Спеціальні потреби

У Тойоти нові випадки з неконтрольованим прискоренням

Корпорація Тойота ніяк не може подолати чорну смугу неприємностей. Чергова проблема з неконтрольованим прискоренням сталася з флагманом Тойоти – гібридним автомобілем Пріус. Переляканий водій зумів подзвонити 9-1-1 і виконуючи інструкції поліцейського патруля, що наздогнав машину, зумів її зупинити.

Справжня драма розгорнулася на швидкісному хайвеї у штаті Каліфорнія. Отримавши дзвінок про допомогу, поліцейський патруль наздогнав Тойоту-Пріус, що набрала швидкість 145 кілометрів на годину і не реагувала на спроби водія зупинитись. Офіцер поліції Тод Нейберт розповідає:

«Коли я наблизився до машини, я побачив водія. Я чув запах диму від його гальм. Я бачив як горять його стоп сигнали».

Розповідь продовжує сам водій Джим Сайкс:

«Я буквально стояв на педалі гальм. Я побачив офіцера, який порівнявся зі мною. Він мені наказав зірвати також ручне гальмо. Я так і зробив».

Поліцейський через гучномовець давав водію інструкції. Врешті їм вдалося заглушити машину, після чого поліцейський, своїм автомобілем, допоміг зупинити Пріус.

Сайкс каже, що не знає чому машина почала неконтрольовано розганятися. Він навіть перевірив, чи педаль газу не зачепилася за килимок:

«Мій килимок був в порядку. Нічого ніде не застрягло. А педаль не реагувала на мої дії».

Зараз злощасний Пріус – під ретельною охороною. Фахівці перевірять, що стало причиною аварії.Раніше у компанії підозрювали, що у раптовому наборі швидкості деякими її автомобілями винні водійські килимки, які могли заблокувати педаль газу. Потім Тойота заявила, що проблема була у конструкції самої педалі. Втім деякі фахівці переконують, що справжня причина може ховатися в електроніці, яка контролює швидкість автомобіля.

Кілька тижнів тому незалежний професор Дейв Ґілберт зі штату Іллінойс демонстрував перед Конгресом, що збій електроніки автомобіля може спричинити його раптове прискорення, але бортовий комп’ютер ніяким чином не фіксує цієї проблеми.

Тойота провела власне розслідування і заявляє, що висновки професора не вірні. Він втрутився у електронну схему машини, чого робити не можна. Якщо таким же чином змінити електроніку інших марок машин, не лише Тойоти, то вони також почнуть раптово прискорюватись.

А поки фахівці з’ясовують, які справжні причини проблем з автомобілями Тойоти, дедалі більше водіїв у США сумніваються, що хочуть і далі ризикувати своїм життям.

Джеймс Сайкс, доля якого висіла на волосині, свій висновок вже зробив: «Я більше не сяду у цю машину. І крапка»!

XS
SM
MD
LG