Спеціальні потреби

Тель-авівський аеропорт славиться рекордним рівнем безпеки


Ізраїль – за твердженням експертів у ділянці безпеки – розробив одну з найуспішніших систем перевірки пасажирів. Попри постійну загрозу з боку палестинських терористів, ще жодний авіалайнер, що вилетів з Тель-авівського аеропорту імені Бен-Гуріона, не був підірваний, і на сам аеропорт від початку 70-х років минулого сторіччя не було здійснено ні одного нападу.


Бен-гуріонській аеропорт у Тель-Авіві щомісця обслуговує мільйон людей. Але тут не побачити черги на пунктах перевірки. В першу чергу завдяки тому, що службовці безпеки більше покладаються на власні відчуття, ніж на електроніку. Розповідає колишній керівник відділу безпеки Тель-авівського аеропорту Піні Шифф:

«Ми зосереджуємо увагу на пасажирі. Хто він такий? Якщо пасажир не має за собою підозрілої історії, ми приділяємо менше уваги його речам. Якщо ж він підозрілий, його перевіряють досконало».

Таким чином, ізраїльтянам вдається пришвидшити процес перевірки. Ізраїльські службовці безпеки кажуть, що навряд чи пропустили б на літак Умара Фарука Абдулмуталлаба, який спробував підірвати американський авіалайнер на минуле Різдво. У його випадку були наявні усі сигнали: самотній 23-річний мусульманин, який не здавав багаж і заплатив за квиток готівкою!

Ізраїльські експерти, втім, пояснюють, що не обов’язково виокремлюють мусульман. Експерт авіабезпеки Нір Ран каже:

«Пасажир, який прибуває на рейс з бомбою, необов’язково є мусульманином, юнаком або терористом. Навпаки – у минулому, більшість осіб, що проносили бомби на борт, були молодими жінками і немусульманками».

Деякі нові сканери тіла, які зараз встановлюють в аеропортах світу, були розроблені саме в Ізраїлі. Однак, тут вважають, що хоча технології грають важливу роль, не можна забувати, каже Піні Шифф, людський фактор:

«Правильно включити технологію до процесу визначення терористів. Разом це дає найкращий результат».

Ізраїльська система досить контроверсійна, але завдяки їй досягнуто рекордного рівня безпеки.
XS
SM
MD
LG