Спеціальні потреби

Актуально

Вежі-символи - 2002-01-18

ВСТУП: БАШТИ ЗРУЙНОВАНОГО ОДИНAДЦЯТОГО ВЕРЕСНЯ ВСЕСВІТНЬОГО ТОРГОВОГО ЦЕНТРУ БУЛИ НАЙБІЛЬШ ЗРИМИМИ ВІХАМИ МІСТA НЬЮ-ЙОРК. ДЕКОМУ ВОНИ БУЛИ ЗВИЧAЙНІ БУДИНКИ, ПРИ ТОМУ НЕ ДУЖЕ ВИШУКAНІ СВОЄЮ ПРОСТОЮ AРХІТЕКТУРОЮ. ДЛЯ ОДНОГО ФОТОГРАФА, ЩО ЗНІМАВ ЇХ ВПРОДОВЖ ЇХНЬОЇ МАЙЖЕ ТРИДЦЯТИРІЧНОЇ ІСТОРІЇ, ЦІ ВЕЖІ НАБУВАЛИ ЩОРАЗУ ІНШОГО СИМВОЛІЧНОГО ЗНАЧЕННЯ. ІНФОРМУЄ ПЕТРО ФЕДИНСЬКИЙ.

ТЕКСТ: З ЙОГО ГОСТРИМ ОКОМ ХУДОЖНИКА, ФОТОГРАФ КАМІЛО ГОЗЕ ВЕРҐАРА ВИВЧАЄ НЬЮ-ЙОРК ВІДКОЛИ ВПЕРШЕ ПРИБУВ СЮДИ З ЧІЛІ 36 РОКІВ ТОМУ. НОВА КНИЖКА І ВИСТАВКА ФОТО В НАЦІОНАЛЬНОМУ МУЗЕЇ БУДІВНИЦТВА У ВАШИНГТОНІ ЗАСВІДЧУЄ ТРИДЦЯТИЛІТНІЙ ІНТЕРЕС ПАНА ВЕРҐАРИ ДО ВЕЖ ВСЕСВІТНЬОГО ТОРГОВОГО ЦЕНТРУ.

Кaміло Гозе Верґaрa - фотогрaф: «Це історія веж, починаючи від того часу, коли їх ще тільки зводили, і аж до того часу, коли вони були атаковані і зруйновані, до часу, коли місто намагається жити уже без них».

КОЛИ ВІН ВПЕРШЕ ПОБАЧИВ, ЯК ЗВОДЯТЬ ВЕЖІ, БУВ НАЛАШТОВАНИЙ КРИТИЧНО, ВВАЖАЮЧИ ЇХ СИМВОЛОМ КОРПОРАТИВНОЇ БЕЗДУШНОСТІ. ТА ЗГОДОМ ЗМІНИВ ДУМКУ.

Кaміло Гозе Верґaрa - фотогрaф: «Спершу я був таким собі викривачем темних махінацій в тому, як я бачив Торговий центр, у моїх перших фотографіях. То було щось на зразок соціального критицизму. Будова здавалась сумнівним підприємством. Та потім все змінилось, щойно Торговий центр був завершений».

САМЕ ЗДАТНІСТЬ ВЕРҐАРИ БАЧИТИ БАШТИ ПО-РІЗНОМУ ЗМУШУВАЛА ЙОГО НЕ ПОЛИШАТИ ЗНІМАТИ ЇХ МАЙЖЕ 30 РОКІВ.

Кaміло Гозе Верґaрa - фотогрaф: «Торговий центр був як білий аркуш. Знаєте, коли міниться день – міниться світло. Сонце витворює декорації. Ви можете бачити це тут; можете побачити в цьому будинку ось тут. Не тільки по краях, але, знаєте, плями світла, з яких видно, що світло нерівне. Тіні тут, вони були немов живописні полотна. А не так, що просто будинок даний вам у такому от вигляді, і саме так ви його й мусите сприймати. Він завжди мінявся».

КАМІЛО ВЕРҐАРА ЧАСТО ФОТОГРАФУВАВ ВЕЖІ НА ТЛІ ДОВКОЛИШНЬОГО ПЕЙЗАЖУ. ЗНЯТІ ПІД РІЗНИМИ РАКУРСАМИ, БУДІВЛІ НАБУВАЛИ РІЗНИХ ЗНАЧЕНЬ.

Кaміло Гозе Верґaрa - фотогрaф: «Це щось мало до діла зі світлом, щось мало до діла з рікою, і з розміром. Той факт, що вони вистрибували всюди. Ти міг поїхати в Джерсі-сіті, і вони були там».

ХОЧ ВЕЖІ НІКОЛИ НЕ ВВАЖАЛИСЬ ВЕЛИКИМ ДОСЯГНЕННЯМ АРХІТЕКТУРИ, ВОНИ МАЛИ СВОЮ ВЛАСНУ ІНДИВІДУАЛЬНІСТЬ. ДУАЛІЗМ ДВОХ БАШТОВИХ СТРУКТУР ТА РІВНІСТЬ ЇХ ФОРМ ВИДАВАЛАСЬ ДЕКОМУ ЗНАЧУЩИМ СИМВОЛОМ.

Кaміло Гозе Верґaрa - фотогрaф: «Той факт, що їх було дві. Про них завжди думали як про подружжя, про пару, знаєте, про двох друзів. Це всі оті асоціації, які мають двоє разом, і яких один не має».

ВЕЖІ БУЛИ ВИРАЗНИМИ ОРІЄНТИРАМИ, ТОЧКАМИ ВІДЛІКУ З ВЕЛИКОЇ ВІДСТАНІ НАВКОЛО НЬЮ-ЙОРКА.

Кaміло Гозе Верґaрa - фотогрaф: «Коли я йшов знімати у Бруклін чи йшов знімати в Нью-Джерсі, будівлі наче йшли слідом за мною».

З РОКАМИ ВЕЖІ СТАЛИ НІБИ ЧАСТИНОЮ ЙОГО РОДИНИ – ВІН РОБИВ ЗНІМКИ СВОЇХ ДІТЕЙ НА ЇХ ТЛІ.

Кaміло Гозе Верґaрa - фотогрaф: «Люблю фото мого сина, бо йому вже ніколи не буде стільки років знову. Зараз йому 21».

В ДЕНЬ, КОЛИ ВЕЖІ ВПАЛИ, КАМІЛО ВЕРҐАРА БУВ ЗА КІЛЬКА МИЛЬ ЗВІДТИ, У СВОЇЙ КВАРТИРІ.

Кaміло Гозе Верґaрa - фотогрaф: «Я мав таке відчуття, що такого дня, як цей, місто ще не знало зроду. Було дуже сумно. Це було дуже сумно. Я просто знімав. Не міг нічого іншого робити».

ЦЬОГО ДНЯ СВІТ ПОЧАВ ДУМАТИ ПРО ВЕЖІ, ЩО ЇХ КАМІЛО ВЕРҐАРА РОЗДИВЛЯВСЯ МАЙЖЕ 30 РОКІВ ПОСПІЛЬ.

Кaміло Гозе Верґaрa - фотогрaф: «В мене є знімки, тому в певному сенсі я не втратив Торговий центр. Це може звучати для вас абсурдно, але, знаєте, вони й досі в мене є, і я відчуваю, що Всесвітній торговий центр і далі зі мною».

Всі новини дня

США формально підтримали прийняття Швеції та Фінляндії до НАТО. Відео

США формально підтримали прийняття Швеції та Фінляндії до НАТО. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:55 0:00

Президент Джо Байден підписав законопроект, який ратифікує Протоколи прийняття до НАТО Фінляндії та Швеції. Раніше законопроект був затверджений у Сенаті та Палаті Представників. Подробиці про це, а також про обшук будинку колишнього президента США Трампа – від Юлії Ярмоленко.

Джо Байден - про прийняття до НАТО Фінляндії та Швеції: двері альянсу залишаються відчиненими для країн Європи. Відео

Президент Джо Байден підписав законопроект, який ратифікує Протоколи прийняття до НАТО Фінляндії та Швеції. "Путін хотів, щоб Фінляндія була поза НАТО, але він отримує НАТОзацію Фінляндії разом із Швецією."

Перспективи обмеження видачі туристичних віз росіянам Європою – подробиці. Відео

Естонія та Фінляндія на тлі війни Росії проти України закликали припинити давати туристичні візи всім росіянам. Деталі про це, а також про реакцію Європи на заборону Росією доступу американських інспекторів до своїх арсеналів ядерних озброєнь – від Богдана Цюпина.

У Білому домі прокоментували вибухи на аеродромі в Криму 

Дим внаслідок вибухів в окупованому Криму 9 серпня 2022 року 

США підтримують зусилля України із захисту свого суверенітету і територіальної цілісності, - так прокоментувала речниця Білого дому Карін Жан-П'єр під час брифінгу у вівторок, 9 серпня.

На питання журналіста про “серію вибухів на російській авіаційній базі в Криму”, і чи США вважають Крим правомірною ціллю для ЗСУ, яким Пентагон надав зброю, речниця Білого дому відповіла:

“Як ви знаєте, ми підтримуємо зусилля України із захисту свого суверенітету і своєї територіальної цілісності, як ми багато разів говорили. Боротьба триває на сході та південному заході країни, і ще далека від закінчення. Ми попереджали, що це може бути довга і затяжна війна. Ми продовжуватимемо забезпечувати, щоб Україна могла протистояти неспровокованій агресії Росії, і це - в центрі нашої уваги”, - сказала Карін Жан-П'єр.

Пізніше на уточнення питання, вона додала: “Ми будемо продовжувати підтримувати Україну в їхній боротьбі за свою свободу, в їхній боротьбі за свій суверенітет проти брутального нападу з боку Росії”.

У вівторок на військовому аеродромі у Новофедорівці в окупованому Криму, що неподалік міста Саки, пролунало кілька вибухів. Прес-служба Міноборони України заявила, що “не може встановити причину займання, однак вкотре нагадує про правила пожежної безпеки та заборону куріння у невстановлених місцях”.

Дивіться також: Лідерка білоруської опозиції Тихановська - про можливі сценарії закінчення війни та ситуацію в Білорусі

Ексклюзивне інтерв’ю зі Світланою Тихановською: про політичну ситуацію в Білорусі і відносини України та Білорусі на тлі війни. Відео

Лідерка білоруської опозиції Світлана Тихановська оголосила про створення Об'єднаного перехідного кабінету. Про політичну ситуацію в Білорусі, відносини України та Білорусі на тлі війни та можливі сценарії її закінчення зі Світланою Тихановською говорила Мирослава Ґонґадзе.

Більше

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG