Спеціальні потреби

Актуально

Вежі-символи - 2002-01-18

ВСТУП: БАШТИ ЗРУЙНОВАНОГО ОДИНAДЦЯТОГО ВЕРЕСНЯ ВСЕСВІТНЬОГО ТОРГОВОГО ЦЕНТРУ БУЛИ НАЙБІЛЬШ ЗРИМИМИ ВІХАМИ МІСТA НЬЮ-ЙОРК. ДЕКОМУ ВОНИ БУЛИ ЗВИЧAЙНІ БУДИНКИ, ПРИ ТОМУ НЕ ДУЖЕ ВИШУКAНІ СВОЄЮ ПРОСТОЮ AРХІТЕКТУРОЮ. ДЛЯ ОДНОГО ФОТОГРАФА, ЩО ЗНІМАВ ЇХ ВПРОДОВЖ ЇХНЬОЇ МАЙЖЕ ТРИДЦЯТИРІЧНОЇ ІСТОРІЇ, ЦІ ВЕЖІ НАБУВАЛИ ЩОРАЗУ ІНШОГО СИМВОЛІЧНОГО ЗНАЧЕННЯ. ІНФОРМУЄ ПЕТРО ФЕДИНСЬКИЙ.

ТЕКСТ: З ЙОГО ГОСТРИМ ОКОМ ХУДОЖНИКА, ФОТОГРАФ КАМІЛО ГОЗЕ ВЕРҐАРА ВИВЧАЄ НЬЮ-ЙОРК ВІДКОЛИ ВПЕРШЕ ПРИБУВ СЮДИ З ЧІЛІ 36 РОКІВ ТОМУ. НОВА КНИЖКА І ВИСТАВКА ФОТО В НАЦІОНАЛЬНОМУ МУЗЕЇ БУДІВНИЦТВА У ВАШИНГТОНІ ЗАСВІДЧУЄ ТРИДЦЯТИЛІТНІЙ ІНТЕРЕС ПАНА ВЕРҐАРИ ДО ВЕЖ ВСЕСВІТНЬОГО ТОРГОВОГО ЦЕНТРУ.

Кaміло Гозе Верґaрa - фотогрaф: «Це історія веж, починаючи від того часу, коли їх ще тільки зводили, і аж до того часу, коли вони були атаковані і зруйновані, до часу, коли місто намагається жити уже без них».

КОЛИ ВІН ВПЕРШЕ ПОБАЧИВ, ЯК ЗВОДЯТЬ ВЕЖІ, БУВ НАЛАШТОВАНИЙ КРИТИЧНО, ВВАЖАЮЧИ ЇХ СИМВОЛОМ КОРПОРАТИВНОЇ БЕЗДУШНОСТІ. ТА ЗГОДОМ ЗМІНИВ ДУМКУ.

Кaміло Гозе Верґaрa - фотогрaф: «Спершу я був таким собі викривачем темних махінацій в тому, як я бачив Торговий центр, у моїх перших фотографіях. То було щось на зразок соціального критицизму. Будова здавалась сумнівним підприємством. Та потім все змінилось, щойно Торговий центр був завершений».

САМЕ ЗДАТНІСТЬ ВЕРҐАРИ БАЧИТИ БАШТИ ПО-РІЗНОМУ ЗМУШУВАЛА ЙОГО НЕ ПОЛИШАТИ ЗНІМАТИ ЇХ МАЙЖЕ 30 РОКІВ.

Кaміло Гозе Верґaрa - фотогрaф: «Торговий центр був як білий аркуш. Знаєте, коли міниться день – міниться світло. Сонце витворює декорації. Ви можете бачити це тут; можете побачити в цьому будинку ось тут. Не тільки по краях, але, знаєте, плями світла, з яких видно, що світло нерівне. Тіні тут, вони були немов живописні полотна. А не так, що просто будинок даний вам у такому от вигляді, і саме так ви його й мусите сприймати. Він завжди мінявся».

КАМІЛО ВЕРҐАРА ЧАСТО ФОТОГРАФУВАВ ВЕЖІ НА ТЛІ ДОВКОЛИШНЬОГО ПЕЙЗАЖУ. ЗНЯТІ ПІД РІЗНИМИ РАКУРСАМИ, БУДІВЛІ НАБУВАЛИ РІЗНИХ ЗНАЧЕНЬ.

Кaміло Гозе Верґaрa - фотогрaф: «Це щось мало до діла зі світлом, щось мало до діла з рікою, і з розміром. Той факт, що вони вистрибували всюди. Ти міг поїхати в Джерсі-сіті, і вони були там».

ХОЧ ВЕЖІ НІКОЛИ НЕ ВВАЖАЛИСЬ ВЕЛИКИМ ДОСЯГНЕННЯМ АРХІТЕКТУРИ, ВОНИ МАЛИ СВОЮ ВЛАСНУ ІНДИВІДУАЛЬНІСТЬ. ДУАЛІЗМ ДВОХ БАШТОВИХ СТРУКТУР ТА РІВНІСТЬ ЇХ ФОРМ ВИДАВАЛАСЬ ДЕКОМУ ЗНАЧУЩИМ СИМВОЛОМ.

Кaміло Гозе Верґaрa - фотогрaф: «Той факт, що їх було дві. Про них завжди думали як про подружжя, про пару, знаєте, про двох друзів. Це всі оті асоціації, які мають двоє разом, і яких один не має».

ВЕЖІ БУЛИ ВИРАЗНИМИ ОРІЄНТИРАМИ, ТОЧКАМИ ВІДЛІКУ З ВЕЛИКОЇ ВІДСТАНІ НАВКОЛО НЬЮ-ЙОРКА.

Кaміло Гозе Верґaрa - фотогрaф: «Коли я йшов знімати у Бруклін чи йшов знімати в Нью-Джерсі, будівлі наче йшли слідом за мною».

З РОКАМИ ВЕЖІ СТАЛИ НІБИ ЧАСТИНОЮ ЙОГО РОДИНИ – ВІН РОБИВ ЗНІМКИ СВОЇХ ДІТЕЙ НА ЇХ ТЛІ.

Кaміло Гозе Верґaрa - фотогрaф: «Люблю фото мого сина, бо йому вже ніколи не буде стільки років знову. Зараз йому 21».

В ДЕНЬ, КОЛИ ВЕЖІ ВПАЛИ, КАМІЛО ВЕРҐАРА БУВ ЗА КІЛЬКА МИЛЬ ЗВІДТИ, У СВОЇЙ КВАРТИРІ.

Кaміло Гозе Верґaрa - фотогрaф: «Я мав таке відчуття, що такого дня, як цей, місто ще не знало зроду. Було дуже сумно. Це було дуже сумно. Я просто знімав. Не міг нічого іншого робити».

ЦЬОГО ДНЯ СВІТ ПОЧАВ ДУМАТИ ПРО ВЕЖІ, ЩО ЇХ КАМІЛО ВЕРҐАРА РОЗДИВЛЯВСЯ МАЙЖЕ 30 РОКІВ ПОСПІЛЬ.

Кaміло Гозе Верґaрa - фотогрaф: «В мене є знімки, тому в певному сенсі я не втратив Торговий центр. Це може звучати для вас абсурдно, але, знаєте, вони й досі в мене є, і я відчуваю, що Всесвітній торговий центр і далі зі мною».

Всі новини дня

Український «Щедрик» знову пролунав у легендарному концертному залі «Карнегі Гол» у Нью-Йорку. Відео

Український «Щедрик» пролунав на сцені одного з найпрестижніших концертзалів світу Карнегі Гол у Нью-Йорку. За 100 років після того, як його вперше представили американській публіці у цьому ж залі.

У Молдові виявили уламки ракети після масових ракетних обстрілів України 5 грудня  

Прапор Молдови

У Молдові виявили уламки ракети, яка впала неподалік від кордону з Україною.

Про це повідомило Міністерство внутрішних справ Молдови. За повідомленням, ракета впала в районі міста Бричани.

"Нещодавно поблизу біля міста Бричани, у фруктовому саду, виявили ракету. Вибухонебезпечний предмет виявив патруль прикордонної поліції, який через сьогоднішні російські бомбардування посилив свою пильність", - мовиться у повідомленні МВС Молдови.

У зв'язку з нанесеними в понеділок масовими російськими ракетними ударами по Україні молдовські прикордонники та правоохоронці посилили заходи безпеки та патрулювання прикордонних районів.

Поблизу місця виявлення уламків ракети працюють служби МВС Молдови. Офіційний Кишинів поки не прокоментував інцидент.

Речник МЗС України Олег Ніколенко на своїй сторінці Фейсбук заявив: “Це в черговий раз доводить, що російський ракетний терор несе величезні загрози не тільки безпеці України, але і безпеці сусідніх країн. Україна повинна якомога швидше отримати сучасні системи протиракетної та протиповітряної оборони, які будуть рятувати життя людей, захищати критичну інфраструктуру та робити неможливими подальші ракетні обстріли зі сторони РФ.

Через російські ракетні удари по Україні Молдова переживає також перебої з електропостачанням.

Раніше, 31 жовтня, Молдова також заявляла про виявлення уламків ракети в одному з сіл на півночі країни.

15 листопада у Польщі двоє людей загинули після того, як снаряд влучив по території зерносховища в Пшеводові, неподалік кордону з Україною.

Нові ракетні удари по Україні: як реагують у США. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:43 0:00

Що означає обмеження цін на російську нафту: пояснює аналітик Едвард Чоу. Відео

Що означає обмеження цін на російську нафту: пояснює аналітик Едвард Чоу. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:35 0:00

Віднині вступає в силу європейське ембарго на торгівлю російською нафтою морем, а також ліміт ціни, яку ввели Група Семи, ЄС та Австралія. Що це означає?

Нові ракетні удари по Україні: як реагують у США. Відео

Нові ракетні удари по Україні: як реагують у США. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:43 0:00

Новий тиждень в Україні почався із чергових ракетних ударів Росії по енергетичній інфраструктурі. Масові обстріли Росії свідчать про її жорстоку стратегію: принести війну в кожен український дім - заявили в посольстві США в Україні.

Білий дім про санкції щодо священиків УПЦ (МП): очікуємо, що дії України відповідатимуть міжнародному законодавству

Українські правоохоронці - поблизу Києво-Печерської Лаври у Києві 

Сполучені Штати спостерігають за ситуацією навколо Української православної церкви (Московського патріархату) і очікують, що Київ, запроваджуючи санкції до священиків, причетних до російської агресії, дотримається міжнародного законодавства.

Про це заявив Джон Кірбі, координатор зі стратегічних комунікацій Ради національної безпеки у Білому домі.

"Очевидно, ми спостерігаємо за розвитком (ситуації) навколо українських православних церков, пов'язаних з московським патріархатом, і санкцій України проти членів цієї церкви, які вжили кроків на підтримку російської військової агресії. Президент Зеленський наголосив на принципах релігійної свободи, і ми очікуємо, що дії України будуть відповідати міжнародному законодавству, яке захищає свободу релігії або віросповідання", - сказав представник Адміністрації президента США.

Він додав, що ситуація зі "злочинним впливом" Росії всередині України прямо пов'язана з ракетними ударами по цивільному населенню, яке здійснює РФ.

"США лишаються непохитними у нашій підтримці України в час, коли вона потребує свого захисту від Росії, від російської агресії всередині їхньої країни, і звісно, злочинного впливу - все це пов'язано з тим, що ми бачимо сьогодні, десятки нових ракетних ударів проти цивільного населення", - сказав Джон Кірбі.

Напередодні стало відомо, що Рада національної безпеки та оборони України запровадила санкції щодо низки священиків Української православної церкви (Московського патрірхату). Серед них - намісник Києво-Печерської Лаври Петро Лебідь, низка єпископів та митрополітів УПЦ (МП), а також колишній депутат ВР Вадим Новинський.

2 грудня президент Зеленський видав Указ, яким увів в дію рішення РНБО про діяльність проросійських релігійних організацій в Україні та обмежувальні заходи щодо них. За цим указок парламент має за два місяці внести законопроект, за яким релігійні організації, причетні до Росії, не можуть діяти в Україні.

Більше

XS
SM
MD
LG