Спеціальні потреби

Актуально

Дорогa до втрaченого дому - 2002-03-27

ВСТУП: МAБУТЬ, КОЖЕН З НAС ПAМ’ЯТAЄ ЯКУСЬ ДРАМАТИЧНУ ПОДІЮ В СВОЄМУ СУСІДСТВІ – КОЛИ ЗAГОРІВСЯ ДІМ, РОЗБИЛAСЯ AВТОМAШИНA ТОЩО. A УЯВІТЬ СОБІ, ЩО ОДНОГО ДНЯ AВІAЛAЙНЕРИ ВРІЗУЮТЬСЯ В СУСІДНІ З ВAМИ БУДИНКИ. ТAК І СТAЛОСЯ ПОНAД ПІВ РОКУ ТОМУ В СУСІДСТВІ «БAТТЕРІ ПAРК-СІТІ» - ПОРУЧ ВСЕСВІТНЬОГО ТОРГОВОГО ЦЕНТРУ В НЬЮ-ЙОРКУ. ДЛЯ МЕШКAНЦІВ ЦЬОГО ЖИТЛОВОГО РAЙОНУ ПAМ’ЯТЬ ТОГО, ЩО СТAЛОСЯ ЗA ЇХ ПОРОГОМ ОДИНAДЦЯТОГО ВЕРЕСНЯ, ЯСКРAВA, БОЛІСНA І ОСОБИСТA. AЛЕ ЯК ПОВІДОМЛЯЄ ЮРІЙ КРAВЦІВ, БАГАТО ХТО ПОВЕРНУВСЯ ДО СВОЇХ ДОМІВОК З ТВЕРДИМ НАМІРОМ ВІДБУДУВАТИ ЖИТТЯ ЗАНОВО.

ІНТЕРШУМ: Ілaйзa Гикс нa сходaх

ВЕРТАТИ ДОДОМУ – ПОТРЕБА НА РІВНІ ІНСТИНКТУ. КОЛИ Ж ДІМ – ЦЕ МІСЦЕ КАТАСТРОФИ, ВОЛЯ ВІДНОВИТИ І ВІДБУДУВАТИ СТАЄ ЗАКЛИКОМ З ГЛИБИН ЛЮДСЬКОГО ЄСТВА.

Ілайза Гикс: “Знаєте, це наш дім. Ми хочемо повернутись. Це просто рефлекс – вертати додому”.

ЗВАЖАЮЧИ НА РІВЕНЬ РУЙНАЦІЇ БІЛЯ «ЗОНИ ЕПІЦЕНТРУ» – КРАЄВИД З КВАРТИРИ ІЛАЙЗИ ГИКС КРАЩАЄ.

Ілайза Гикс: “Неймовірно. Направду – таки неймовірно, як вони просунулись. То були ніби гори з руїн, а вони, мало-помалу, камінець по камінцю, вивозячи все те малими вантажівками, розібрали завали так швидко”.

ІЛАЙЗА ГИКС З ЧОЛОВІКОМ ПІТЕРОМ ВІЛРАЙТОМ І ДІТЬМИ ЖИЛА ПРЯМО НАВПРОТИ ВСЕСВІТНЬОГО ТОРГОВОГО ЦЕНТРУ. КОЛИ ВЕЖІ ВПАЛИ, ХВИЛЯ УЛАМКІВ ВДАРИЛА В ЇХНІ ВІКНА. ЗАРАЗ ВОНИ ЗНІМАЮТЬ ТИМЧАСОВЕ ЖИТЛО. ЗБІГЛИ МІСЯЦІ, А ВОНИ ВСЕ ЩЕ НАМАГАЮТЬСЯ СКЛАСТИ ДОКУПИ СВОЄ ЖИТТЯ І ПОВЕРНУТИ ВТРАЧЕНИЙ ДІМ.

Ілайза Гикс: “Кожен старається навести порядок – що хотілося б зберегти, а що можна викинути, і ми візьмемось чистити будинок. Це вже місяці як сталось, але і досі там страшний гармидер. Ось один із предметів, що влетів у вікно”.

ТОВСТИЙ ШАР ПИЛЮГИ УПЕРЕМІЖ З УЛАМКАМИ ТОРГОВОГО ЦЕНТРУ – ПОВЕРХ ЇХНІХ РЕЧЕЙ.

Ілайза Гикс: “Занесло з такою силою, просто угрузло всюди. Оце все папери з Торгових веж. Тонни паперів”.

РЯТУВАЛЬНИКИ, ЩО ПРОЧІСУВАЛИ БУДИНОК, ВИВЕЛИ ЦІ СЛОВА НА ПИЛЮЗІ: “ПРИХОДИШ У ЦЕ ЖИТТЯ БЕЗ НІЧОГО. ІДЕШ БЕЗ НІЧОГО. ПОЦІЛУЙТЕ СВОЇХ ДІТЕЙ”. АТАКА ОДИНАДЦЯТОГО ВЕРЕСНЯ ЗМІНИЛА В ТУТЕШНІХ МЕШКАНЦІВ ЖИТТЄВІ ПРІОРИТЕТИ.

Ілайза Гикс: “Я зрозуміла, це не так уже й важливо – речі, якими володієш. Те, чим я справді дорожу – це не меблі. Це малюнки моїх дітей, і їхні фотографії – такого от штибу речі, і я зрозуміла це зразу ж – ось що справді мені дороге”.

ОСОБИСТІ СКАРБИ МАЛОЇ ГРОШОВОЇ ВАРТОСТІ СТАЛИ ВАЖЛИВІШИМИ ЗА ДОРОГИЙ ОДЯГ ТА МЕБЛЕВІ ГАРНІТУРИ.

Пітер Вілрайт: “Ці гетри носив мій дід, як працював у ковбойському шоу “Бафало Білл Коді”.

У БЕТТЕРІ ПАРК СІТІ, ЩО МЕЖУЄ З “ЗОНОЮ ЕПІЦЕНТРУ”, МЕШКАЄ РОБЕРТ СІМКО – ВИДАВЕЦЬ КОМУНАЛЬНОЇ ГАЗЕТИ.

Роберт Сімко: “Я сказав би, що панує таке загальне відчуття: треба повертатись до звичного розпорядку. Наш район постраждав за останні три-чотири місяці. Я сказав би десь лише половина або три четверті людей повернулись”.

МОЛОДІ БАТЬКИ З ДІТЬМИ ПОВЕРТАЮТЬСЯ НАЙБІЛЬШ НЕОХОЧЕ.

Роберт Сімко: “Найбільша втрата Беттері Парк Сіті – це, мені здається, малеча. Багато родин, які ми знали, з малими дітьми до двох, до трьох років – вони просто знялись і виїхали звідси”.

ЧЕКАТИ РОКИ, ДОКИ МІСЦЕ ВІДБУДУЮТЬ ПІСЛЯ РОЗЧИСТКИ – ЩЕ ОДНА ПРИКРА ПЕРСПЕКТИВА, ЩО ПОСТАЛА ПЕРЕД МЕШКАНЦЯМИ.

Роберт Сімко: “Тут будуть великі незручності – бо буде велика будова. Хто живе на півночі Беттері Парк Сіті, вже зіткнулися з проблемами – бо сюди йдуть баржі, сюди їдуть вантажівки, перевантажують уламки на баржі. І багато цих людей скаржаться, бо робота йде круглу добу. Прожектори світять їм вночі у вікна, і шуму багато”.

ТА ДЕХТО ВВАЖАЄ – ЩОСЬ МОЖЕ ВИЙТИ Й НА КРАЩЕ. ТАК ДУМАЄ КАЙЛ БРУКС.

Кайл Брукс: “Я нізащо не переїду з цього району, тут дуже цікаво буде. Є надія, що вони зможуть виправити помилку, яку зробили в шістдесятих, збудувавши самий Всесвітній торговий центр”.

Ілайза Гикс: “Вони б могли побудувати на місці Торгового центру щось таке, з чого в усьому районі було б приємніше жити”.

АГЕНТ З ПРОДАЖУ НЕРУХОМОСТІ ПІЄР МОРЕН КАЖЕ – ЦІНИ НА ЖИТЛО ВТРИМАЛИСЬ, АЛЕ МАЛИЙ БІЗНЕС ПОСТРАЖДАВ.

Пієр Морен: “Кожен збирається повернутись, але бізнеси явно зазнали великих втрат”.

У МІСЦЕВОМУ БАРІ ВИСЛОВЛЮЮТЬ ОБЕРЕЖНИЙ ОПТИМІЗМ.

Пан Бартендер: “Все краще, ніж ми чекали. Клієнтури менше, але потроху повертається”.

НЕЗВИЧНА СПІВПРАЦЯ СКЛАЛАСЬ МІЖ МІСЦЕВИМИ БІЗНЕСАМИ, – КАЖЕ ВЛАСНИК КРАМНИЦІ ДОМАШНІХ ПРИСТРОЇВ АССАД МІРШАМЗІ.

Ассад Міршамзі: “Мій домовласник так ласкаво з нами повівся. / / Він дав нам вже зараз двомісячну перерву в ренті. Але цього недостатньо. Мені не втриматись у бізнесі, якщо ренту доведеться платити сповна, без допомоги”.

ІНШИХ ТРИВОЖАТЬ ПРОБЛЕМИ ЗІ ЗДОРОВ”ЯМ ЧЕРЕЗ ЯКІСТЬ ПОВІТРЯ БІЛЯ “ЗОНИ ЕПІЦЕНТРУ”.

Чоловік нa вулиці: “Почав кашляти”.

Ілайза Гикс: “Що стосується здоров”я – тут про це багато полемізують. По суті справи, Всесвітній торговий центр розтерло на порох – він всюди, і він дуже, дуже дрібний. Багато окремих часточок висить у повітрі. Покищо не встановлено, що це може бути, і наскільки це небезпечно. У цьому є розбіжності в поглядах”.

НІХТО НЕ ЗНАЄ ТОЧНО, СКІЛЬКИ ЧАСУ ПІДЕ НА ПОВНУ ВІДБУДОВУ.

Ілайза Гикс: “Мабуть, я сюди повернусь. Я впевнена, що це правильно. У світі повно небезпек, і я не думаю, що це завадить мені тут жити, ні”.

Всі новини дня

Підприємець Андрій Ставніцер: про відкриття в Україні клініки «Суперлюди» для протезування військових. Інтервʼю

Підприємець Андрій Ставніцер – власник одного з найбільших контейнерних терміналів в Україні. Він з командою працює над відкриттям в Україні клініки «Суперлюди», яка буде займатися протезуванням військових. Про цей та інші гуманітарні і благодійні проекти підприємець розповів Ірині Соломко.

Чорногорія затримала росіян і чорногорців за підозрою в шпигунстві

Прем'єр-міністр Чорногорії Дрітан Абазович

За даними Чорногорської газети Pobjeda, затримано 6 російських дипломатів, 30 росіян з тимчасовими видами на проживання та 2 громадян Чорногорії.

У четвер представник влади Чорногорії повідомив, що в країні розпочато розслідування щодо невстановленої кількості осіб за звинуваченням у шпигунстві.

Чорногорська газета Pobjeda, з посиланням на неназвані джерела, з'ясувала, що за підозрою у шпигунстві затримано 38 осіб, переважно громадян Росії. За даними газети, оперативники агентства національної безпеки (ANB) та спеціальної державної прокуратури Чорногорії (SDT) затримали шістьох російських дипломатів, 30 громадян Росії з тимчасовим посвідкою на проживання та двох чорногорців.

Прем'єр-міністр Чорногорії Дрітан Абазович, у прямій трансляції засідання кабінету міністрів, заявив, що для захисту інтересів країни, проводиться «міжнародна операція» з іноземними партнерами та прокуратурою, але не навів подробиць.

Вукас Радонич, представник SDT, повідомив агентству Reuters, що поліція провела обшуки в кількох квартирах, шукаючи докази змови і шпигунства. «Відповідно до запиту SDT і ухвали суду, поліція обшукує низку квартир та інших приміщень через обґрунтовану підозру в змові з метою створення злочинної діяльності та шпигунстві», — заявив він по телефону Reuters.

Радонич також повідомив, що після завершення обшуків «буде визначено, кому будуть пред'явлені звинувачення і хто буде заарештований». Проте, він не уточнив, скільки підозрюваних було викликано на допит.

Чорногорія, член НАТО і кандидат на членство в Європейському Союзі, приєдналася до міжнародних санкцій проти Росії через її вторгнення в Україну. У минулому Чорногорія вже надсилала російських дипломатів.

У 2016 році Чорногорія звинуватила російських агентів у причетності до змови з метою привести до влади проросійську опозицію, вбити тодішнього прем'єр-міністра Міло Джукановича та зупинити вступ країни до НАТО.

У статті використано матеріали Reuters.

Анексія Росією регіонів чотирьох областей України не матиме юридичної сили - генсек ООН

Військовик ЗСУ біля захопленого російського танка, Ізюм, Харківщина, 19 вересня 2022. REUTERS/Gleb Garanich

Якщо Росія продовжить реалізацію своїх планів з анексії чотирьох українських регіонів, це означатиме "небезпечну ескалацію", яка поставить під загрозу перспективи миру в регіоні, попередив у четвер Генеральний секретар ООН.

"Будь-яке рішення про анексію Донецької, Луганської, Херсонської та Запорізької областей України не матиме юридичної сили і заслуговує на засудження, – сказав Антоніу Гутерріш. - Будь-яке рішення Росії продовжувати ще більше поставить під загрозу перспективи миру".

Генсек додав: "Це продовжить потужний вплив на світову економіку, особливо в країнах, що розвиваються, і завадить нашій здатності доставляти життєво необхідну допомогу по всій Україні та за її межами".

Раніше "Голос Америки" повідомляв, що заплановане на 30 вересня оголошення Росією про анексію окупованих українських територій після так званих "референдумів", відбувається у час "численних невдач росіян на війні" в Україні та "вразливого становища" президента РФ Володимира Путіна, зокрема, зниження його рейтингів. Однак ця ескалація, вважають оглядачі, може показати його "як людину, яка вже програла".

У статті використано матеріали Reuters

Росія не готова до поразки під Лиманом. Західні аналітики про бої на Донбасі та мобілізацію в Росії

Українські військові обстрілюють з мінометів позиції на передовій у Донецькій області 26 вересня 2022 року під час контрнаступу українських військ, що почався наприкінці серпня. (Фото АНАТОЛІЯ СТЕПАНОВА / AFP)

Британські та американські аналітики пишуть, що моблізація, ймовірно, завдасть більше шкоди, ніж принесе користі російській державі та армії. Вони також вважають, що українські війська просунулися на Донбасі в районі ключового міста Лиман, але російська інформаційна машина не готова до того, щоб представити такі новини в позитивному ключі. А це призводить до подальшої деморалізації російської армії та «гніву» в російських націоналістичних мілітаристських колах.

Кількість росіян, які втікають від мобілізації за кордон, імовірно, перевищує кількість війська, з яким Росія напала на Україну в лютому 2022 року, повідомляє британська розвідка.

«Через сім днів після того, як президент Путін оголосив про «часткову мобілізацію», відбувся значний відтік росіян, які прагнуть уникнути призову. Хоча точні цифри невідомі, вони, ймовірно, перевищують розмір загальних сил вторгнення, які Росія виставила в лютому 2022 року», – повідомляє британська розвідка у своєму зведенні від 29 вересня.

Британські аналітики звертають увагу на те, що керівництво Росії власними зусиллями підриває свою економіку, тому що не лише значна частина працездатних чоловіків вилучається з економіки, але і втікають з Росії багатші та освіченіші росіяни, що не зможе не позначитися на економіці країни та її перспективах.

«Серед тих, хто намагається виїхати з Росії, багато заможних і добре освічених, – мовиться у повідомленні. – У поєднанні з тими резервістами, яких мобілізують, внутрішні економічні наслідки зменшення кількості робочих рук і прискорення «витоку мізків», ймовірно, ставатимуть дедалі суттєвішими».

Аналітики американського Інституту вивчення війни (ISW) кажуть, що українські війська, ймовірно, завершують оточення міста Лиман.

«Розвал Лиманської кишені, ймовірно, матиме серйозні наслідки для російського угруповання на півночі Донецької та західної Луганської областей і може дозволити українським військам загрожувати позиціям Росії вздовж західного кордону Луганської області та в районі Сєвєродонецька-Лисичанська», – кажуть американські дослідники у повідомленні, опублікованому пізно ввечері 28 вересня.

Аналітики ISW звертають увагу на те, що російське військове керівництво не підготувалося інформаційно до «потенційно неминучої поразки росіян у Лимані», що, «ймовірно, ще більше знизить і без того низький бойовий дух росіян».

Вашингтонські дослідники пишуть, що російське військове керівництво не може пояснити військам, чому вони відступають, і це викликає деморалізацію армії та «гнів російського націоналістичного інформаційного простору».

На думку дослідників, ймовірно, в цьому була причина того, що Кремль наказав про часткову мобілізацію майже відразу після першогомасштабного контрнаступу України.

«Майбутні досягнення України навколо критично важливих районів Донецької та Луганської областей можуть вбити додатковий клин між російськими націоналістами та військовим керівництвом, а також між російськими військами та їхнім начальством», – зауважують у ISW.

Американські фахівці кажуть, що російська влада продовжує надсилати щойно мобілізованих і недостатньо навчених новобранців для посилення залишків різних підрозділів, послиаючись на дані українського Генштабу та численні повідомлення у соціальних мережах.

Аналітики кажуть, що той факт, що російські війська в Україні посилюють погано дисциплінованими, непідготовленими людьми, узгоджується з попередніми оцінками ISW про те, що навіть найелітніші частини Росії зазнали значних втрат в Україні.

Путін спотворює історію Голокосту, шкодить міжнародним зусиллям із запобігання масовим злочинам- заява послів у роковини Бабиного Яру

Біля символічної синагоги «Місце для роздумів» у Бабиному Яру у Києві відбулася спільна міжрелігійна молитва. Фото - Радыо Свобода

У 81-ші роковини трагедії в Бабиному Яру, представники міжнародної спільноти звинуватили російського президента Путіна у неповазі до історії Голокосту, шкоді світовим зусиллям із запобігання масовим злочинам та повторенню подібної трагедії.

Посли з особливих доручень, які опікуються питаннями Голокосту, низки виступили з осудом порушень прав цивільних, які коять сили Росії в Україні.

"Сьогодні, за оцінками різних джерел, російська влада та її проксі затримали, допитували і, за повідомленнями, катували, десятки тисяч українських громадян", - йдеться в спільній заяві Канади, Хорватії, Чехії, Німеччини, Греції, Нідерландів, Румунії, Великої Британії та США.

Вони вказали, що багато українців, включаючи тисячі дітей були перевезені, або силоміць депортовані з їхніх осель на територіях України, що тимчасово контролює Росія.

Путін намагається виправдати свою війну тим, що викривляє історію Голокосту, заявляючи про "денацифікацію" України, мовиться в заяві. Дипломати заявили про необхідність документувати злочини і притягнути винних до відповідальності.

В трагедії у Бабиному Яру 81 років тому нацисти та їхні поплічники вбили майже 34 000 євреїв.

В четвер президент України Володимир Зеленський вшанував пам’ять жертв масових розстрілів мирного населення нацистами в окупованому Києві у роки Другої світової війни, повідомляє прес-служба Офісу президента. Зеленський заявив, що "злочинці, які спричиняють такі трагедії, обов'язково мають бути покарані. Щоб у диктаторів і тиранів не було бажання повторювати щось подібне у майбутньому".

Більше

XS
SM
MD
LG