Спеціальні потреби

Актуально

Дрібнички - 2001-06-08

ВСТУП: ДОВКІЛЛЯ СТРАЖДАЄ ВІД РІЗНИХ ВІДХОДІВ ТА ВИХЛОПІВ. ЦЕ НАСТІЛЬКИ ЗАНЕПОКОЇЛО ОДНОГО МЕШКАНЦЯ ШТАТУ ВАШІНҐТОН, ЩО ВІН ВИРІШИВ САМ ЗАСУКАТИ РУКАВИ I ОЧИСТИТИ ХОЧ МІСЦЕВИЙ ПОТІЧОК. І ЦИМ ДОВІВ, ЩО «ДРІБНИЧКИ» ТАКИ ДУЖЕ ВАЖЛИВІ У НАШОМУ ЖИТТІ.

ТЕКСТ: ДВАДЦЯТЬ РОКІВ ТОМУ ДЖОН БІЛ БОРОВСЯ ІЗ СМЕРТЕЛЬНОЮ НЕДУГОЮ. ЛІКАРІ КАЗАЛИ, ЩО ЙОМУ ЗАЛИШИЛОСЯ ВСЬОГО РІК ЖИТТЯ. ОТЖЕ, ДЖОН РІШИВ, ЩО ОСКІЛЬКИ ВІН МАЄ НА ЗАВЖДИ ПОКИДАТИ ЦЕЙ СВІТ, ТО ТРЕБА ЩОСЬ ДОБРЕ ЗА СОБОЮ ЛИШИТИ …

ІНТЕРШУМ: потічок

… І ПОЧАВ ОЧИЩУВАТИ ЦЕЙ КОЛИСЬ ЗАГНИВАЮЧИЙ ПОТІЧОК НЕПОДАЛІК ЙОГО ХАТИ В МІСТІ СІЕТЛ, ШТАТ ВАШІНҐТОН.

Джон Біл – активіст: «Я на цьому потічку знайшов спокій і втіху та процес, який давав мені уроки. Це був наче щоденний університет. Я вчився».

«What I found at this stream was some peace and solace and a process where it taught me. It was like going to college every single day. I learned something».

ВІДОМИЙ, ЯК ПОТІЧОК ГЕМА – ЦЯ П’ЯТИ-КІЛОМЕТРОВА СМУЖКА ВОДИ БУЛА В ЖАХЛИВОМУ СТАНІ – НАСИЧЕНА СМІТТЯМ ТА ВІДХОДАМИ. ПРОХОДИТЬ ВОНА ПРОСИМЛОВИМ РАЙОНОМ МІЖ МЕТУШЛИВИМ АЕРОПОРТОМ І ГАМІРНОЮ МАГІСТРАЛЕЮ.

ІНТЕРШУМ:

ДЖОН СТАВ САМОЗВАНИМ ОПІКУНОМ ПОТІЧКА І ВІН САМ УСУВАВ БАГАТО СМІТТЯ.

Джон Біл – активіст: «Він був насичений сміттям, шинами, старими комп’ютерами… закиданий чим завгодно, бо місце було покинуте».

«It was full of trash, tires, computers – just about anything you can imagine had been thrown into that creek because it was a place that was kind of forgotten».

НА ДИВО, З ПОЛІПШЕННЯМ ЗДОРОВ’Я ПОТІЧКА ПОЛІПШИЛОСЯ ЙОГО ВЛАСНЕ.

Джон Біл – активіст: «Він мені повертав життя. І це було дуже важливе, бо я з кожним днем почував себе сильнішим, здоровішим і більш задоволеним, бо я займався чимсь істотним».

«It was bringing life back to me. And that was very important because each day I felt stronger, more healthy, and more satisfied that I was accomplishing something that would make a difference».

ЗГОДОМ ІНШІ ПОЧАЛИ ДЖОНОВІ ПОМАГАТИ, А МІСЦЕВИЙ УРЯД АСИГНУВАВ ДЛЯ ЦЬОГО ГРОШІ. ДЖОН ВИПРОБОВУВАВ РІЗНІ СПОСОБИ ОЧИСТИТИ ВОДУ. ВІН ПЕРЕКОНАВСЯ, ЩО ЗАГОРОДИ ПРОТИ ВИЛИВУ НАФТИ ТАКОЖ МАЮТЬ ЗДАТНІСТЬ ВСМОКТУВАТИ ІНШІ ФОРМИ ЗАБРУДНЕННЯ.

Джон Біл – активіст: «Вона всмоктує мила, олії й розчинникпи та масла, що зливаються з автостоянок у потічки».

«It’s starting to absorb soaps, oils and solvents… road oils from parking lots that find their way to creeks».

ДЖОН ТАКОЖ САДИВ РОСЛИНИ, ЯКІ ФІЛЬТРУЮТЬ ЗАБРУДНЕННЯ І ТВОРЯТЬ АРЕАЛ НА КОМАХИ. ВІН ЗАСУАДЖУВАВ ДЕРЕВА І ДАМБОЮ СТВОРИВ ЦЕЙ СТАВОК, ЩОБ СПОВІЛЬНИТИ РІВЕНЬ ЕРОЗІЇ.

ІНТЕРШУМ: Джон і потічок

ТА ВСЕ Ж, ЧИСТОТА ВИМАГАЄ ПОСТІЙНИХ ЗУСИЛЬ.

Джон Біл – активіст: «Я тут часто знайду скинуте сміття а інколи рахунки особи, яка його скинула. Я тоді беру адресу а інколи номер телефону і відвідую помешкання та питаюся їх чому вони висипали там сміття і чи не прийшли б вони його забрати звідтам. Я пропоную їм гроші, щоб відповідно позбутися сміття на звалищі і часто люди погоджуються на це».

«Often times, I’ll find garbage dumped, and in numerous cases, it will have bills that were sent to the person’s home who dumped the garbage. I’ll take the address, and sometimes the telephone numbers, and go to the person’s home, ask them why they dumped it, and ask them to come down and pick it up. I will give them the money to take it to the dump and dispose of it correctly. In many cases, they’re willing to do that».

ЩОРОКУ ГРУПИ ШКОЛЯРІВ ВІДВІДУЮТЬ ДЖОНА БІЛЯ ПОТІЧКА.

Джон Біл – активіст: «Яка жива істота на землі не потребує води? Є тільки одна відповідь. Хто знає? Не маєте поняття? Немає такої істоти. Все на землі потребує води».

«What living thing on earth doesn’t need water? There’s only one answer. Any ideas? No ideas at all. Well, the answer is pretty simple. Nothing. Everything on this Earth needs water».

ДЖОН ЗАРАЗ ЗМАГАЄТЬСЯ ЗА ВІДНОВЛЕННЯ ІНШИХ ВОДНИХ ШЛЯХІВ В ОКОЛИЦІ МІСТА СІЕТЛ. СВОЇМ ПРИКЛАДОМ ВІН ГАМАГАЄТЬСЯ ПЕРЕКОНАТИ ІНШИХ ОЧИСТИТИ СВОЇ ЗАБРУДНЕНІ СТРУМИ.

Джон Біл – активіст: «Якщо це нам тут вдається, то денебудь у світі вдасться».

«If we can do it in this place, we can do it anywhere in the world».

Всі новини дня

Джо Байден у промові «Про стан справ в країні» згадав Україну, закликав до реформ та двопартійної співпраці. Відео

7 лютого Президент Джо Байден звернувся до Конгресу США з промовою «Про стан справ в країні». Байден згадав Україну, закликав до реформ та двопартійної співпраці. Колеги-демократи назвали це звернення «рузвельтівським», а парламентарі з Республіканської партії освистали виступ. 

Рада Безпеки ООН вже вдруге на цьому тижні провела засідання, присвячене Україні. Відео

Рада Безпеки ООН вже вдруге на цьому тижні провела засідання, присвячене Україні. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:06:36 0:00

Радбез ООН вдруге на цьому тижні провів засідання, присвячене Україні. Сьогодні брифінг скликала Росія, аби обговорити «перспективи мирного врегулювання кризи довкола України в контексті збільшення поставок західної зброї». За засіданням у штаб-квартирі ООН стежила Ірина Соломко.

Деталі візиту президента України до Великобританії: зустріч з Ріші Сунаком, аудієнція у короля, виступ перед парламентом. Відео

Президент Зеленський наперед «подякував» Лондону за потужні британські літаки під час свого візиту до Великої Британії. Можливість відправлення Україні винищувачів для захисту у війні проти РФ не зняте з порядку денного, заявив прем'єр-міністр Великої Британії Ріші Сунак. 

Генсек НАТО закликав США бути готовими до довгої війни РФ в Україні

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберґ у Вашингтоні, США, 8 лютого 2023. Фото: AP Photo/Jacquelyn Martin

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберґ зустрівся із міністром оборони США Остіном Ллойдом. “Нам потрібно бути готовими до довготривалої перспективи, щоб підтримувати Україну стільки, скільки буде потрібно”, - сказав генсек під час прес-конференції за результатами зустрічі у Вашингтоні.

Столтенберґ також привітав дії адміністрації президента Байдена і особливо двопартійну підтримку, яку відчув особисто під час зустрічах у Конгресі США під час свого візиту сьогодні.

Генсек нагадав, що перемога Путіна могла б стати сигналом іншим авторитарним режимам, зокрема в Азії, що вони можуть досягти своїх цілей, застосовуючи військову силу: “Це зробило б світ небезпечнішим і вразливішим. Отже, в інтересах нашої національної безпеки, слід забезпечити, щоб Україна діяла як суверенна незалежна держава”.

Столтенберґ подякував Сполученим Штатам та особисто Ллойду Остіну “за непохитне лідерство у наданні підтримки Україні”. Ця підтримка щодня змінює ситуацію на полі бою і є критичною для самооборони України, наголосив генсек НАТО.

Очільник Пентагону повідомив, що у розмові зі Столтенбергом йшлося "про гостру загрозу з боку Росії". Йшлося і про “спільні виклики, включаючи безпекові занепокоєння щодо Китайської Народної Республіки”.

Дивіться також:

"Надання зброї - це процес, що розвивається" - Блінкен відповів на питання про літаки для України

F-16 ВПС Польщі під час авіашоу Wings Over Baltics 2019. Фото: REUTERS/Ints Kalnins

Держсекретар США Ентоні Блінкен відповів на питання про перспективу надання літаків Україні. Зокрема, про процес надання зброї Україні держсекретар зауважив що йдеться про “процес, що розвивається”.

“Ми продовжуватимемо у тісній співпраці з українцями і партнерами робити висновки про те, що, на нашу думку, потрібно Україні та що може бути найбільш ефективним сьогодні”, - сказав Блінкен під час спільної прес-конференції з генеральним секретарем НАТО Єнсом Столтенбергом, що відбулась у середу у Вашингтоні.

За словами держсекретаря, військова допомога Україні під час війни змінювалася відповідно до того, як мінявся характер агресії Росії.

“Так само змінювалася і наша підтримка, ми завжди хотіли переконатися, що Україна має в своїх руках обладнання, яке їй знадобиться для захисту у цей момент. Не менш важливим є вміння українців ефективно його використовувати. І це вимагає, в деяких випадках, серйозної підготовки. І, нарешті, все це потрібно об’єднати в єдину цілісну стратегію”, - сказав Блінкен.

Як повідомляв Голос Америки, прем'єр-міністр Великої Британії Ріші Сунак під час прес-конференції із президентом України Володимиром Зеленським сказав, що сьогодні розпочато програму навчання українських пілотів у Британії.

Більше

XS
SM
MD
LG