Спеціальні потреби

Конгрес США працює над реформою фінансової системи


Голова Федеральної резервної системи США, яка також виконує функції Центрального банку, закликає Конгрес не обмежувати повноважень установи, що здійснює нагляд за фінансовими інституціями. У середу Бен Бернанке виступав у Конгресі, де до ухвалення готується закон щодо реформи фінансової системи США.

Після фінансової кризи у США законодавці намагаються провести реформу фінансового сектора, щоб уникнути подібної кризи у майбутньому. За словами ініціатора законопроекту сенатора Крістофера Дода, фінансовий колапс, у результаті якого уряд вимушений був надати значну допомогу великим фінансовим інституціям, продемонстрував неефективність існуючого фінансового регулювання.

Найбільше, за словами Дода, від кризи постраждав середній клас американців. За новим законопроектом, Федеральний резерв отримає більше повноважень на обмеження ризиків фінансових інституцій. Документ також передбачає створення нового агентства із захисту споживачів. Але експерти не переконані, що нові правила примусять фінансові інституції діяти обережніше.

Банківські лобісти у свою чергу заявляють, що нові правила негативно позначаться на споживачах, оскільки обмежать банківське кредитування. Але експерти кажуть, що реформа таки посилить безпеку фінансового ринку.

Оглядачі стверджують, що хоча багато хто погоджується з необхідністю реформи фінансового сектора США , провести її через Конгрес не буде легко. Але президент Обама та ініціатор реформи у Конгресі Крістофер Дод готові зробити все, що у їхніх силах, щоб ухвалити реформу ще цього року.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG