Спеціальні потреби

Тель-авівський аеропорт славиться рекордним рівнем безпеки


Ізраїль – за твердженням експертів у ділянці безпеки – розробив одну з найуспішніших систем перевірки пасажирів. Попри постійну загрозу з боку палестинських терористів, ще жодний авіалайнер, що вилетів з Тель-авівського аеропорту імені Бен-Гуріона, не був підірваний, і на сам аеропорт від початку 70-х років минулого сторіччя не було здійснено ні одного нападу.


Бен-гуріонській аеропорт у Тель-Авіві щомісця обслуговує мільйон людей. Але тут не побачити черги на пунктах перевірки. В першу чергу завдяки тому, що службовці безпеки більше покладаються на власні відчуття, ніж на електроніку. Розповідає колишній керівник відділу безпеки Тель-авівського аеропорту Піні Шифф:

«Ми зосереджуємо увагу на пасажирі. Хто він такий? Якщо пасажир не має за собою підозрілої історії, ми приділяємо менше уваги його речам. Якщо ж він підозрілий, його перевіряють досконало».

Таким чином, ізраїльтянам вдається пришвидшити процес перевірки. Ізраїльські службовці безпеки кажуть, що навряд чи пропустили б на літак Умара Фарука Абдулмуталлаба, який спробував підірвати американський авіалайнер на минуле Різдво. У його випадку були наявні усі сигнали: самотній 23-річний мусульманин, який не здавав багаж і заплатив за квиток готівкою!

Ізраїльські експерти, втім, пояснюють, що не обов’язково виокремлюють мусульман. Експерт авіабезпеки Нір Ран каже:

«Пасажир, який прибуває на рейс з бомбою, необов’язково є мусульманином, юнаком або терористом. Навпаки – у минулому, більшість осіб, що проносили бомби на борт, були молодими жінками і немусульманками».

Деякі нові сканери тіла, які зараз встановлюють в аеропортах світу, були розроблені саме в Ізраїлі. Однак, тут вважають, що хоча технології грають важливу роль, не можна забувати, каже Піні Шифф, людський фактор:

«Правильно включити технологію до процесу визначення терористів. Разом це дає найкращий результат».

Ізраїльська система досить контроверсійна, але завдяки їй досягнуто рекордного рівня безпеки.

Вишиванки захоплюють світ. Інтерактивна мапа

XS
SM
MD
LG