Спеціальні потреби

Актуально

Місто Aтлaнтa - 2002-05-01

ВСТУП: ЯКЩО ХТОСЬ ХОЧЕ ВІДВІДAТИ ЦІКAВЕ AМЕРИКAНСЬКЕ МІСТО, ЙОМУ РAДЯТЬ УНИКAТИ AТЛAНТИ, ШТAТ ДЖОРДЖІЯ. ЦЕНТР МІСТА НЕ ВЕЛЬМИ ПОЖВАВЛЕНИЙ, І ЯК ВІДЗНАЧАЮТЬ ПРИЇЖДЖІ, НАВРЯД ЧИ АТЛАНТУ МОЖНА НАЗВАТИ ВЗІРЦЕМ УРБАНІСТИКИ. AЛЕ З ДРУГОГО БОКУ - ЯК ІНФОРМУЄ ЮРІЙ СAЄВИЧ - ТІ, ХТО ПРИЇЗДИТЬ СЮДИ ЖИТИ, КАЖУТЬ, ЩО КРАЩОГО МІСТА НЕ ЗНАЙДЕШ.

ТЕКСТ: ОДНАЧЕ, Є ОДНЕ «АЛЕ».

ІНТЕРШУМ:

ПОСТУП НЕ ЗАВЖДИ ОЗНАЧАЄ ПРИДАТНІСТЬ ДЛЯ ЖИТТЯ. ЦЕЙ МЕГАПОЛІС – ОДНА З ІСТОРІЙ НАЙБІЛЬШОГО УСПІХУ В ДЕВ”ЯНОСТІ.

ІНТЕРШУМ: пилкa

ТАК ШВИДКО МІСТО НЕ РОСЛО ВІД ЧАСІВ, КОЛИ ПО ГРОМАДЯНСЬКІЙ ВІЙНІ АТЛАНТА ПОСТАЛА З ПОПЕЛУ. НАСЕЛЕННЯ ДЖОРДЖІЇ ЗРОСЛО В ДЕВ”ЯНОСТІ НА 26 ВІДСОТКІВ, І ЧАСОМ ЗДАЄТЬСЯ – В КОЖНОГО Є АВТО. ЦЕ МІСТО ДЕМОНСТРУЄ СЕБЕ ВСЬОМУ СВІТОВІ ТАКИМ -- ПРОЦВІТАЮЧИМ, ДІЛОВИТИМ І ЗГУРТОВАНИМ.

Пітер Еплбоум, aвтор: “Одна з тих речей, що принесли Атланті процвітання в останні 30 років – що чорношкірі політики переймаються тими ж проблемами, що й білі бізнесмени”.

ПРОТЕ ПІТЕР ЕПЛБОУМ, АВТОР КНИГИ ПРО ПІДНЕСЕННЯ ПІВДНЯ, МАЄ ЩОСЬ ДОДАТИ.

Пітер Еплбоум, aвтор: “Атланта почала аж так процвітати, що замість бути кращим місцем для життя, стає гіршим”.

ТРИ ПОКАЗНИКИ. ЗАБРУДНЕННЯ ПОВІТРЯ – ТЕПЕР ШКІДЛИВИХ ВИКИДІВ СТІЛЬКИ, ЩО ПОПЕРЕДЖЕННЯ ПРО РІВЕНЬ ОЗОНУ – ЗВИЧНЕ ЯВИЩЕ. ЧАСОМ ТУТ БУКВАЛЬНО ВАЖКО ДИХАТИ. 0:09 АВТОМОБІЛІ – Є ЛИШ ТРИ ІНШИХ МІСТА В КРАЇНІ, ДЕ БІЛЬШІ ПОТОКИ МАШИН. ЩО, ЗРОЗУМІЛО, НЕ МОЖЕ НЕ ВПЛИВАТИ НА ЕКОЛОГІЮ. 0:09

ІНТЕРШУМ: водa в трубі

І ЯКЩО ТУТ КОЛИСЬ ВИНИКНЕ ПЕРЕПОНА ДЛЯ РОСТУ, ТО ЦЕ БУДЕ БРАК ВОДИ. В АТЛАНТІ ЦЕ ВЖЕ ПОМІТНО. ВОДИ В ДЖОРДЖІЇ ОДНОЗНАЧНО ЗАМАЛО, ЩОБ ОСЬ ТАК ЇЇ ЛИТИ.

ІНТЕРШУМ: звук води

Сільві Брюс Вотерз, фермер: “Якщо всю землю в окрузі Де Калб забудують, великою проблемою в окрузі Де Калб стане вода”.

ТЕПЕР НЕ ТАК-ТО ЛЕГКО ЗУСТРІТИ В АТЛАНТІ ФЕРМЕРА. СІЛЬВІ БРАЙС ВОТЕРЗ – ОСТАННІЙ ФЕРМЕР В ОКРУЗІ ДЕ КАЛБ, ЩО МАЙЖЕ ВЕСЬ ВІДІЙШОВ ДО АТЛАНТИ. КУПИВ ФЕРМУ В СОРОК СЬОМОМУ І НАВІТЬ УЯВИТИ НЕ МІГ, ЩО ТУТ СТАНЕ ТАК ЛЮДНО. ЗВІДУСІЛЬ ЙОГО ОТОЧУЄ “ПРОГРЕС”.

Сільві Брайс Вотерз, фермер: “Це колись була провінція, як я сюди приїхав. Глуха провінція”.

ВЕРНОН ДЖОУНЗ – ВИСОКОПОСАДОВЕЦЬ ОКРУГУ.

Вернон Джоунс - посaдовець “Треба йти далі, зберігаючи парки і незабудований простір. Як ні – то будем у бетоні та асфальті по самі вуха”.

ЩЕ ОДНЕ СТОСОВНО РОСТУ ОКОЛИЦЬ.

Пітер Еплбоум, aвтор: “Навіть у дні сегрегації, між білими і неграми Півдня була велетенська взаємодія. Тепер, в новому Півдні, де розростаються передмістя, у деяких відношеннях цього менше”.

ОСКІЛЬКИ НЕГРИ ЖИВУТЬ НА ОДНОМУ КІНЦІ МІСТА, А БІЛІ НА ДРУГОМУ. І ЯКЩО ЗАПИТАТИ БІЛИХ І ЧОРНИХ МЕШКАНЦІВ АТЛАНТИ ПРО РАСУ, ВОНИ СКАЖУТЬ ОДНЕ Й ТЕ САМЕ – МИ РОЗМОВЛЯЄМО ПРО ЦЕ, ХІБА ЩО НЕ ОДНЕ З ОДНИМ. ЦЕ МІСТО РЕКЛАМУЄ СЕБЕ ЯК “НАДТО ЗАЙНЯТЕ, ЩОБ НЕНАВИДІТИ”, І ДНІ ВІДВЕРТОЇ БРУТАЛЬНОСТІ ЩОДО НЕГРІВ БЕЗ СУМНІВУ В МИНУЛОМУ. З ЦЬОГО МАБУТЬ МОЖНА РОБИТИ ВИСНОВОК – ПОНАД ТРИДЦЯТЬ РОКІВ ПІСЛЯ ТРІУМФУ РУХУ ЗА ГРОМАДЯНСЬКІ ПРАВА, МІСТО, ДЕ ВИРОСТАВ МАРТІН ЛЮТЕР КІНГ, НЕ МОЖЕ МАТИ ВСЕ ОДРАЗУ.

Всі новини дня

Чого очікувати Україні на самітах «Групи Семи». Відео

Чого очікувати Україні на самітах «Групи Семи». Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:21 0:00

Напередодні Європейський союз ухвалив історичне рішення і надав Україні офіціний статус кандидата у члени ЄС. Питання підтримки України буде одним із ключових на самітах Групи Семи, який розпочинається у Німеччині цих вихідних, і НАТО, що пройде в Іспанії наступного тижня.

Поснюємо рішення Конституційного суду щодо абортів у США, і що воно означає на практиці?

Поснюємо рішення Конституційного суду щодо абортів у США, і що воно означає на практиці?
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:01 0:00

Верховний суд США скасував рішення у справі Роу проти Вейд, яке впродовж півстоліття закріплювало конституційне право на аборти у державі.

"Планованим геноцидом" назвав війну Росії проти України екс-держсекретар США Помпео

Архівне фото: колишній держсекретар Майк Помпео, лютий 2022 року (AP Photo/Джон Ру)

Майк Помпео, який обіймав посаду держсекретаря США за президентства Дональда Трампа в 2018-2021 році, різко засудив агресію Росії проти України і рішуче підтримав суверенітет України.

"Незаконна, загарбницька війна Путіна становить планований геноцид, який є умисним знищенням народу, за визначенням ООН 1948 року", - сказав він у своєму виступі в Гудзонівському інституті в п'ятницю. Помпео порівняв теперішні дії Путіна із діями Йосипа Сталіна.

"Поки Путін залишається при владі, Росія залишатиметься фактичною в'язницею і жодна країна, яка ставить кордон для її розширення не буде в безпеці", - додав він. США мають підтримати Україну, вказав колишній посадовець. Він обґрунтував це необхідністю "уникнути більш широкого конфлікту в Європі, який майже напевне вимагав би безпосереднього долучення американських військових", запобігти "відбудові російської імперії" та утворенню союзу Росії та Китаю.

Серед необхідної оборонної підтримки, Помпео виступив за надання Україні американських танків "Абрамс" та систем "Патріот".

Він виступив за створення міжнародної коаліції, щоб протистояти діям Росії та Китаю, союз яких, на думку Помпео, може призвести до світової економічної рецесії, і наголосив на важливості енергоресурсів для російської економіки та міжнародного впливу а також розкритикував уряд США за недостатню увагу розбудові провідної ролі Америки в енергосфері.

Адміністрація президента США Джо Байдена різко засуджує агресію Росії проти України і надає оборонну та гуманітарну підтримку Україні. Цього тижня Сполучені Штати оголосили новий пакет військової допомоги для України на суму 450 мільйонів доларів. Цього разу до нього заклали ще чотири додаткові ракетні установки HIMARS.

Крім цих ракетних систем, Сполучені Штати надають Україні 36 тисяч боєприпасів для артилерії 105 калібру, 18 тактичних транспортних засобів для пересування 155-мм артилерії, 1200 гранатометів, 2000 кулеметів, 18 прибережних та річних патрульних катерів, а також запчастини та інше спорядження.

"Це не кінець" - Байден про рішення Верховного суду США щодо абортів

Президент США Джо Байден під час виступу в Білому домі, 24 червня 2022 року. REUTERS/Елізаьет Франц

Президент США Джо Байден назвав "трагічною помилкою" та "жорстокістю" рішення Верховного суду США скасувати прецедент, що визнавав конституційний захист права на аборти. Тепер окремі штати у США будуть вирішувати, чи дозволяти аборти в своєму штаті.

"Це сумний день для нашої країни, і, з моєї точки зору, боротьба не завершилась", - заявив Байден в ремарках у Білому домі в п'ятницю. Він додав: "Це втілення екстремальної ідеології і трагічна помилка Верховного суду, я вважаю. Суд зробив те, чого не робив раніше - відкрито забрав конституційне право".

Байден закликав Конгрес США на законодавчому рівні захистити такі права.

"Це рішення не може стати останнім словом, - сказав американський президент. - Моя адміністрація використає всі відповідні правові повноваження, але Конгрес має діяти, вашими голосами ви можете діяти і сказати остаточне слово. Це не кінець".

Серед дій, які може вжити уряд, щоб полегшити для жінок доступ до абортів, Байден назвав захист жінок, які подорожують до інших штатів для проведення абортів, захист доступу до медикаментозних абортів.

Впливові політики в опозиційній Республіканській партії привітали рішення суду. Лідер Республіканців в Сенаті Мітч Макконнелл назвав рішення "сміливим і вірним".

Верховна комісарка ООН з прав людини Мішель Бачелет побачила у рішенні порушення прав жінок.

"Доступ до безпечних, законних та ефективних абортів вкорінено в міжнародне право, що захищає права людини, - заявила посадовиця, - це основа автономії жінок та дівчат і здатності робити власний вибір щодо тіла та життя, вільний від дискримінації, насильства та примусу. Це рішення позбавляє такої автономії мільйони жінок у США, особливо жінок з низьким доходом, представниць расових та етнічних меншин і шкодить основоположним правам".

Блінкен: Війна Росії ставить під загрозу харчування до 50 мільйонів людей. Відео

Блінкен: Війна Росії ставить під загрозу харчування до 50 мільйонів людей. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:00:34 0:00

«Три роки тому у світі було приблизно 100 мільйнів людей, харчування яких було під загрозою. Рік тому їх було вже 160 мільйонів. Тепер до того числа додаються ще 40 чи 50 мільйонів через російську агресивну війну проти України», - держсекретар США Ентоні Блінкен.

Більше

Відео - найголовніше

Чого очікувати Україні на самітах «Групи Семи». Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:21 0:00
XS
SM
MD
LG