Спеціальні потреби

Перше вікно в Aмерику - 2002-04-09


ВСТУП: НЕЩОДАВНО В БРИТАНІЇ ІСТОРИК-АМАТОР ОФІЦІЙНО ОПРИЛЮДНИВ НОВУ ДИСКУСІЙНУ ТЕЗУ. ВОНА ПОРУШУЄ ПРОВОКАТИВНЕ ПИТАННЯ – ХТО ВІДКРИВ АМЕРИКУ? МОЖЛИВО, ХРИСТОФОР КОЛУБ ДЕЩО ПРИПІЗНИВСЯ?

ТЕКСТ: МИ ВСІ УЧИЛИ ЦЮ ДАТУ В ШКОЛІ, І ГОЛЛІВУД НАВІТЬ НАЗВАВ НЕЮ ФІЛЬМ ПРО КОЛУМБА – “1492”. НИНІ Ж ПОСТАЛА НОВА ТЕОРІЯ ВІДКРИТТЯ АМЕРИКИ. ВОНА ГЛАСИТЬ, ЩО КИТАЙЦІ ПРИЙШЛИ СЮДИ ПЕРШИМИ, ЗА 71 РІК ДО КОЛУМБА.

Ґевін Мензіс – історик-aмaтор: “Я можу все довести. Від початку до кінця”.

САМЕ ЦЕ ҐЕВІН МЕНЗІС УЗЯВСЯ ДОВЕСТИ В КОРОЛІВСЬКОМУ ГЕОГРАФІЧНОМУ ТОВАРИСТВІ В ЛОНДОНІ. МЕНЗІС – ВІДСТАВНИЙ МОРЯК-ПІДВОДНИК, ІСТОРИК-АМАТОР ТА ЗНАВЕЦЬ ОКЕАНІВ. ВІН ПОВІДОМИВ СВОЇЙ АУДИТОРІЇ, ЩО У ВІДНІ, ЗБИРАЮЧИ МАТЕРІАЛИ ДЛЯ КНИГИ, ЗНАЙШОВ КАРТУ НА КШТАЛТ ЦІЄЇ, ЩО ТОЧНО ВІДТВОРЮЄ ЧАСТИНУ АМЕРИКИ – ЗАДОВГО ДО ТОГО ЯК ТУДИ ДІСТАЛИСЯ ЄВРОПЕЙЦІ. НІХТО НЕ МОЖЕ ПОЯСНИТИ, ХТО Ж ЦЕ НАМАЛЮВАВ.

Ґевін Мензіс – історик-aмaтор: “Я почав це аналізувати. А потім натрапив на китайські карти зоряного неба”.

НА ПОЧАТКУ П”ЯТНАДЦЯТОГО СТОЛІТТЯ КИТАЙ БУВ НАЙМОГУТНІШОЮ В СВІТІ МОРСЬКОЮ ДЕРЖАВОЮ. НА ЧОЛІ ВЕЛИЧЕЗНОЇ ФЛОТИЛІЇ СТОЯВ ВИДАТНИЙ АЗІЙСЬКИЙ МАНДРІВНИК ЖЕНЬҐ ГА. ПОРУЧ З ЙОГО ГІГАНТСЬКИМИ КОРАБЛЯМИ ВІТРИЛЬНИКИ КОЛУМБА ЗДАВАЛИСЯ Б КАРЛИКАМИ. КИТАЙЦІ ПІД ЧАС ПЛАВАННЯ ОРІЄНТУВАЛИСЯ ПО ЗОРЯХ. МЕНЗІС З ДОПОМОГОЮ КОМП”ЮТЕРА ВИЗНАЧИВ ПОЛОЖЕННЯ ЗІРОК СТОЛІТТЯ ТОМУ, ВИВЧИВ НАПРЯМКИ ВІТРІВ ТА ОКЕАНСЬКИХ ТЕЧІЙ – І ДІЙШОВ ВИСНОВКУ, ЩО ЧАСТИНА ВЕЛЕТЕНСЬКОГО КИТАЙСЬКОГО ФЛОТУ ДОСЯГЛА 1421-ГО РОКУ БЕРЕГІВ АМЕРИКИ.

Ґевін Мензіс – історик-aмaтор: “Заждіть заперечувати – спершу погляньте і поміркуйте над доказами, які я подам вам сьогодні”.

МЕНЗІС КАЖЕ, ЩО ВСТАНОВИВ ТОЧКУ В КАРИБСЬКОМУ МОРІ, ДЕ ЗАТОНУЛИ КИТАЙСЬКІ КОРАБЛІ, І ЦЕ ЗРЕШТОЮ ДОВЕДЕ ЙОГО ТЕОРІЮ. ВІН ТВЕРДИТЬ, ЩО КИТАЙЦІ ВИСАДИЛИСЬ В БУХТІ НАРАГАНСЕТТ В РОУД-АЙЛЕНДІ. РОКАМИ АРХЕОЛОГИ ЛАМАЛИ ГОЛОВИ НАД ТАМТЕШНІМИ НАПИСАМИ НА СКЕЛІ ДАЙТОН РОК. ТА Й ІНДІАНСЬКА ЛЕГЕНДА ЗГАДУЄ ПРО ПРИБУЛЬЦІВ НА КОРАБЛЯХ ЗАВВИШКИ З ДІМ.

Ґевін Мензіс – історик-aмaтор: “Дякую за увагу”.

У СЛУХАЧІВ БУЛО БАГАТО ЗАПИТАНЬ, А СКЕПТИКІВ, ЯК ЦЕЙ ПАН, БУЛО МАЛО.

Чарльз Ейлмер, Кембріджський унів.: “Гадаю, чого тут найбільше бракує – так це документальних свідчень китайською з Китаю”.

МЕНЗІС ТВЕРДИТЬ, ЩО ВЖЕ В 1430-МУ НОВІ ПРАВИТЕЛІ КИТАЮ ВІДГОРОДИЛИСЬ ВІД ЗОВНІШНЬОГО СВІТУ. ФЛОТ БУВ РОЗІБРАНИЙ, А ВІДКРИТТЯ ЗАБУТІ. ВІН ПЕРЕДБАЧАЄ, ЩО ТЕПЕР, КОЛИ ТЕОРІЮ ОПРИЛЮДНЕНО, ДОКАЗИ ЗНАЙДУТЬСЯ.

Ґевін Мензіс – історик-aмaтор: “Мені здається, переконати в революційній теорії за 45 хвилин важкувато – не можеш сподіватися, що всі докази, і негайно, будуть на твоєму боці. Так що я цілком вдоволений”.

ТА ҐЕВІН МЕНЗІС, МОЖЛИВО, ЩЕ ПРИГАДАЄ ЦЕЙ ДЕНЬ – ЯК ДЕНЬ, КОЛИ ІСТОРИК-АМАТОР ВИРИНУВ НА ПОВЕРХНЮ І САМ НАПИСАВ СВОЮ СТОРІНКУ ІСТОРІЇ.

XS
SM
MD
LG