийшли в неділю на дільниці. Цього дня голосування проходило не лише в Іраку, але й за його межами, де проживають іракські громади. За даними ООН, за останні 5 років майже 5 мільйонів іракців втекли з країни.

XS
SM
MD
LG