Спеціальні потреби

Мільярдерів в Індії торік стало вдвічі більше


Кількість надзвичайно заможних людей в Індії торік подвоїлась здебільшого завдяки піднесенню її економіки. Втім бідність, в якій живуть мільйони індійців, є великим викликом для уряду країни.

Згідно з рейтингом авторитетного ділового журналу "Forbes" за 2009 рік, 49 індійських мільярдерів увійшли до списку найбагатших людей планети. У 2008 році їх було лише 24.

Загальна вартість магнатів із Індії оцінюється у 222 мільярдів доларів.

Двоє з індійських мільярдерів входять у п’ятірку найбагатших людей світу. Так четвертим у списку журналу «Forbes» і найбагатшою людиною на азійському континенті числиться Аніл Амбані. Він є власником найбільшої в Індії компанії Reliance, вартістю у 29 мільярдів доларів. Слідом за ним йде сталеливарний індійський магнат Лакшмі Міттал, із осідком у Лондоні, багатство якого становить 28.7 мільярдів доларів.

Деякі з цих індійських мільярдерів розбагатіли завдяки поєднанню інформаційної технології із роздрібним продажем, а інші доробились завдяки успіхам у таких галузях, як металургійна, фармацевтична та продаж нерухомого майна.

Мільярдерів в Індії торік збільшилось, а кількості їх у 2008 році впала. Це пов’язане із швидким піднесенням індійської економіки після глобальної фінансової кризи. Оживлення ринків капіталу, що підносяться після пержитих ударів, і подвоєння їх вартості також сприяло збагаченню деяких осіб.

Більшість багатства в Індії було створено під час стрімкого економічного піднесення у межах 9%, впродовж п’яти років, що відтак дещо сповільнилось у 2008 році.

Економіст Федерації індійських торговельно-промислових палат Анджан Рой каже:


«Припливні води піднімають усі човни. Індійська економіка зростає і, звичайно, що це позначається на людях. Про це свідчать результати корпоративної діяльності, яка дедалі поширюється. Безумовно, що це дало можливість багатьом людям доробитись».

Тепер Індія посідає за кількістю мільярдерів одне з провідних місць у світі - після Сполучених Штатів, Катаю, Росії і Німеччини.

Особливо на цьому тлі вражає надзвичайно високий рівень бідності. Згідно з показниками Світового банку, майже третина убогих людей нашої планети живе саме в Індії. Прожитковий мінімум майже половини з понад одномільярдного індійського населення становить до 1.25 долара денно.

Найбільший виклик для уряду Індії тепер у тому, щоб забезпечити проникання економічних здобутків у найбідніші прошарки населення і поліпшити життя усього населення країни.

XS
SM
MD
LG