Спеціальні потреби

Актуально

Дрібнички - 2001-06-08

ВСТУП: ДОВКІЛЛЯ СТРАЖДАЄ ВІД РІЗНИХ ВІДХОДІВ ТА ВИХЛОПІВ. ЦЕ НАСТІЛЬКИ ЗАНЕПОКОЇЛО ОДНОГО МЕШКАНЦЯ ШТАТУ ВАШІНҐТОН, ЩО ВІН ВИРІШИВ САМ ЗАСУКАТИ РУКАВИ I ОЧИСТИТИ ХОЧ МІСЦЕВИЙ ПОТІЧОК. І ЦИМ ДОВІВ, ЩО «ДРІБНИЧКИ» ТАКИ ДУЖЕ ВАЖЛИВІ У НАШОМУ ЖИТТІ.

ТЕКСТ: ДВАДЦЯТЬ РОКІВ ТОМУ ДЖОН БІЛ БОРОВСЯ ІЗ СМЕРТЕЛЬНОЮ НЕДУГОЮ. ЛІКАРІ КАЗАЛИ, ЩО ЙОМУ ЗАЛИШИЛОСЯ ВСЬОГО РІК ЖИТТЯ. ОТЖЕ, ДЖОН РІШИВ, ЩО ОСКІЛЬКИ ВІН МАЄ НА ЗАВЖДИ ПОКИДАТИ ЦЕЙ СВІТ, ТО ТРЕБА ЩОСЬ ДОБРЕ ЗА СОБОЮ ЛИШИТИ …

ІНТЕРШУМ: потічок

… І ПОЧАВ ОЧИЩУВАТИ ЦЕЙ КОЛИСЬ ЗАГНИВАЮЧИЙ ПОТІЧОК НЕПОДАЛІК ЙОГО ХАТИ В МІСТІ СІЕТЛ, ШТАТ ВАШІНҐТОН.

Джон Біл – активіст: «Я на цьому потічку знайшов спокій і втіху та процес, який давав мені уроки. Це був наче щоденний університет. Я вчився».

«What I found at this stream was some peace and solace and a process where it taught me. It was like going to college every single day. I learned something».

ВІДОМИЙ, ЯК ПОТІЧОК ГЕМА – ЦЯ П’ЯТИ-КІЛОМЕТРОВА СМУЖКА ВОДИ БУЛА В ЖАХЛИВОМУ СТАНІ – НАСИЧЕНА СМІТТЯМ ТА ВІДХОДАМИ. ПРОХОДИТЬ ВОНА ПРОСИМЛОВИМ РАЙОНОМ МІЖ МЕТУШЛИВИМ АЕРОПОРТОМ І ГАМІРНОЮ МАГІСТРАЛЕЮ.

ІНТЕРШУМ:

ДЖОН СТАВ САМОЗВАНИМ ОПІКУНОМ ПОТІЧКА І ВІН САМ УСУВАВ БАГАТО СМІТТЯ.

Джон Біл – активіст: «Він був насичений сміттям, шинами, старими комп’ютерами… закиданий чим завгодно, бо місце було покинуте».

«It was full of trash, tires, computers – just about anything you can imagine had been thrown into that creek because it was a place that was kind of forgotten».

НА ДИВО, З ПОЛІПШЕННЯМ ЗДОРОВ’Я ПОТІЧКА ПОЛІПШИЛОСЯ ЙОГО ВЛАСНЕ.

Джон Біл – активіст: «Він мені повертав життя. І це було дуже важливе, бо я з кожним днем почував себе сильнішим, здоровішим і більш задоволеним, бо я займався чимсь істотним».

«It was bringing life back to me. And that was very important because each day I felt stronger, more healthy, and more satisfied that I was accomplishing something that would make a difference».

ЗГОДОМ ІНШІ ПОЧАЛИ ДЖОНОВІ ПОМАГАТИ, А МІСЦЕВИЙ УРЯД АСИГНУВАВ ДЛЯ ЦЬОГО ГРОШІ. ДЖОН ВИПРОБОВУВАВ РІЗНІ СПОСОБИ ОЧИСТИТИ ВОДУ. ВІН ПЕРЕКОНАВСЯ, ЩО ЗАГОРОДИ ПРОТИ ВИЛИВУ НАФТИ ТАКОЖ МАЮТЬ ЗДАТНІСТЬ ВСМОКТУВАТИ ІНШІ ФОРМИ ЗАБРУДНЕННЯ.

Джон Біл – активіст: «Вона всмоктує мила, олії й розчинникпи та масла, що зливаються з автостоянок у потічки».

«It’s starting to absorb soaps, oils and solvents… road oils from parking lots that find their way to creeks».

ДЖОН ТАКОЖ САДИВ РОСЛИНИ, ЯКІ ФІЛЬТРУЮТЬ ЗАБРУДНЕННЯ І ТВОРЯТЬ АРЕАЛ НА КОМАХИ. ВІН ЗАСУАДЖУВАВ ДЕРЕВА І ДАМБОЮ СТВОРИВ ЦЕЙ СТАВОК, ЩОБ СПОВІЛЬНИТИ РІВЕНЬ ЕРОЗІЇ.

ІНТЕРШУМ: Джон і потічок

ТА ВСЕ Ж, ЧИСТОТА ВИМАГАЄ ПОСТІЙНИХ ЗУСИЛЬ.

Джон Біл – активіст: «Я тут часто знайду скинуте сміття а інколи рахунки особи, яка його скинула. Я тоді беру адресу а інколи номер телефону і відвідую помешкання та питаюся їх чому вони висипали там сміття і чи не прийшли б вони його забрати звідтам. Я пропоную їм гроші, щоб відповідно позбутися сміття на звалищі і часто люди погоджуються на це».

«Often times, I’ll find garbage dumped, and in numerous cases, it will have bills that were sent to the person’s home who dumped the garbage. I’ll take the address, and sometimes the telephone numbers, and go to the person’s home, ask them why they dumped it, and ask them to come down and pick it up. I will give them the money to take it to the dump and dispose of it correctly. In many cases, they’re willing to do that».

ЩОРОКУ ГРУПИ ШКОЛЯРІВ ВІДВІДУЮТЬ ДЖОНА БІЛЯ ПОТІЧКА.

Джон Біл – активіст: «Яка жива істота на землі не потребує води? Є тільки одна відповідь. Хто знає? Не маєте поняття? Немає такої істоти. Все на землі потребує води».

«What living thing on earth doesn’t need water? There’s only one answer. Any ideas? No ideas at all. Well, the answer is pretty simple. Nothing. Everything on this Earth needs water».

ДЖОН ЗАРАЗ ЗМАГАЄТЬСЯ ЗА ВІДНОВЛЕННЯ ІНШИХ ВОДНИХ ШЛЯХІВ В ОКОЛИЦІ МІСТА СІЕТЛ. СВОЇМ ПРИКЛАДОМ ВІН ГАМАГАЄТЬСЯ ПЕРЕКОНАТИ ІНШИХ ОЧИСТИТИ СВОЇ ЗАБРУДНЕНІ СТРУМИ.

Джон Біл – активіст: «Якщо це нам тут вдається, то денебудь у світі вдасться».

«If we can do it in this place, we can do it anywhere in the world».

Всі новини дня

В Конгресі США розглядають додаткове фінансування для України на суму в понад 12 млрд доларів. Відео

У Конгресі США сьогодні розглядають додаткове фінансування для України на суму в понад 12 млрд доларів. Окрім прямої військової та економічної підтримки, законопроект передбачає виділення коштів на "підготовку та відповідь на потенційні ядерні та радіологічні інциденти".

ЄС оголосив про новий пакет заходів проти Росії. Відео

ЄС оголосив про новий пакет заходів проти Росії. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:34 0:00

Євросоюз оголосив про новий пакет заходів проти Росії. Президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн та головний дипломат ЄС Жозеп Боррель пояснили: санкції стосуватимуться експортно-імпортних обмежень – і є відповіддю на нову ескалацію війни в Україні.

“Надсилають повістки всім підряд”: росіяни масово виїжджають з Росії в Грузію, щоб ухилитися від мобілізації. Відео

Чоловіки виїжджають з Росії, щоб ухилитись від мобілізації. Тисячі людей стоять в черзі на в'їзді в Грузію. Значна частина грузинів побоюється, що із тими, хто проти російського вторгнення в Україну, прибудуть і ті, хто підтримує політику Кремля, але не хоче воювати особисто.

CША оголосили пакет військової допомоги Україні на суму в понад 1 мільярд доларів. Відео

США оголосили пакет військової допомоги Україні на суму в 1 млрд дол. В нього входять 18 систем HIMARS, боєприпаси до них та інше озброєння. Також США готують санкції у відповідь на проведення РФ того, що вона називає референдумами на тимчасово окупованих територіях України.

Пентагон оголосив про додаткові $1,1 млрд військової допомоги Україні, серед яких 18 HIMARS

Високомобільна артилерійська ракетна система HIMARS під час навчань у Латвії, 26 вересня 2022. REUTERS/Ints Kalnins

Міністерство оборони США оголосило про додаткову безпекову допомогу Україні в розмірі близько 1,1 мільярда доларів США в рамках Ініціативи сприяння безпеці в Україні (Ukraine Security Assistance Initiative - USAI). "Цей пакет USAI [...] являє собою багаторічну інвестицію в критично важливий потенціал для нарощування потужності Збройних Сил України, які продовжують захищати суверенітет і територію України перед обличчям російської агресії", - йдеться у повідомленні Пентагону.

Американське оборонне відомство пояснює, що на відміну від розпорядження президента Байдена (Presidential Drawdown Authority - PDA), що дозволяло швидко постачати Україні обладнання із запасів Пентагону, USAI дає можливість уряду США закуповувати техніку у виробників.

Відповідно до USAI, США відправлять до України зокрема 18 додаткових ракетно-артилерійських систем високої мобільності (HIMARS) і боєприпасів до них; 150 броньованих багатоцільових машин високої мобільності (HMMWV); 150 тактичних машин для буксирування зброї; 40 вантажівок і 80 причепів для перевезення важкої техніки; два радари для безпілотних літальних систем, тактичні захищені системи зв'язку, системи спостереження, оптика, обладнання для знешкодження вибухонебезпечних предметів, бронежилети та інше польове спорядження.

Загалом від початку неспровокованого та жорстокого вторгнення Росії 24 лютого США виділили для України понад 16,2 мільярда доларів безпекової допомоги, повідомляє Міноборони США. Там зазначено: "Разом із нашими союзниками та партнерами наші об’єднані зусилля допоможуть Україні й надалі досягати успіху сьогодні, одночасно зміцнюючи потужність українських сил для забезпечення подальшої свободи та незалежності українського народу".

Медіа повідомляють, що уже наступного тижня російські законодавці можуть "прийняти до складу" Росії окуповані території України після фіктивних "референдумів" не визнаних США, ЄС, країнами "Групи семи" та Україною. У відповідь на псевдореферендуми, часткову мобілізацію та ядерні погрози ЄС оголосив про новий пакет санкцій проти Кремля, відповідні обмеження готує й Вашингтон.

Більше

XS
SM
MD
LG