Спеціальні потреби

Актуально

Місто Aтлaнтa - 2002-05-01

ВСТУП: ЯКЩО ХТОСЬ ХОЧЕ ВІДВІДAТИ ЦІКAВЕ AМЕРИКAНСЬКЕ МІСТО, ЙОМУ РAДЯТЬ УНИКAТИ AТЛAНТИ, ШТAТ ДЖОРДЖІЯ. ЦЕНТР МІСТА НЕ ВЕЛЬМИ ПОЖВАВЛЕНИЙ, І ЯК ВІДЗНАЧАЮТЬ ПРИЇЖДЖІ, НАВРЯД ЧИ АТЛАНТУ МОЖНА НАЗВАТИ ВЗІРЦЕМ УРБАНІСТИКИ. AЛЕ З ДРУГОГО БОКУ - ЯК ІНФОРМУЄ ЮРІЙ СAЄВИЧ - ТІ, ХТО ПРИЇЗДИТЬ СЮДИ ЖИТИ, КАЖУТЬ, ЩО КРАЩОГО МІСТА НЕ ЗНАЙДЕШ.

ТЕКСТ: ОДНАЧЕ, Є ОДНЕ «АЛЕ».

ІНТЕРШУМ:

ПОСТУП НЕ ЗАВЖДИ ОЗНАЧАЄ ПРИДАТНІСТЬ ДЛЯ ЖИТТЯ. ЦЕЙ МЕГАПОЛІС – ОДНА З ІСТОРІЙ НАЙБІЛЬШОГО УСПІХУ В ДЕВ”ЯНОСТІ.

ІНТЕРШУМ: пилкa

ТАК ШВИДКО МІСТО НЕ РОСЛО ВІД ЧАСІВ, КОЛИ ПО ГРОМАДЯНСЬКІЙ ВІЙНІ АТЛАНТА ПОСТАЛА З ПОПЕЛУ. НАСЕЛЕННЯ ДЖОРДЖІЇ ЗРОСЛО В ДЕВ”ЯНОСТІ НА 26 ВІДСОТКІВ, І ЧАСОМ ЗДАЄТЬСЯ – В КОЖНОГО Є АВТО. ЦЕ МІСТО ДЕМОНСТРУЄ СЕБЕ ВСЬОМУ СВІТОВІ ТАКИМ -- ПРОЦВІТАЮЧИМ, ДІЛОВИТИМ І ЗГУРТОВАНИМ.

Пітер Еплбоум, aвтор: “Одна з тих речей, що принесли Атланті процвітання в останні 30 років – що чорношкірі політики переймаються тими ж проблемами, що й білі бізнесмени”.

ПРОТЕ ПІТЕР ЕПЛБОУМ, АВТОР КНИГИ ПРО ПІДНЕСЕННЯ ПІВДНЯ, МАЄ ЩОСЬ ДОДАТИ.

Пітер Еплбоум, aвтор: “Атланта почала аж так процвітати, що замість бути кращим місцем для життя, стає гіршим”.

ТРИ ПОКАЗНИКИ. ЗАБРУДНЕННЯ ПОВІТРЯ – ТЕПЕР ШКІДЛИВИХ ВИКИДІВ СТІЛЬКИ, ЩО ПОПЕРЕДЖЕННЯ ПРО РІВЕНЬ ОЗОНУ – ЗВИЧНЕ ЯВИЩЕ. ЧАСОМ ТУТ БУКВАЛЬНО ВАЖКО ДИХАТИ. 0:09 АВТОМОБІЛІ – Є ЛИШ ТРИ ІНШИХ МІСТА В КРАЇНІ, ДЕ БІЛЬШІ ПОТОКИ МАШИН. ЩО, ЗРОЗУМІЛО, НЕ МОЖЕ НЕ ВПЛИВАТИ НА ЕКОЛОГІЮ. 0:09

ІНТЕРШУМ: водa в трубі

І ЯКЩО ТУТ КОЛИСЬ ВИНИКНЕ ПЕРЕПОНА ДЛЯ РОСТУ, ТО ЦЕ БУДЕ БРАК ВОДИ. В АТЛАНТІ ЦЕ ВЖЕ ПОМІТНО. ВОДИ В ДЖОРДЖІЇ ОДНОЗНАЧНО ЗАМАЛО, ЩОБ ОСЬ ТАК ЇЇ ЛИТИ.

ІНТЕРШУМ: звук води

Сільві Брюс Вотерз, фермер: “Якщо всю землю в окрузі Де Калб забудують, великою проблемою в окрузі Де Калб стане вода”.

ТЕПЕР НЕ ТАК-ТО ЛЕГКО ЗУСТРІТИ В АТЛАНТІ ФЕРМЕРА. СІЛЬВІ БРАЙС ВОТЕРЗ – ОСТАННІЙ ФЕРМЕР В ОКРУЗІ ДЕ КАЛБ, ЩО МАЙЖЕ ВЕСЬ ВІДІЙШОВ ДО АТЛАНТИ. КУПИВ ФЕРМУ В СОРОК СЬОМОМУ І НАВІТЬ УЯВИТИ НЕ МІГ, ЩО ТУТ СТАНЕ ТАК ЛЮДНО. ЗВІДУСІЛЬ ЙОГО ОТОЧУЄ “ПРОГРЕС”.

Сільві Брайс Вотерз, фермер: “Це колись була провінція, як я сюди приїхав. Глуха провінція”.

ВЕРНОН ДЖОУНЗ – ВИСОКОПОСАДОВЕЦЬ ОКРУГУ.

Вернон Джоунс - посaдовець “Треба йти далі, зберігаючи парки і незабудований простір. Як ні – то будем у бетоні та асфальті по самі вуха”.

ЩЕ ОДНЕ СТОСОВНО РОСТУ ОКОЛИЦЬ.

Пітер Еплбоум, aвтор: “Навіть у дні сегрегації, між білими і неграми Півдня була велетенська взаємодія. Тепер, в новому Півдні, де розростаються передмістя, у деяких відношеннях цього менше”.

ОСКІЛЬКИ НЕГРИ ЖИВУТЬ НА ОДНОМУ КІНЦІ МІСТА, А БІЛІ НА ДРУГОМУ. І ЯКЩО ЗАПИТАТИ БІЛИХ І ЧОРНИХ МЕШКАНЦІВ АТЛАНТИ ПРО РАСУ, ВОНИ СКАЖУТЬ ОДНЕ Й ТЕ САМЕ – МИ РОЗМОВЛЯЄМО ПРО ЦЕ, ХІБА ЩО НЕ ОДНЕ З ОДНИМ. ЦЕ МІСТО РЕКЛАМУЄ СЕБЕ ЯК “НАДТО ЗАЙНЯТЕ, ЩОБ НЕНАВИДІТИ”, І ДНІ ВІДВЕРТОЇ БРУТАЛЬНОСТІ ЩОДО НЕГРІВ БЕЗ СУМНІВУ В МИНУЛОМУ. З ЦЬОГО МАБУТЬ МОЖНА РОБИТИ ВИСНОВОК – ПОНАД ТРИДЦЯТЬ РОКІВ ПІСЛЯ ТРІУМФУ РУХУ ЗА ГРОМАДЯНСЬКІ ПРАВА, МІСТО, ДЕ ВИРОСТАВ МАРТІН ЛЮТЕР КІНГ, НЕ МОЖЕ МАТИ ВСЕ ОДРАЗУ.

Всі новини дня

"Ось чому ми маємо продовжувати надавати Україні все, що їм потрібно", – президент США Джо Байден про посилення атак Росії на Київ. Відео

Посилення атак Росії на Київ "не є несподіваним", заявив напередодні президент Сполучених Штатів Джо Байден – відео його спілкування з пресою оприлюднив журналіст Алекс Рауфоглу.

США, ЄС непокоїть закон Польщі щодо розслідування російського впливу

В понеділок президент Польщі Анджей Дуда підписав закон за яким парламент має створити комісію, що розслідуватиме, чи не підпадали ті чи інші особи під російський вплив з 2007 по 2022 рік

США та ЄС висловили занепокоєння через прийнятий у Польщі новий закон, який передбачає створення установи, що розслідувала б російський вплив. Закон може створити умови для переслідування опозиції та втручання у вибори, заявили політики в Польщі, а також США та ЄС.

"Ми поділяємо занепокоєння багатьох оглядачів тим, що цей закон щодо створення комісії із розслідування російського впливу можуть використати, щоб блокувати опозиційних кандидатів без відповідного процесу", - заявив речник Держдепу США Метью Міллер.

В ЄС також висловили занепокоєння, що новий закон обмежить доступ громадян до державної служби, а також може бути використаний проти незалежних суддів в Польщі. Європейська комісія "за необхідності без вагань вживатиме заходів", заявив єврокомісар Дідьє Рейндерс.

В понеділок президент Польщі Анджей Дуда підписав закон за яким парламент має створити комісію, що розслідуватиме, чи не підпадали ті чи інші особи під російський вплив з 2007 по 2022 рік. Серед повноважень Комісії буде і обмеження для таких осіб можливості працювати на державній службі.

В статті використано матеріали AFP, AP.

Питання ATACMS для України "все ще на розгляді" – Байден

Архівне фото: президент США Джо Байден

Посилення атак Росії на Київ "не є несподіваним", заявив напередодні президент Сполучених Штатів Джо Байден – відео його спілкування з пресою оприлюднив журналіст Алекс Рауфоглу.

"Ось чому ми маємо продовжувати надавати Україні все, що їм потрібно", – заявив він.

На питання, чи вже час для США надати Україні ракети ATACMS, Байден відповів, що "це все ще на розгляді".

Сенатор від Республіканської партії США Ліндсі Ґрем відвідав Київ 26 травня. Спілкуючись із журналістами, він висловився за надання Україні ракет ATACMS і касетних боєприпасів.

Адміністрація президента США Джо Байдена не планує надавати далекобійні ракети ATACMS Україні, повідомило 10 травня видання Politico із посиланням на джерела.

Спостерігачі ОБСЄ кажуть, що вибори в Туреччині вільні, але не рівні

Фара Карімі, координаторка місії ОБСЄ на президентських виборах в Туреччині, яка нараховувала 232 спостерігачі з 31 країни.

Європейські спостерігачі на президентських виборах в Туреччині вказали на недоліки виборів, на яких президент Реджеп Таїп Ердоган здобув ще один п’ятирічний термін на посаді.

Об’єднана делегація кількох органів Організації з безпеки і співробітництва у Європі (ОБСЄ) не ставить під сумнів результати голосування, але вказує на проблеми - зокрема на нерівність умов для кандидатів, обмеження й упередженість засобів масової інформації тощо.

...Чинний президент і далі користувався несправедливою перевагою...
Фара Карімі

Багато світових лідерів зокрема президент США, прем’єр-міністр Великої Британії, президент Франції і канцлер Німеччини привітали Реджепа Ердогана з перемогою, заявивши про готовність співпрацювати з ним.

Результати виборів визнали також чільні представники Європейського Союзу, але, вітаючи Ердогана з переобранням, вони не згадали про те, що Туреччина має статус країни - кандидата на членство в ЄС.

Процес зближення Туреччини з Євросоюзом був заморожений 2018 року на тлі застережень, що Туреччина «віддаляється від цінностей і стандартів ЄС».

У звіті з попередніми висновками спостерігачів міститься схвальна оцінка того, що другий тур голосування 28 травня в Туреччині був справжнім змаганням двох політичних суперників і підкреслено, що активність виборців була дуже високою.

«Але, як і під час першого туру упереджене висвітлення в засобах масової інформації та брак рівних умов створили несправедливі переваги для чинного (президента)», - йдеться у звіті.

Спостерігачі також вказали на те, що названо «браком прозорості і спілкування» з боку виборчих установ, хоча й визнали, що «з технічної сторони» процеси голосування були організовані добре.

Серед інших проблем під час виборів представники ОБСЄ помітили використання «обома сторонами» дискримінаційної риторики, що розпалювала ворожість разом з, як сказано, «залякуванням представників певних опозиційних партій».

«В умовах обмежень свободи висловлювань ні приватні, ні суспільні ЗМІ не забезпечили редакційної незалежності та неупередженості у висвітленні кампанії, зменшивши виборцям здатність робити поінформований вибір», - кажуть спостерігачі.

Очільниця місії ОБСЄ Фара Карімі зауважила 29 травня, що одним з важливих завдань переможця на виборах в Туреччині буде подолання розколу в турецькому суспільстві.

Чільний представник делегації Ян Петерсен також сказав, що в ОБСЄ готові допомогти Туреччині виправляти недоліки.

Угода щодо збільшення боргового ліміту США: в чому полягає компроміс? Відео

Угода щодо збільшення боргового ліміту США: в чому полягає компроміс? Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:06:13 0:00

Джо Байден і Кевін Маккарті досягнули домовленості щодо збільшення боргового ліміту США, аби уникнути дефолту. Тепер її фінальне погодження залежатиме від голосування в Конгресі.

Більше

XS
SM
MD
LG