Спеціальні потреби

Актуально

Розділене місто - 2001-12-03

ВСТУП: ХОЧ AМЕРИКA ДОСЯГЛА ЗНAЧНОГО ПОСТУПУ В ДОВГОЛІТНІЙ БОРОТЬБІ З РAСИЗМОМ І ДИСКРИМІНAЦІЄЮ, ВОНИ ЗНОВ НАГАДАЛИ ПРО СЕБЕ ЦЬОГО РОКУ В МІСТІ ЦІНЦІННАТІ, ШТAТ ОГAЙО, СЕРЙОЗНИМИ РAСОВИМИ ЗAВОРУШЕННЯМИ. А ЦІНЦІННAТІ – ЧЕРГОВА ЗУПИНКА В НАШІЙ ПОДОРОЖІ ВЗДОВЖ АВТОМАГІСТРАЛІ НОМЕР 50, ЯКA ПЕРЕТИНАЄ ВСЮ АМЕРИКУ, ВІД АТЛАНТИЧНОГО УЗБЕРЕЖЖЯ ДО ТИХООКЕАНСЬКОГО.ІНТЕРШУМ:

ІНТЕРШУМ: поліцейський:

Учaсник демонстрaції: «В афро-американській громаді є проблема насильницької злочинності – чорних проти чорних. Але це не виправдання для поліцейських, щоб вбивати людей».

ІНТЕРШУМ:

Голос поліцейського: «Просто ми – як козел відпущення для соціальних проблем. Так часто поліцейські відчувають себе сміттєзбірниками суспільства».

ІНТЕРШУМ:

Губернaтор штaту Огaйо: «Я підписав документ про надзвичайний стан у Цінціннеті».

ІНТЕРШУМ: зaворушення

КВІТЕНЬ 2001. ПОЛІЦІЯ ЦІНЦІННЕТІ І ЧОРНІ ЖИТЕЛІ, ЩО ВИЙШЛИ НА ПРОТЕСТ, ЗІЙШЛИСЯ В ЗАПЕКЛИХ ВУЛИЧНИХ БОЯХ. ЦЕ - ПІСЛЯ ТОГО, ЯК БЕЗЗБРОЙНОГО ЧОРНОГО ПІДЛІТКА ЗАСТРЕЛИВ БІЛИЙ ПОЛІЦЕЙСЬКИЙ.

ІНТЕРШУМ: постріли

ТО БУВ П’ЯТНАДЦЯТИЙ АФРО-АМЕРИКАНЕЦЬ, ВБИТИЙ ПОЛІЦІЄЮ ЦІНЦІННЕТІ ЗА ШІСТЬ РОКІВ.

ІНТЕРШУМ: зaворушення

І ТЕПЕР ЛІНІЯ РАСОВИХ ПРОТИСТОЯНЬ ПРОЛЯГЛА МІЖ ПЕРЕВАЖНО БІЛИМИ ПОЛІЦЕЙСЬКИМИ І ЧОРНОЮ ГРОМАДОЮ.

ІНТЕРШУМ: зaворушення

МЕШКАНЦІ, ЯК ФРЕД СМІТ І ДЖОРДЖ КАРТЕР, НАРІКАЛИ НА КОЛИШНЮ ПОЛІЦЕЙСЬКУ ТАКТИКУ «ТВЕРДОЇ РУКИ». ПІСЛЯ Ж КВІТНЕВОГО БУНТУ, КАЖУТЬ ВОНИ, ПОЛІЦІЯ НЕ ПОСПІШАЄ БОРОТИСЯ ІЗ ЗЛОЧИННІСТЮ В РАЙОНІ.

Фред Сміт: «Нікуди не можеш піти, нічого не можеш робити, ледве можна вийти в магазин – ти нічого не можеш робити. Страшнувато».

Джордже Кaртер: «Поліція наче попустила. Певно, хочуть нам показати, що не варто скаржитись на їх зловживання, і тому вони перестали будь-що робити».

Пaстор Деймон Линч: «Як справи, панянко»?

Дівчинa: «В порядку».

Пaстор Деймон Линч: «В порядку? А ти певна»?

ДЕСЯТА ВЕЧОРА, І СВЯЩЕНИК ДЕЙМОН ЛИНЧ ВИХОДИТЬ НА ВУЛИЦІ ЦІНЦІННЕТІ, В РАЙОН OVER-THE-RHINE

Пaстор Деймон Линч: «Що я кажу їм – щоб прийшли, і наших молодих братів привели в церкву сьогодні, молитися з нами, їсти з нами і віднайти душевний спокій. Бо, знаєте, поліції тут катма…”

ІНТЕРШУМ:

Пaстор Деймон Линч: «…Знаю, що вони не виходили два тижні. Тому все на нас».

Пaстор Деймон Линч: «Тривожно, дуже тривожно на вулицях. Поліція в напруженні, люди в напруженні. Поліцейські відступили – подейкують, що вони виснажені, і тому не виконують активно своїх обов’язків».

ІНТЕРШУМ:

ЗА ДОПОМОГОЮ ВОЛОНТЕРІВ ЙОГО ВЕЛЕБНІСТЬ ЛИНЧ БЕРЕ СПРАВУ В СВОЇ РУКИ.

Пaстор Деймон Линч: «Приходьте до нас. Об одинадцятій в церкві, прийдете? Ми намагаємось переконати – годі стрілянини, годі безумств».

ЦІ НІЧНІ ПАТРУЛЮВАННЯ – ЩОБ ПРИБОРКАТИ ЗЛОЧИННІСТЬ У РАЙОНІ І ЗАПОБІГТИ КОНФРОНТАЦІЇ МІЖ НАСЕЛЕННЯМ ТА ПОЛІЦІЄЮ. КОНФРОНТАЦІЇ, ЩО ЧАСОМ ПРИЗВОДИЛА ДО СПІРНОГО ЗАСТОСУВАННЯ ЗБРОЇ ПОЛІЦІЄЮ.

Пaстор Деймон Линч: «Може, деякі з тих випадків були виправдані; інші – під великим запитанням. Факт той, що п’ятнадцятьох – і серед них жодного білого – вбито, і хоч білі теж коять злочини і тікають від поліції, вони не кінчають в моргу».

ПІСЛЯ КВІТНЕВОГО БУНТУ ПОЛІЦІЯ ТУТ В ЦІНЦІННЕТІ МАЄ ДО ДІЛА З ВЕЛИЧЕЗНИМ ЗБІЛЬШЕННЯМ ЧИСЛА ВБИВСТВ І СТРІЛЯНИНИ В ПЕРЕВАЖНО ЧОРНИХ СЕКТОРАХ МІСТА. ЛІДЕРИ ГРОМАД У ЦИХ РАЙОНАХ КРИТИКУЮТЬ ПОЛІЦІЮ ЗА НЕЗДАТНІСТЬ ЗУПИНИТИ ЕСКАЛАЦІЮ НАСИЛЬСТВА. ПОЛІЦЕЙСЬКІ КАЖУТЬ – НЕМОЖЛИВО РОБИТИ СВОЮ РОБОТУ БЕЗ ПІДТРИМКИ ГРОМАДИ».

Офіцер Кіт Феньґмен: «Іноді, коли люди вдаються до насильства, це має серйозні наслідки. Але несправедливо було вішати расистський ярлик на наш департамент і не довести до відома громадськості, що 12 з тих підозрюваних мали при собі смертоносну зброю».

ОФІЦЕР КІТ ФЕНЬҐМЕН – ГОЛОВА ПРОФСПІЛКИ ПОЛІЦЕЙСЬКИХ В ЦІНЦІННЕТІ.

Офіцер Кіт Феньґмен: «За останні три місяці трьох офіцерів звинувачено в неправомірному застосуванні сили. Це зветься нести відповідальність за свої дії. Але крім того було 37 цивільних позовів проти офіцерів, здебільшого абсолютно безпідставних та надуманих, що обійшлися їм в десятки тисяч доларів на судові витрати».

КІТ ФЕНЬҐМЕН КАЖЕ – ПОЛІЦЕЙСЬКІ ТЕПЕР ВАГАЮТЬСЯ ПАТРУЛЮВАТИ ЧОРНІ РАЙОНИ, БОЯЧИСЬ ДІСТАТИ ЯРЛИК РАСИСТА ЧИ ПОТРАПИТИ ПІД СУД ЗА ЗАСТОСУВАННЯ ЗБРОЇ. ВІН КАЖЕ ТАКОЖ, ЩО НЕ ПОЛІЦІЯ СТВОРИЛА ОСНОВНІ ПРОБЛЕМИ, ЩО ІСНУЮТЬ СЕРЕД ЧОРНОЇ ГРОМАДИ.

Офіцер Кіт Феньґмен: «Нам дуже потрібно, щоб чорні лідери вийшли і сказали: ми публічно підтримаємо офіцера, що правомірно і обгрунтовано застосовує силу, коли має до діла з небезпечним підозрюваним. Поки ми такого не дочекались. А гадаю, це дуже сприяло б тому, щоб поліцейські впевненіше вели правоохоронні дії в чорних районах».

ІНТЕРШУМ:

КОЛИШНІЙ УПРАВЛЯЮЧИЙ ЦІНЦІННЕТІ СИЛЬВЕСТР МУРРІ ХОЧЕ ЗГУРТУВАТИ ГРОМАДУ. В СІМДЕСЯТ ДЕВ’ЯТОМУ МУРРІ ЗІГРАВ КЛЮЧОВУ РОЛЬ В ПОСЛАБЛЕННІ НАПРУГИ МІЖ ПОЛІЦІЄЮ І ЧОРНИМИ ЖИТЕЛЯМИ. ТЕПЕР ЙОГО ПРИЗНАЧИЛИ В КОМІСІЮ, ЩО ШУКАЄ ШЛЯХИ ПОКРАЩЕННЯ РАСОВИХ СТОСУНКІВ.

Сильвестр Муррі – колишній упрaвляючий Цінціннеті:

«Всього за квартал звідси зовсім інший світ – і в цьому нема жодного сенсу … Я вважаю, між чорними і білими можуть існувати відносини співпраці, і таких відносин, на мою думку, можна добитись, виказуючи повагу одне одному. Ти просто повинен розмовляти, спілкуватися, для того щоб збудувати це відчуття поваги і довіри, яке потім дозволить мати гарні робочі стосунки між расами».

ІНТЕРШУМ:

Пaстор Деймон Линч: «Громадам слід вимагати належної роботи від поліції, а ще – чеснот і законослухняності від себе самих. І згодом настане об’єднання у формі зорієнтованих на громаду поліцейських ініціатив, що єднатиме поліцію і населення, гарантуючи безпеку громад і їх життєздатність … Коли дворічну дитину вбивають під час стрілянини, це повинно згуртувати всіх».

ІНТЕРШУМ: юрбa нa вулиці

ТІЄЇ НОЧІ САМЕ ПІД ЧАС ПЕРЕСТРІЛКИ МІЖ НАРКОДІЛЕРАМИ ЗАГИНУЛА ДИТИНА – ПОЛІЦІЇ ПОБЛИЗУ НЕ БУЛО. СВЯЩЕНИК ЛИНЧ КАЖЕ, ЩО ПРИПИНЕННЯ НАСИЛЬСТВА – ЦЕ ПРІОРИТЕТ НОМЕР ОДИН. ДАЛІ МАЄ ЙТИ ПОСЛАБЛЕННЯ НАПРУГИ МІЖ ПОЛІЦІЄЮ І ЧОРНИМ НАСЕЛЕННЯМ, ЩОБ ПОКРАЩИТИ МІЖРАСОВІ СТОСУНКИ. ЯК КАЖЕ ВІН, БАГАТО ХТО В ГРОМАДІ СПОДІВАЄТЬСЯ, ЩО ВІДНАЙДЕННЯ ’СПІЛЬНОГО ГРУНТУ’ ПІДЛІКУЄ СТАРІ РАНИ І ПОЧНЕ ПРОЦЕС РАСОВОГО ПРИМИРЕННЯ.

Всі новини дня

Північна Корея постачала ракети ПВК "Вагнер" - Столтенберг

Північнокорейська зброя під час параду у Пхеньяні, 1 січня 2023. Фото: North Korea's Korean Central News Agency (KCNA).

Північна Корея поставляла озброєння для російських найманців ПВК "Вагнер" для війни в Україні, заявив генсек НАТО Єнс Столтенберг. Виступаючи у Сеулі, очільник Альянсу заявив, що безпека НАТО й безпека Південної Кореї як партнера "тісно пов'язані", а безпекові виклики - спільні.

"Загроза з боку Північної Кореї є однією з них. Північна Корея продовжує свою провокаційну та дестабілізуючу поведінку, включаючи безпрецедентні ракетні випробування за останній рік, а також продовження ядерної діяльності та риторики, - сказав Столтенберг. - Північна Корея також поставляла ракети і снаряди російській групі "Вагнера", далі розпалюючи загарбницьку війну Росії проти України".

У грудні Вашингтон і Лондон заявили, що російська приватна військова компанія "Вагнер", яка активно задіяна у війні в Україні, отримала партію зброї з Північної Кореї. Речник Ради національної безпеки США Джон Кірбі сказав 22 грудня, що згідно з американською інформацією той перший вантаж отриманий компанією "Вагнер" містив зокрема ракети.

Відповідаючи на запитання про те, коли війна Росії в Україні може закінчитись, генсек сказав: "Президент Путін може закінчити війну сьогодні. Але проблема полягає в тому, що ми не бачимо жодних ознак того, що президент Путін і правителі в Москві готуються до миру. [...] Що вони активно купують нову зброю, більше боєприпасів, нарощують власне виробництво, але також купують більше зброї в інших авторитарних державах, таких як Іран і Північна Корея. [...] Для всіх, хто вірить у демократію, в заснований на правилах міжнародний порядок, надзвичайно важливо, щоб президент Путін не виграв цю війну. Частково тому, що це буде трагедія для українців, але й небезпечно для всіх нас. Це зробить світ небезпечнішим. Тому що тоді повідомлення авторитарним лідерам, також у цій частині світу, також у Пекіні, буде таким, що застосування сили – це спосіб отримати те, що ви хочете".

Раніше Голос Америки повідомляв, що Столтенберг закликав Південну Корею збільшити військову підтримку України, посилаючись на досвід інших країн, які змінили свою політику ненадання зброї країнам у конфлікті після вторгнення Росії.

У статті використано матеріали Reuters

«Я закликаю Республіку Корея продовжувати й поглибити саме військову підтримку», – генсекретар НАТО Єнс Столтенберґ. Відео

«Я закликаю Республіку Корея продовжувати й поглибити саме військову підтримку. Це рішення приймати вам, але я скажу, що кілька союзників по НАТО, політика яких полягала у відмові від експорту зброї в країни, що перебувають у конфлікті, зараз змінили цю політику», – генсекретар НАТО Єнс Столтенберґ

Столтенберг закликав Південну Корею збільшити військову підтримку України

Генсек НАТО Єнс Столтенберг під час візиту до Сеула, Південна Корея, 29 січня 2023. Kim Min-Hee/Pool via Reuters

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг закликав Південну Корею збільшити військову підтримку України, посилаючись на досвід інших країн, які змінили свою політику ненадання зброї країнам у конфлікті після вторгнення Росії.

Столтенберг виступав у Сеулі під час поїздки, що спрямована на зміцнення зв'язків із західними союзниками в Азії на тлі війни Росії в Україні та зростання конкуренції з Китаєм.

Генсек подякував Південній Кореї за її нелетальну допомогу Україні, але закликав її зробити більше, додавши, що існує "термінова потреба" в боєприпасах: "Я закликаю Республіку Корея продовжувати і активізувати конкретне питання військової підтримки".

"Зрештою, це рішення приймати вам, але я скажу, що кілька союзників по НАТО, політика яких полягала у відмові від експорту зброї в країни, що перебувають у конфлікті, зараз змінили цю політику", - сказав він, посилаючись на Німеччину, Швецію та Норвегію.

"Якщо ми не хочемо, щоб автократія і тиранія перемогли, то їм (українцям) потрібна зброя, це реальність", – додав Столтенберг.

Після повномасштабного вторгнення Росії в Україну Південна Корея підписала угоди про постачання сотень танків, літаків та іншої зброї до Польщі. Але президент Юн Сук Йоль заявив, що закони Південної Кореї забороняють постачання зброї країнам, які перебувають у конфлікті.

Ймовірність конфлікту США з Китаєм через Тайваня дуже висока - конгресмен Маккол

Прапори Тайваню і США перед зустріччю у Тайпеї, 27 березня 2018. REUTERS/Tyrone Siu

Ймовірність конфлікту США із Китаєм через Тайвань "дуже висока", вважає новий голова Комітету з іноземних справ Палати представників Конгресу республіканець Майк Маккол.

Раніше генерал Військово-повітряних сил США Майк Мініган попередив у службовій записці, що в найближчі два роки можлива війна США з Китаєм. У записці, датованій 1 лютого, але опублікованій у п'ятницю, Мініган заявив: "Моя інтуїція підказує мені, що ми воюватимемо у 2025 році".

"Я сподіваюся, що він помиляється... Але я думаю, що він має рацію", – сказав Маккол в інтерв'ю каналу Fox.

У США і на Тайвані в 2024 році відбудуться президентські вибори, що потенційно створить можливість для Китаю вжити військові дії, пише Мініган.

Маккол сказав, що якщо Китаю не вдасться встановити контроль над Тайванем ненасильницьким шляхом, то вони будуть розглядати можливість військового вторгнення. "Ми маємо бути готовими до цього", - сказав він і звинуватив адміністрацію президента Джо Байдена у проектуванні слабкості після невдалого виведення військ з Афганістану, що може зробити війну з Китаєм більш імовірною.

"Ймовірність того, що може виникнути конфлікт з Китаєм (у зв'язку з) Тайванем та Індо-Тихоокеанським регіоном, дуже висока", - сказав Маккол.

Думка генерала не відображає думку Пентагону, але свідчить про стурбованість американських військових на вищому рівні з приводу можливої спроби Китаю встановити контроль над Тайванем. У суботу представник Пентагону заявив, що коментарі генерала "не відображають точку зору Міністерства (оборони) щодо Китаю".

Міністр оборони Ллойд Остін заявив на початку місяця, що він серйозно сумнівається, що активізація військової діяльності Китаю поблизу Тайванської протоки є ознакою неминучого вторгнення Пекіна на острів.

Польща може надати Україні винищувачі F-16 за погодження з НАТО – Моравецький

Американський винищувач F-16 під час навчань CRUZEX у Бразилії. 21 листопада 2018. REUTERS/Paulo Whitaker

Прем’єр-міністр Матеуш Моравецький припустив передачу Україні винищувачів F-16 – про це він заявив на пресконференції в Седльцях 30 січня, цитують польські медіа.

«Як це було кілька місяців тому в контексті МіГів, будь-які інші літаки будуть реалізовуватися і, можливо, передаватися в координації з країнами НАТО. Тут ми будемо діяти в повній координації», – сказав голова польського уряду.

Голова Офісу президента України Андрій Єрмак заявив цього ж дня, що робота над отримання винищувачів F-16 продовжується.

«Маємо позитивні сигнали від Польщі, яка готова передати нам їх у координації з НАТО», – прокоментував він.

У вересні в інтерв’ю Радіо Свобода колишній посол США в Україні (2003-2006), директор Євразійського центру «Атлантичної ради» (Atlantic Council) Джон Гербст припустив, що США врешті-решт постачатимуть свої власні вдосконалені літаки, такі як F-15 та F-16. Але щоб ухвалити це рішення, Вашингтону, ймовірно, знадобиться шість або вісім місяців.

25 січня канцлер Німеччини Олаф Шольц після багатомісячних вагань погодив рішення надати ЗСУ танки Leopard 2 і дозволити іншим країнам постачати цей танк Україні. Проте Німеччина продовжує відмовлятися обговорювати надання Україні винищувачів.

Більше

XS
SM
MD
LG