Спеціальні потреби

Актуально

Боротьба із СНІД-ом - 2001-06-26

ВСТУП: ЛІКАРІ ІНКОЛИ БУВАЮТЬ ДЕТЕКТИВАМИ. ЦЕ СТАЄТЬСЯ КОЛИ ВОНИ СПОТИКАЮТЬСЯ З НЕВІДОМИМИ СИМПТОМАМИ - ПЕРШЕ В ОДНОГО ПАЦІЄНТА ТОДІ В ІНШОГО. КОЛИ ТІ САМІ СИМПТОМИ З’ЯВЛЯЮТЬСЯ В СОТНІ ПАЦІЄНТІВ СПІЛЬНИЙ ЗНАМЕННИК СТАЄ ВИРАЗНІШИМ І НЕДУГА ОТРИМУЄ НАЗВУ. ЦЬОГО МІСЯЦЯ МИНУЛО ДВАДЦЯТЬ РОКІВ З ЧАСУ ПУБЛІКАЦІЇ З ПЕРШОГО ОПИСУ НЕДУГИ СНІД. ПІСЛЯ 1981-ГО ВІД ЦІЄЇ ХВОРОБИ ПОМЕРЛО ПОНАД 21 МІЛЬЙОН ЛЮДЕЙ В УСЬОМУ СВІТІ. ДОДАТКОВИХ 36 МІЛЬЙОНІВ ЖИВУТЬ ІЗ ВІЛ – ВІРУСОМ ІММУНОДЕФІЦИТУ ЛЮДИНИ, ЩО ВИКЛИКАЄ СНІД. ДО РЕЧІ, З УСІХ КРАЇН ЦЕНТРАЛЬНОЇ І СХІДНОЇ ЄВРОПИ СНІД ПОШИРЮЄТЬСЯ НАЙБІЛЬШИМИ ТЕМПАМИ САМЕ В УКРАЇНІ. ЦЕ - ЗГІДНО З ІНФОРМАЦІЯМИ ООН. ЛІКІВ ДЛЯ ПОДОЛАННЯ СНІДУ ДОСІ НЕ ІСНУЄ. ПРОТЕ ОПТИМІЗМ ВСЕЛЯЄ ПОЯВА ПРЕПАРАТУ, ЗДАТНОГО ПОДОВЖИТИ ЖИТТЯ ВІЛ-ІНФІКОВАНИМ. СВЯТОСЛАВ НОВИЦЬКИЙ З ПОДРОБИЦЯМИ ПРО ДОРОГЕ ЛІКУВАННЯ ВІД СНІДУ І ЗУСИЛЛЯ ЗАБЕЗПЕЧИТИ ДОСТУПНИМИ ЛІКАМИ ТИХ, ХТО НАЙБІЛЬШЕ ЇХ ПОТРЕБУЄ.

ТЕКСТ: ЦІ ЛІКИ ДОПОМАГАЮТЬ ПРОДОВЖИТИ ЖИТТЯ ЛЮДЕЙ, КОТРІ ЖИВУТЬ З ВІРУСОМ, ЩО СПРИЧИНЯЄ СНІД. ТАКИХ ЛЮДЕЙ, ЯК ҐРЕҐ ҐОНСАЛВЕС.

Ґреґ Ґонсалвес - ВІЛ-інфікований: «Я приймаю ці ліки щоранку і щовечора. Це потрійна комбінована терапія, відома з вісімдесят шостого».

ҐРЕҐ, ЩО МЕШКАЄ В НЬЮ-ЙОРКУ, НЕ ТІЛЬКИ ЖИВЕ З ВІРУСОМ ВІЛ – ВІН ОДИН З ЧІЛЬНИХ АКТИВІСТІВ БОРОТЬБИ З ЕПІДЕМІЄЮ. ЙОГО МЕТА – ДОПОМОГТИ ЗАБЕЗПЕЧИТИ ВІЛ-ІНФІКОВАНИХ, ОСОБЛИВО З КРАЇН НА ШЛЯХУ РОЗВИТКУ, ДЕШЕВШИМИ ЛІКАМИ ПРОТИ СНІДУ.

Ґреґ Ґонсалвес - ВІЛ-інфікований: «Ці ліки обійдуться мені більш ніж в десять-п’ятнадцять тисяч доларів на рік. Звісно, більшість людей з інших країн не могли б заплатити й частки тієї ціни».

ДЕВ’ЯНОСТО П’ЯТЬ ВІДСОТКІВ УСІХ, ХТО ЖИВЕ З ВІРУСОМ ВІЛ - МЕШКАНЦІ КРАЇН, ЩО РОЗВИВАЮТЬСЯ. ДОСЛІДНИКИ КАЖУТЬ, ЩО В СУБ-САГАРСЬКІЙ АФРИЦІ, ДЕ ВІЛ-ІНФІКОВАНИХ 23 МІЛЬЙОНИ, ТРИВАЛІСТЬ ЖИТТЯ В НАСТУПНЕ ДЕСЯТИРІЧЧЯ ВПАДЕ З СІМДЕСЯТИ РОКІВ ДО ТРИДЦЯТИ. АКТИВІСТИ НАЗИВАЮТЬ ЦЕ ЩЕ ОДНІЄЮ ПРИЧИНОЮ, ЧОМУ СЛІД ПОКВАПИТИСЬ З ВИРОБНИЦТВОМ НЕЛІЦЕНЗІЙНОГО, ДЕШЕВШОГО АНАЛОГА ЦЬОГО ПРЕПАРАТУ В АФРИЦІ. НА ПОЧАТКУ ЦЬОГО РОКУ В ПІВДЕННО-АФРИКАНСЬКІЙ РЕСПУБЛІЦІ І ДЕІНДЕ ВИБУХНУЛИ ПРОТЕСТИ, КОЛИ 39 НАЙБІЛЬШИХ ФАРМАЦЕВТИЧНИХ ФІРМ СВІТУ ПОЧАЛИ СУДОВИЙ ПРОЦЕС З ПРИВОДУ ЇЇ НАМАГАНЬ ЗАКУПИТИ ДЕШЕВІ ЗАМІННИКИ ПАТЕНТОВАНИХ ЛІКІВ ВІД СНІДУ. ПІЗНІШЕ, З ОГЛЯДУ НА ЗРОСТАЮЧИЙ МІЖНАРОДНИЙ ТИСК, ФІРМИ ВІДКЛИКАЛИ ПОЗОВ.

Ґреґ Ґонсалвес - ВІЛ-інфікований: «Деякі з фармацевтичних фірм, скажімо, «Сіпла» в Індії, здатні виробляти неліцензійний аналог препаратів анти-ВІЛ за ціною 500-600 доларів на рік. Торік, перед тим як ціни різко впали, ніхто не думав, що ліки від СНІДу можуть бути доступні десь, крім США чи Європи».

КІЛЬКА КОМПАНІЙ ТОДІ ПООБІЦЯЛИ ЗНИЗИТИ ЦІНУ НА СВОЇ ЛІКИ В АФРИЦІ. ІНШІ, ЩО НЕ МАЮТЬ ЕКСКЛЮЗИВНИХ ПРАВ, ЯК «ФАЙТО-РАЙКЕР» СПІВПРАЦЮЮТЬ З ЕКСПОРТНО-ІМПОРТНИМ БАНКОМ США, ЩОБ НАДАТИ МІЛЬЙОНИ ДОЛАРІВ ДЛЯ КУПІВЛІ ТА ДОСТАВКИ ПРЕПАРАТІВ В ЗАХІДНУ АФРИКУ. ПРЕЗИДЕНТ КОМПАНІЇ КЕН БРЕННЕН КАЖЕ, ЩО ШИРОКА РОЗПОДІЛЬЧА МЕРЕЖА – КЛЮЧ ДО ТОГО, ЯК ДОСТАВИТИ ЛІКИ ВИРОБНИЦТВА США В КРАЇНИ АФРИКИ.

Кен Бреннен – компанія Файто-Райкер: «Наші фабрики і розподільчі системи є в усій Африці. Ми нині експортуєм до 18 країн, виробляємо неексклюзивні медикаменти, і в нас є високотехнологічна фабрика в Ґані, так що ми спроможні заповнити прогалини».

АКТИВІСТИ КАЖУТЬ, ЩО ДЕШЕВШІ ЛІКИ ПРОТИ СНІДУ САМІ ПО СОБІ, ШВИДШЕ ЗА ВСЕ, НЕ МАТИМУТЬ ЗНАЧНОГО НЕГАЙНОГО ВПЛИВУ НА ЗРОСТАЮЧУ ЕПІДЕМІЮ В АФРИЦІ. ПРОТЕ, КАЖУТЬ ВОНИ, СУТТЄВЕ ПАДІННЯ ЦІН ЗАОХОТИТЬ ЛІКАРІВ У БІДНИХ КРАЇНАХ ЗАСТОСОВУВАТИ ЦЕ ЛІКУВАННЯ І СТВОРИТИ ВІДПОВІДНУ КЛІНІЧНУ БАЗУ – ЩО ПІДВИЩИТЬ ЯКІСТЬ ЖИТТЯ ІНФІКОВАНИХ.

ІНТЕРНЕТ ПРОПОНУЄ БАГАТО ІНФОРМАЦІЇ ПРО СНІД: ДЛЯ ЦЬОГО НАБЕРІТЬ НА АНГЛОМОВНОМУ БРАУЗЕРІ СЛОВО «AIDS», АБО НА УКРАЇНСЬКОМУ СЛОВО «СНІД».

Всі новини дня

Підтримка США допомогла українцям протистояти агресії Путіна, але боротьба далека від завершення - сенатори про додаткові $12 млрд Києву

Навчання з використанням високомобільних артилетійських рактних систем HIMARS, Аляска, 22 жовтня 2020. (U.S. Air Force photo by Senior Airman Beaux Hebert)

"Через сім місяців від початку конфлікту стало абсолютно очевидним, що американська підтримка значною мірою допомогла українському народу протистояти злій, жорстокій агресії Путіна", - заявив Чак Шумер, лідер демократичної більшості в Сенаті, анонсуючи бюджетний законопроект США, який, зокрема, містить положення про допомогу Україні у 12,4 мільярда доларів.

"Але боротьба далека від завершення, і ми повинні продовжувати допомагати сміливому, доблесному українському народу", - підкреслив він і додав, що законопроект допоможе українцям "отримати більше зброї, зібрати розвіддані та втримали уряд на плаву під час війни".

Мітч МакКоннелл, лідер республіканської меншості в Сенаті, пояснив: "Допомога Україні – це не якийсь доброзичливий, символічний жест. Це буквально інвестиція в нашу власну національну безпеку та безпеку наших союзників. Припинення наступу Путіна на Україну зменшить його здатність загрожувати іншим цілям у всьому вільному світі. Це також допоможе стримувати інші авторитарні режими, такі як Китай".

За словами сенатора-республіканця, "послідовна підтримка Сенатом України, в розумних рамках, відіграє вирішальну роль і спонукає наших союзників активізуватися".

Україні потрібно більше танків, бойових машин, ракет більшої дальності, артилерії та систем протиповітряної оборони, HIMARS, безпілотників, а також - підготовчі тренування на західних винищувачах, сказав МакКонелл. Він закликав адміністрацію президента Джо Байдена "діяти оперативно, щоб якомогашвидше передати усе необхідне українським силам на передовій".

"Справжня сила та рішучість не провокують хулігана, - його провокують зволікання та слабкість", - сказав республіканець.

Як "Голос Америки" повідомляв раніше, законопроект, що забезпечує урядове фінансування до 16 грудня, серед іншого, передбачає 35 мільйонів доларів на "підготовку та відповідь на потенційні ядерні та радіологічні інциденти в Україні", що допоможе зміцнити ядерну безпеку в Україні на тлі загроз для найбільшої атомної електростанції в Європі ЗАЕС.

Очікується, що Сенат проголосує за законопроект уже нині, а вступить в силу документ після голосування Палати представників і підпису президента США.

Підприємець Андрій Ставніцер: про відкриття в Україні клініки «Суперлюди» для протезування військових. Інтервʼю

Підприємець Андрій Ставніцер – власник одного з найбільших контейнерних терміналів в Україні. Він з командою працює над відкриттям в Україні клініки «Суперлюди», яка буде займатися протезуванням військових. Про цей та інші гуманітарні і благодійні проекти підприємець розповів Ірині Соломко.

Чорногорія затримала росіян і чорногорців за підозрою в шпигунстві

Прем'єр-міністр Чорногорії Дрітан Абазович

За даними Чорногорської газети Pobjeda, затримано 6 російських дипломатів, 30 росіян з тимчасовими видами на проживання та 2 громадян Чорногорії.

У четвер представник влади Чорногорії повідомив, що в країні розпочато розслідування щодо невстановленої кількості осіб за звинуваченням у шпигунстві.

Чорногорська газета Pobjeda, з посиланням на неназвані джерела, з'ясувала, що за підозрою у шпигунстві затримано 38 осіб, переважно громадян Росії. За даними газети, оперативники агентства національної безпеки (ANB) та спеціальної державної прокуратури Чорногорії (SDT) затримали шістьох російських дипломатів, 30 громадян Росії з тимчасовим посвідкою на проживання та двох чорногорців.

Прем'єр-міністр Чорногорії Дрітан Абазович, у прямій трансляції засідання кабінету міністрів, заявив, що для захисту інтересів країни, проводиться «міжнародна операція» з іноземними партнерами та прокуратурою, але не навів подробиць.

Вукас Радонич, представник SDT, повідомив агентству Reuters, що поліція провела обшуки в кількох квартирах, шукаючи докази змови і шпигунства. «Відповідно до запиту SDT і ухвали суду, поліція обшукує низку квартир та інших приміщень через обґрунтовану підозру в змові з метою створення злочинної діяльності та шпигунстві», — заявив він по телефону Reuters.

Радонич також повідомив, що після завершення обшуків «буде визначено, кому будуть пред'явлені звинувачення і хто буде заарештований». Проте, він не уточнив, скільки підозрюваних було викликано на допит.

Чорногорія, член НАТО і кандидат на членство в Європейському Союзі, приєдналася до міжнародних санкцій проти Росії через її вторгнення в Україну. У минулому Чорногорія вже надсилала російських дипломатів.

У 2016 році Чорногорія звинуватила російських агентів у причетності до змови з метою привести до влади проросійську опозицію, вбити тодішнього прем'єр-міністра Міло Джукановича та зупинити вступ країни до НАТО.

У статті використано матеріали Reuters.

Анексія Росією регіонів чотирьох областей України не матиме юридичної сили - генсек ООН

Військовик ЗСУ біля захопленого російського танка, Ізюм, Харківщина, 19 вересня 2022. REUTERS/Gleb Garanich

Якщо Росія продовжить реалізацію своїх планів з анексії чотирьох українських регіонів, це означатиме "небезпечну ескалацію", яка поставить під загрозу перспективи миру в регіоні, попередив у четвер Генеральний секретар ООН.

"Будь-яке рішення про анексію Донецької, Луганської, Херсонської та Запорізької областей України не матиме юридичної сили і заслуговує на засудження, – сказав Антоніу Гутерріш. - Будь-яке рішення Росії продовжувати ще більше поставить під загрозу перспективи миру".

Генсек додав: "Це продовжить потужний вплив на світову економіку, особливо в країнах, що розвиваються, і завадить нашій здатності доставляти життєво необхідну допомогу по всій Україні та за її межами".

Раніше "Голос Америки" повідомляв, що заплановане на 30 вересня оголошення Росією про анексію окупованих українських територій після так званих "референдумів", відбувається у час "численних невдач росіян на війні" в Україні та "вразливого становища" президента РФ Володимира Путіна, зокрема, зниження його рейтингів. Однак ця ескалація, вважають оглядачі, може показати його "як людину, яка вже програла".

У статті використано матеріали Reuters

Росія не готова до поразки під Лиманом. Західні аналітики про бої на Донбасі та мобілізацію в Росії

Українські військові обстрілюють з мінометів позиції на передовій у Донецькій області 26 вересня 2022 року під час контрнаступу українських військ, що почався наприкінці серпня. (Фото АНАТОЛІЯ СТЕПАНОВА / AFP)

Британські та американські аналітики пишуть, що моблізація, ймовірно, завдасть більше шкоди, ніж принесе користі російській державі та армії. Вони також вважають, що українські війська просунулися на Донбасі в районі ключового міста Лиман, але російська інформаційна машина не готова до того, щоб представити такі новини в позитивному ключі. А це призводить до подальшої деморалізації російської армії та «гніву» в російських націоналістичних мілітаристських колах.

Кількість росіян, які втікають від мобілізації за кордон, імовірно, перевищує кількість війська, з яким Росія напала на Україну в лютому 2022 року, повідомляє британська розвідка.

«Через сім днів після того, як президент Путін оголосив про «часткову мобілізацію», відбувся значний відтік росіян, які прагнуть уникнути призову. Хоча точні цифри невідомі, вони, ймовірно, перевищують розмір загальних сил вторгнення, які Росія виставила в лютому 2022 року», – повідомляє британська розвідка у своєму зведенні від 29 вересня.

Британські аналітики звертають увагу на те, що керівництво Росії власними зусиллями підриває свою економіку, тому що не лише значна частина працездатних чоловіків вилучається з економіки, але і втікають з Росії багатші та освіченіші росіяни, що не зможе не позначитися на економіці країни та її перспективах.

«Серед тих, хто намагається виїхати з Росії, багато заможних і добре освічених, – мовиться у повідомленні. – У поєднанні з тими резервістами, яких мобілізують, внутрішні економічні наслідки зменшення кількості робочих рук і прискорення «витоку мізків», ймовірно, ставатимуть дедалі суттєвішими».

Аналітики американського Інституту вивчення війни (ISW) кажуть, що українські війська, ймовірно, завершують оточення міста Лиман.

«Розвал Лиманської кишені, ймовірно, матиме серйозні наслідки для російського угруповання на півночі Донецької та західної Луганської областей і може дозволити українським військам загрожувати позиціям Росії вздовж західного кордону Луганської області та в районі Сєвєродонецька-Лисичанська», – кажуть американські дослідники у повідомленні, опублікованому пізно ввечері 28 вересня.

Аналітики ISW звертають увагу на те, що російське військове керівництво не підготувалося інформаційно до «потенційно неминучої поразки росіян у Лимані», що, «ймовірно, ще більше знизить і без того низький бойовий дух росіян».

Вашингтонські дослідники пишуть, що російське військове керівництво не може пояснити військам, чому вони відступають, і це викликає деморалізацію армії та «гнів російського націоналістичного інформаційного простору».

На думку дослідників, ймовірно, в цьому була причина того, що Кремль наказав про часткову мобілізацію майже відразу після першогомасштабного контрнаступу України.

«Майбутні досягнення України навколо критично важливих районів Донецької та Луганської областей можуть вбити додатковий клин між російськими націоналістами та військовим керівництвом, а також між російськими військами та їхнім начальством», – зауважують у ISW.

Американські фахівці кажуть, що російська влада продовжує надсилати щойно мобілізованих і недостатньо навчених новобранців для посилення залишків різних підрозділів, послиаючись на дані українського Генштабу та численні повідомлення у соціальних мережах.

Аналітики кажуть, що той факт, що російські війська в Україні посилюють погано дисциплінованими, непідготовленими людьми, узгоджується з попередніми оцінками ISW про те, що навіть найелітніші частини Росії зазнали значних втрат в Україні.

Більше

XS
SM
MD
LG