Спеціальні потреби

Актуально

Конгрес США розглядає долю шимпанзе Сполучені Штати є єдиною країною у світі, що все ще фінансує медичні експерименти над шимпанзе.

За переконанням одних, медичні досліди над цими людиноподібними мавпами врятували життя мільйонам людей. На думку інших, як це каже директор Дослідного центру превентивної медицини Гоуп Фердовсіян, це жорстока і негуманна практика:

«Шимпанзе використовуються у дослідженнях ВІЛу, гепатиту. Для цього в них спочатку стріляють голкою, щоб приспати, а відтак піддають різним небезпечним і шкідливим процедурам».

Окрім етичних заперечень, науковці і захисники тварин не вважають використання шимпанзе у дослідженнях ефективним способом просування медицини.

До них належить і дружина американського конгресмена Елізабет Кусинич, яка каже, що наука дуже змінилася з минулого століття, коли експерименти проводили на приматах.

Сьогодні, зазначає Гоуп Фердовсіян, існує чимало альтернативних способів експериментувати:

«Наприклад у дослідженнях ВІЛу багато знань здобуто шляхом епідеміологічних досліджень і етично проведених клінічних випробовувань. Ми також почерпнули багато інформації завдяки математичним і комп’ютерним моделюванням. Для вакцини проти гепатиту - ми використовуємо клітинні методи».

Наразі обидві організації лобіюють законопроект про заборону мед-експериментів на шимпанзе, який розглядається в Конгресі США.

Але законопроект має сильних опонентів. Як наприклад Джон Вандерберґ – директор Національного центру дослідження приматів у штаті Техас. Він вважає шимпанзе незамінними у біомедичних дослідженнях. За його словами, людство вже користується позитивними результатами минулих досліджень.

Професор запевняє, що він і його колеги намагаються проводити експерименти спочатку на нижчих формах тварин, і лише у крайніх випадках над шимпанзе. Професор також позитивно оцінює умови проживання приматів у його дослідницькому центрі:

«Вони живуть групами, мають доступ до відкритих і закритих приміщень, які опалюються взимку і охолоджуються влітку. Наші шимпанзе навіть мають телевізори».

Але навіть у найкращих побутових умовах шимпанзе, яких використовують для експериментів, гинуть. Для відомої захисниці приматів Джейн Ґудал це абсолютно неприйнятно:

«Ми повинні з самого початку визнати, що те, що ми робимо з тваринами – з їх і нашої точки зору- морально хибно і неприйнятно».

Законопроект про заборону проведення медичних експериментів над шимпанзе наразі знаходиться на розгляді у Конгресі США.


Всі новини дня

Американські військові експерти: цей етап війни в Україні завершиться звільненням всіх територій. Відео

Американські військові експерти: Україна стоїть на порозі третього етапу війни, який має завершитися звільненням всієї території України, включно з Кримом.

Як реагує Захід на пошкодження газопроводів «Північного потоку»? Відео

Як реагує Захід на пошкодження газопроводів «Північного потоку»? Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:06:54 0:00

Пошкодження газопроводів «Північного потоку» є результатом навмисних та безвідповідальних диверсійних дій - заява НАТО. З подробицями про це та реакцією Заходу – Богдан Цюпин з Лондона.

Сенатори США запропонували законопроект проти країн, які підтримають нелегальну анексію Росії. Відео

Сенатори США представили новий законопроект, який у разі схвалення автоматично позбавить американської підтримки ті країни, які визнають нелегальну анексію Росією українських територій.

Сенат США схвалив додаткове фінансування для України на суму в понад 12 млрд доларів. Відео

Сенат Сполучених Штатів схвалив додаткове фінансування для України на суму в понад 12 мільярдів доларів. Як важливість додаткового фінансування для України прокоментували лідери демократів та республіканців у Сенаті – деталі.

Не допомагати Путіну. Чи заберуть іноземці свій бізнес з Росії через указ про мобілізацію? Відео

Мобілізація може підштовхнути іноземні компанії, які ще залишаються в Росії, закрити свій бізнес в країні. Про вихід іноземних інвесторів з Росії "Голос Америки" поговорив з аналітиками проекту «Бізнес для України» та Школи управління Єльського університету.

Більше

XS
SM
MD
LG