Спеціальні потреби

Актуально

Дорогa до втрaченого дому - 2002-03-27

ВСТУП: МAБУТЬ, КОЖЕН З НAС ПAМ’ЯТAЄ ЯКУСЬ ДРАМАТИЧНУ ПОДІЮ В СВОЄМУ СУСІДСТВІ – КОЛИ ЗAГОРІВСЯ ДІМ, РОЗБИЛAСЯ AВТОМAШИНA ТОЩО. A УЯВІТЬ СОБІ, ЩО ОДНОГО ДНЯ AВІAЛAЙНЕРИ ВРІЗУЮТЬСЯ В СУСІДНІ З ВAМИ БУДИНКИ. ТAК І СТAЛОСЯ ПОНAД ПІВ РОКУ ТОМУ В СУСІДСТВІ «БAТТЕРІ ПAРК-СІТІ» - ПОРУЧ ВСЕСВІТНЬОГО ТОРГОВОГО ЦЕНТРУ В НЬЮ-ЙОРКУ. ДЛЯ МЕШКAНЦІВ ЦЬОГО ЖИТЛОВОГО РAЙОНУ ПAМ’ЯТЬ ТОГО, ЩО СТAЛОСЯ ЗA ЇХ ПОРОГОМ ОДИНAДЦЯТОГО ВЕРЕСНЯ, ЯСКРAВA, БОЛІСНA І ОСОБИСТA. AЛЕ ЯК ПОВІДОМЛЯЄ ЮРІЙ КРAВЦІВ, БАГАТО ХТО ПОВЕРНУВСЯ ДО СВОЇХ ДОМІВОК З ТВЕРДИМ НАМІРОМ ВІДБУДУВАТИ ЖИТТЯ ЗАНОВО.

ІНТЕРШУМ: Ілaйзa Гикс нa сходaх

ВЕРТАТИ ДОДОМУ – ПОТРЕБА НА РІВНІ ІНСТИНКТУ. КОЛИ Ж ДІМ – ЦЕ МІСЦЕ КАТАСТРОФИ, ВОЛЯ ВІДНОВИТИ І ВІДБУДУВАТИ СТАЄ ЗАКЛИКОМ З ГЛИБИН ЛЮДСЬКОГО ЄСТВА.

Ілайза Гикс: “Знаєте, це наш дім. Ми хочемо повернутись. Це просто рефлекс – вертати додому”.

ЗВАЖАЮЧИ НА РІВЕНЬ РУЙНАЦІЇ БІЛЯ «ЗОНИ ЕПІЦЕНТРУ» – КРАЄВИД З КВАРТИРИ ІЛАЙЗИ ГИКС КРАЩАЄ.

Ілайза Гикс: “Неймовірно. Направду – таки неймовірно, як вони просунулись. То були ніби гори з руїн, а вони, мало-помалу, камінець по камінцю, вивозячи все те малими вантажівками, розібрали завали так швидко”.

ІЛАЙЗА ГИКС З ЧОЛОВІКОМ ПІТЕРОМ ВІЛРАЙТОМ І ДІТЬМИ ЖИЛА ПРЯМО НАВПРОТИ ВСЕСВІТНЬОГО ТОРГОВОГО ЦЕНТРУ. КОЛИ ВЕЖІ ВПАЛИ, ХВИЛЯ УЛАМКІВ ВДАРИЛА В ЇХНІ ВІКНА. ЗАРАЗ ВОНИ ЗНІМАЮТЬ ТИМЧАСОВЕ ЖИТЛО. ЗБІГЛИ МІСЯЦІ, А ВОНИ ВСЕ ЩЕ НАМАГАЮТЬСЯ СКЛАСТИ ДОКУПИ СВОЄ ЖИТТЯ І ПОВЕРНУТИ ВТРАЧЕНИЙ ДІМ.

Ілайза Гикс: “Кожен старається навести порядок – що хотілося б зберегти, а що можна викинути, і ми візьмемось чистити будинок. Це вже місяці як сталось, але і досі там страшний гармидер. Ось один із предметів, що влетів у вікно”.

ТОВСТИЙ ШАР ПИЛЮГИ УПЕРЕМІЖ З УЛАМКАМИ ТОРГОВОГО ЦЕНТРУ – ПОВЕРХ ЇХНІХ РЕЧЕЙ.

Ілайза Гикс: “Занесло з такою силою, просто угрузло всюди. Оце все папери з Торгових веж. Тонни паперів”.

РЯТУВАЛЬНИКИ, ЩО ПРОЧІСУВАЛИ БУДИНОК, ВИВЕЛИ ЦІ СЛОВА НА ПИЛЮЗІ: “ПРИХОДИШ У ЦЕ ЖИТТЯ БЕЗ НІЧОГО. ІДЕШ БЕЗ НІЧОГО. ПОЦІЛУЙТЕ СВОЇХ ДІТЕЙ”. АТАКА ОДИНАДЦЯТОГО ВЕРЕСНЯ ЗМІНИЛА В ТУТЕШНІХ МЕШКАНЦІВ ЖИТТЄВІ ПРІОРИТЕТИ.

Ілайза Гикс: “Я зрозуміла, це не так уже й важливо – речі, якими володієш. Те, чим я справді дорожу – це не меблі. Це малюнки моїх дітей, і їхні фотографії – такого от штибу речі, і я зрозуміла це зразу ж – ось що справді мені дороге”.

ОСОБИСТІ СКАРБИ МАЛОЇ ГРОШОВОЇ ВАРТОСТІ СТАЛИ ВАЖЛИВІШИМИ ЗА ДОРОГИЙ ОДЯГ ТА МЕБЛЕВІ ГАРНІТУРИ.

Пітер Вілрайт: “Ці гетри носив мій дід, як працював у ковбойському шоу “Бафало Білл Коді”.

У БЕТТЕРІ ПАРК СІТІ, ЩО МЕЖУЄ З “ЗОНОЮ ЕПІЦЕНТРУ”, МЕШКАЄ РОБЕРТ СІМКО – ВИДАВЕЦЬ КОМУНАЛЬНОЇ ГАЗЕТИ.

Роберт Сімко: “Я сказав би, що панує таке загальне відчуття: треба повертатись до звичного розпорядку. Наш район постраждав за останні три-чотири місяці. Я сказав би десь лише половина або три четверті людей повернулись”.

МОЛОДІ БАТЬКИ З ДІТЬМИ ПОВЕРТАЮТЬСЯ НАЙБІЛЬШ НЕОХОЧЕ.

Роберт Сімко: “Найбільша втрата Беттері Парк Сіті – це, мені здається, малеча. Багато родин, які ми знали, з малими дітьми до двох, до трьох років – вони просто знялись і виїхали звідси”.

ЧЕКАТИ РОКИ, ДОКИ МІСЦЕ ВІДБУДУЮТЬ ПІСЛЯ РОЗЧИСТКИ – ЩЕ ОДНА ПРИКРА ПЕРСПЕКТИВА, ЩО ПОСТАЛА ПЕРЕД МЕШКАНЦЯМИ.

Роберт Сімко: “Тут будуть великі незручності – бо буде велика будова. Хто живе на півночі Беттері Парк Сіті, вже зіткнулися з проблемами – бо сюди йдуть баржі, сюди їдуть вантажівки, перевантажують уламки на баржі. І багато цих людей скаржаться, бо робота йде круглу добу. Прожектори світять їм вночі у вікна, і шуму багато”.

ТА ДЕХТО ВВАЖАЄ – ЩОСЬ МОЖЕ ВИЙТИ Й НА КРАЩЕ. ТАК ДУМАЄ КАЙЛ БРУКС.

Кайл Брукс: “Я нізащо не переїду з цього району, тут дуже цікаво буде. Є надія, що вони зможуть виправити помилку, яку зробили в шістдесятих, збудувавши самий Всесвітній торговий центр”.

Ілайза Гикс: “Вони б могли побудувати на місці Торгового центру щось таке, з чого в усьому районі було б приємніше жити”.

АГЕНТ З ПРОДАЖУ НЕРУХОМОСТІ ПІЄР МОРЕН КАЖЕ – ЦІНИ НА ЖИТЛО ВТРИМАЛИСЬ, АЛЕ МАЛИЙ БІЗНЕС ПОСТРАЖДАВ.

Пієр Морен: “Кожен збирається повернутись, але бізнеси явно зазнали великих втрат”.

У МІСЦЕВОМУ БАРІ ВИСЛОВЛЮЮТЬ ОБЕРЕЖНИЙ ОПТИМІЗМ.

Пан Бартендер: “Все краще, ніж ми чекали. Клієнтури менше, але потроху повертається”.

НЕЗВИЧНА СПІВПРАЦЯ СКЛАЛАСЬ МІЖ МІСЦЕВИМИ БІЗНЕСАМИ, – КАЖЕ ВЛАСНИК КРАМНИЦІ ДОМАШНІХ ПРИСТРОЇВ АССАД МІРШАМЗІ.

Ассад Міршамзі: “Мій домовласник так ласкаво з нами повівся. / / Він дав нам вже зараз двомісячну перерву в ренті. Але цього недостатньо. Мені не втриматись у бізнесі, якщо ренту доведеться платити сповна, без допомоги”.

ІНШИХ ТРИВОЖАТЬ ПРОБЛЕМИ ЗІ ЗДОРОВ”ЯМ ЧЕРЕЗ ЯКІСТЬ ПОВІТРЯ БІЛЯ “ЗОНИ ЕПІЦЕНТРУ”.

Чоловік нa вулиці: “Почав кашляти”.

Ілайза Гикс: “Що стосується здоров”я – тут про це багато полемізують. По суті справи, Всесвітній торговий центр розтерло на порох – він всюди, і він дуже, дуже дрібний. Багато окремих часточок висить у повітрі. Покищо не встановлено, що це може бути, і наскільки це небезпечно. У цьому є розбіжності в поглядах”.

НІХТО НЕ ЗНАЄ ТОЧНО, СКІЛЬКИ ЧАСУ ПІДЕ НА ПОВНУ ВІДБУДОВУ.

Ілайза Гикс: “Мабуть, я сюди повернусь. Я впевнена, що це правильно. У світі повно небезпек, і я не думаю, що це завадить мені тут жити, ні”.

Всі новини дня

Більшість американців не відчувають досягнень адміністрації Байдена й не вірять обом партіям - опитування

Будівля Капітолію у день виступу президента США Джо Байдена із промовою "Про стан справ у країні", Вашингтон, 7 лютого 2023. REUTERS/Elizabeth Frantz

Шість з десяти американців вважають, що президент США Джо Байден досяг "не дуже багато" чи "мало або нічого" за час свого президентства, свідчить опитування напередодні звернення президента до Конгресу "Про стан справ у країні".

В дослідженні громадської думки телеканалу ABC і видання The Washington Post респондентів запитували про те, чи вони вбачають прогрес в ініціативах американського лідера - від розбудови інфраструктури країни й підвищення доступності електромобілів до створення робочих місць. Лише 36% опитаних заявили, що Байден досяг "багато" за два роки у Білому домі.

Але загалом результати опитування свідчать, що більшість американців також мають мало довіри й політичним опонентам Байдена - Республіканській партії, пише WP.

Зокрема, спікеру Палати представників Кевіну Маккарті у прийнятті правильних рішень щодо майбутнього країни "значну" або "достатню" довіру мають лише двоє з 10 американців, а загалом також 72% кажуть, що їм бракує довіри до республіканців у Конгресі, у порівнянні із 68% – Байдену та 70% – демократам у Конгресі.

Раніше Голос Америки повідомляв, що промова президента США перед Конгресом у вівторок може ознаменувати неофіційний початок президентської кампанії 2024 року, адже, за очікуваннями, Байден може оголосити про свої плани змагатись за переобрання найближчими тижнями.

Традиційно виступ "Про стан справ у країні" дає главі держави чи не найбільшу телевізійну аудиторію та можливість звернутись до своїх виборців й опонентів.

Посолка України у США Маркарова і співак Боно - серед почесних гостей на виступі Байдена перед Конгресом

Звернення президента США Джо Байдена із промовою "Про стан справ у країні" 1 березня 2022. Jim Lo Scalzo/Pool via AP

Посолка України у США Оксана Маркарова стане однією з почесних гостей під час виступу президента США Джо Байдена "Про стан справ у країні" перед Конгресом 7 лютого.

Як очікується, перед тем, про які, ймовірно, говоритиме Байден - стан економіки, соціальні видатки та російська війна в Україні. Трансляцію промови о 9 вечора за Вашингтоном (3 ночі за Києвом) вестиме українська служба Голосу Америки.

За традицією президент США запрошує гостей, які сидять у ложі першої леді. Їхня присутність може посилити тезу, яку він висловлює у своїй промові. Серед гостей цього року - посолка України у США Оксана Маркарова "на знак визнання постійної підтримки США з боку України майже через рік після того, як Росія почала свій неспровокований напад", повідомляє Білий дім.

Як вважає директор Центру США та Європи в Інституті Брукінгса Констанца Штельценмюллер, Байден матиме можливість задати тон подальшої підтримки Києва з боку США та НАТО.

"Мені здається, союзники стоять перед вибором, й ані адміністрація, ані європейці поки що не визначилися, – сказала вона. - Чи мають вони йти шляхом обачності [...] і уникнути ескалації з боку Путіна? Чи вони мають дати Україні можливість зробити великий ривок, щоб запобігти весняному наступу Росії, який може анулювати їхні територіальні завоювання, і дозволити Україні взяти свою територію під повний контроль?"

У своєму виступі Байден, ймовірно, також торкнеться таких тем, як контроль над зброєю, імміграція, охорона здоров'я, реформа поліції.

Серед інших гостей, у ложі першої леді буде вокаліст гурту U2 Боно, активіст у боротьбі з ВІЛ/СНІДом і бідністю. "Працюючи разом з іншими активістами, він відіграв ключову роль у формуванні громадської та двопартійної політичної підтримки для створення PEPFAR (Надзвичайного президентського плану допомоги хворим на СНІД), програми, оголошеної президентом Бушем у його промові "Про стан справ у країні" двадцять років тому, яку просував тоді ще сенатор Байден".

У Facebook знали, що дані користувачів могли використати розробники з РФ і Китаю для шпигунства - сенатори США

Засновник і керівник Facebook Марк Цукерберг під час слухань у Палаті представників Конгресу США щодо впливу соцмережі на фінансовий сектор країни, 23 жовтня 2019. AP Photo/Andrew Harnik

Двоє американських сенаторів звернулися до засновника Facebook Марка Цукерберга з листом з питаннями про доступ російських розробників до потенційно конфіденційної інформації користувачів сервісу. Співробітники соціальної мережі знали, що дані можуть бути використані для шпигунства, стверджується в зверненні.

Текст листа, підписаного демократом Марком Ворнером та республіканцем Марко Рубіо, цитується у повідомленнях їхніх офісів. У ньому йдеться про події 2018 року. Тоді соціальна мережа розповіла про передачу частини персональних даних користувачів виробникам електроніки у Китаї.

Сенатори заявляють, що ця інформація могла бути доступна розробникам програмного забезпечення з країн підвищеного ризику, зокрема Китаю, Росії, Ірану та Північній Кореї.

Доступ до даних, йдеться у зверненні, отримали 92 тисячі розробників із Китаю та 42 тисячі розробників із Росії. Сенатори запитали Цукерберга, чи змогла його компанія ідентифікувати цих розробників, зв’язатися з ними і з’ясувати, яку інформацію вони могли зібрати.

Документи, на які посилаються сенатори, були опубліковані в рамках судового розгляду справи проти соціальної мережі, який триває. Він пов’язаний із можливим недбалим поводженням з особистими даними після викриттів щодо компанії Cambridge Analytica.

Як нагадує «Голос Америки», у 2018 році стало відомо, що Facebook надав доступ до ключових інтерфейсів розробникам із китайських компаній – виробників мережевого обладнання, таких як Huawei, OPPO та TCL.

В результаті китайські компанії отримали доступ до широкої інформації про користувачів соцмережі, в тому числі до даних профілю, ідентифікаторів користувачів, їхніх фотографій та навіть особистих повідомлень.

Чого очікувати від виступу Байдена у Конгресі "Про стан справ у країні"?

Звернення президента США Джо Байдена із промовою "Про стан справ у країні" 1 березня 2022. Shawn Thew/Pool via AP

Президент США Джо Байден виступить у вівторок із традиційною промовою "Про стан справ у країні". Трансляцію промови о 9 вечора за Вашингтоном (3 ночі за Києвом) вестиме українська служба Голосу Америки.

Серед тем, про які, ймовірно, говоритиме Байден - стан економіки, соціальні видатки та російська війна в Україні. Зазвичай промова "Про стан справ у країні" готується тижнями за участі багатьох спічрайтерів і посадовців адміністрації. Торік промова Байдена прозвучала лише через кілька днів після вторгнення Росії в Україну і була зосереджена на поясненні відповіді США.

Звернення до виборців

Лише три місяці тому республіканці перебрали контроль над більшістю у Палаті представників США, й ця промова може ознаменувати неофіційний початок сезону президентської кампанії 2024 року, адже, за очікуваннями, Байден може оголосити про свої плани змагатись за переобрання найближчими тижнями.

Ця промова може надати Байдену доступ до найбільшої телевізійної аудиторії за весь рік. За даними Nielsen, торік цю промову по американському телебаченню дивилося приблизно 38,2 мільйона людей.

Виступ також дасть президенту можливість заручитись більшою підтримкою серед демократів, деякі з яких стурбовані, зокрема, його віком. У листопаді Байдену виповнилося 80 років, а в разі переобрання йому буде 82 на початку другого терміну.

Присутні на виступі

Промову президент виголошує під час спільного засідання Конгресу. Запрошують всіх представників Сенату, де більшість мають демократи, і Палати представників, де більшість - за республіканцями. Також присутні урядовці з Кабінету Байдена, представники Пентагону та Верховного суду.

Президент запрошує й інших гостей, які сидять у ложі першої леді. Їхня присутність може посилити тезу, яку він висловлює у своїй промові. Серед них цього року - посолка України у США Оксана Маркарова "на знак визнання постійної підтримки США з боку України майже через рік після того, як Росія почала свій неспровокований напад", повідомляє Білий дім.

Серед інших, у ложі першої леді буде вокаліст гурту U2 Боно, активіст у боротьбі з ВІЛ/СНІДом і бідністю. "Працюючи разом з іншими активістами, він відіграв ключову роль у формуванні громадської та двопартійної політичної підтримки для створення PEPFAR (Надзвичайного президентського плану допомоги хворим на СНІД), програми, оголошеної президентом Бушем у його промові "Про стан справ у країні" двадцять років тому, яку просував тоді ще сенатор Байден".

Представники Конгресу також запрошують своїх гостей. Зокрема, голова Комітету Палати представників у закордонних справах Майкл Маккол повідомив, що він запросив Рою Рахмані, яка була першою посолкою Афганістану в Сполучених Штатах, щоб надіслати сигнал підтримки жінкам Афганістану.

"Черговий наступник"

Єдина людина з уряду, яка не прийде на виступ президента Байдена, це так званий "черговий наступник" (designated survivor), представник або представниця Білого дому. Цю людину розміщують у безпечному місці, і їй буде доручено взяти на себе управління країною, якщо у Конгресі станеться катастрофа, що забере життя чи зашкодить здоров'ю президента та іншим його наступникам за Конституцією - віцепрезиденту й спікеру Палати представників.

Відповідь республіканців

За традицією, після виступу президента "Про стан справ у країні" слово дається представникам опозиції для короткого звернення до народу.

Цього року Республіканська партія обрала для відповіді губернатора Арканзасу Сару Гакабі Сандерс, яка була прессекретаркою Білого дому за президентства Дональда Трампа.

Росія намагається відновити великий наступ в Україні від початку січня - розвідка Міноборони Британії

Українські військовослужбовці ведуть вогонь з реактивної системи залпового вогню БМ-21 "Град" по російських позиціях на передовій поблизу міста Мар'їнка, Донецька область, Україна, 7 лютого 2023 року. REUTERS/Marko Djurica

Росія, ймовірно, намагається відновити великі наступальні операції в Україні з початку січня 2023 року, зазначено нині в оцінці стану бойових дій в Україні розвідки Міноборони Британії.

Британські експерти вважають, що оперативна мета Кремля "майже напевно полягає в захопленні решти контрольованих Україною частин Донецької області".

При цьому "російським військам вдалося отримати лише кілька сотень метрів території на тиждень. Це майже напевно тому, що Росії зараз не вистачає боєприпасів і маневрених одиниць, необхідних для успішного наступу. Старші командири, ймовірно, розробляють плани, які вимагають від недоукомплектованих, недосвідчених підрозділів досягати нереалістичних цілей через політичний і професійний тиск", - зазначено у повідомленні розвідки.

Тим часом нині представник опозиційної Лейбористської партії Джон Гілі закликав Лондон розробити нову стратегію для нарощування військового виробництва та перегляду закупівель, щоб краще підтримувати Київ і дати сигнал Москві, що ситуація може стати тільки гіршою.

"Те, що зараз вимагається від британського уряду... це не просто ситуативні оголошення про військову допомогу... а довгостроковий план, який веде нас до 2023 року і далі для військової, дипломатичної, економічної, гуманітарної допомоги, яку ми готові надати Україні", – сказав Гілі Reuters.

Більше

XS
SM
MD
LG