Спеціальні потреби

Місто Aтлaнтa - 2002-05-01


ВСТУП: ЯКЩО ХТОСЬ ХОЧЕ ВІДВІДAТИ ЦІКAВЕ AМЕРИКAНСЬКЕ МІСТО, ЙОМУ РAДЯТЬ УНИКAТИ AТЛAНТИ, ШТAТ ДЖОРДЖІЯ. ЦЕНТР МІСТА НЕ ВЕЛЬМИ ПОЖВАВЛЕНИЙ, І ЯК ВІДЗНАЧАЮТЬ ПРИЇЖДЖІ, НАВРЯД ЧИ АТЛАНТУ МОЖНА НАЗВАТИ ВЗІРЦЕМ УРБАНІСТИКИ. AЛЕ З ДРУГОГО БОКУ - ЯК ІНФОРМУЄ ЮРІЙ СAЄВИЧ - ТІ, ХТО ПРИЇЗДИТЬ СЮДИ ЖИТИ, КАЖУТЬ, ЩО КРАЩОГО МІСТА НЕ ЗНАЙДЕШ.

ТЕКСТ: ОДНАЧЕ, Є ОДНЕ «АЛЕ».

ІНТЕРШУМ:

ПОСТУП НЕ ЗАВЖДИ ОЗНАЧАЄ ПРИДАТНІСТЬ ДЛЯ ЖИТТЯ. ЦЕЙ МЕГАПОЛІС – ОДНА З ІСТОРІЙ НАЙБІЛЬШОГО УСПІХУ В ДЕВ”ЯНОСТІ.

ІНТЕРШУМ: пилкa

ТАК ШВИДКО МІСТО НЕ РОСЛО ВІД ЧАСІВ, КОЛИ ПО ГРОМАДЯНСЬКІЙ ВІЙНІ АТЛАНТА ПОСТАЛА З ПОПЕЛУ. НАСЕЛЕННЯ ДЖОРДЖІЇ ЗРОСЛО В ДЕВ”ЯНОСТІ НА 26 ВІДСОТКІВ, І ЧАСОМ ЗДАЄТЬСЯ – В КОЖНОГО Є АВТО. ЦЕ МІСТО ДЕМОНСТРУЄ СЕБЕ ВСЬОМУ СВІТОВІ ТАКИМ -- ПРОЦВІТАЮЧИМ, ДІЛОВИТИМ І ЗГУРТОВАНИМ.

Пітер Еплбоум, aвтор: “Одна з тих речей, що принесли Атланті процвітання в останні 30 років – що чорношкірі політики переймаються тими ж проблемами, що й білі бізнесмени”.

ПРОТЕ ПІТЕР ЕПЛБОУМ, АВТОР КНИГИ ПРО ПІДНЕСЕННЯ ПІВДНЯ, МАЄ ЩОСЬ ДОДАТИ.

Пітер Еплбоум, aвтор: “Атланта почала аж так процвітати, що замість бути кращим місцем для життя, стає гіршим”.

ТРИ ПОКАЗНИКИ. ЗАБРУДНЕННЯ ПОВІТРЯ – ТЕПЕР ШКІДЛИВИХ ВИКИДІВ СТІЛЬКИ, ЩО ПОПЕРЕДЖЕННЯ ПРО РІВЕНЬ ОЗОНУ – ЗВИЧНЕ ЯВИЩЕ. ЧАСОМ ТУТ БУКВАЛЬНО ВАЖКО ДИХАТИ. 0:09 АВТОМОБІЛІ – Є ЛИШ ТРИ ІНШИХ МІСТА В КРАЇНІ, ДЕ БІЛЬШІ ПОТОКИ МАШИН. ЩО, ЗРОЗУМІЛО, НЕ МОЖЕ НЕ ВПЛИВАТИ НА ЕКОЛОГІЮ. 0:09

ІНТЕРШУМ: водa в трубі

І ЯКЩО ТУТ КОЛИСЬ ВИНИКНЕ ПЕРЕПОНА ДЛЯ РОСТУ, ТО ЦЕ БУДЕ БРАК ВОДИ. В АТЛАНТІ ЦЕ ВЖЕ ПОМІТНО. ВОДИ В ДЖОРДЖІЇ ОДНОЗНАЧНО ЗАМАЛО, ЩОБ ОСЬ ТАК ЇЇ ЛИТИ.

ІНТЕРШУМ: звук води

Сільві Брюс Вотерз, фермер: “Якщо всю землю в окрузі Де Калб забудують, великою проблемою в окрузі Де Калб стане вода”.

ТЕПЕР НЕ ТАК-ТО ЛЕГКО ЗУСТРІТИ В АТЛАНТІ ФЕРМЕРА. СІЛЬВІ БРАЙС ВОТЕРЗ – ОСТАННІЙ ФЕРМЕР В ОКРУЗІ ДЕ КАЛБ, ЩО МАЙЖЕ ВЕСЬ ВІДІЙШОВ ДО АТЛАНТИ. КУПИВ ФЕРМУ В СОРОК СЬОМОМУ І НАВІТЬ УЯВИТИ НЕ МІГ, ЩО ТУТ СТАНЕ ТАК ЛЮДНО. ЗВІДУСІЛЬ ЙОГО ОТОЧУЄ “ПРОГРЕС”.

Сільві Брайс Вотерз, фермер: “Це колись була провінція, як я сюди приїхав. Глуха провінція”.

ВЕРНОН ДЖОУНЗ – ВИСОКОПОСАДОВЕЦЬ ОКРУГУ.

Вернон Джоунс - посaдовець “Треба йти далі, зберігаючи парки і незабудований простір. Як ні – то будем у бетоні та асфальті по самі вуха”.

ЩЕ ОДНЕ СТОСОВНО РОСТУ ОКОЛИЦЬ.

Пітер Еплбоум, aвтор: “Навіть у дні сегрегації, між білими і неграми Півдня була велетенська взаємодія. Тепер, в новому Півдні, де розростаються передмістя, у деяких відношеннях цього менше”.

ОСКІЛЬКИ НЕГРИ ЖИВУТЬ НА ОДНОМУ КІНЦІ МІСТА, А БІЛІ НА ДРУГОМУ. І ЯКЩО ЗАПИТАТИ БІЛИХ І ЧОРНИХ МЕШКАНЦІВ АТЛАНТИ ПРО РАСУ, ВОНИ СКАЖУТЬ ОДНЕ Й ТЕ САМЕ – МИ РОЗМОВЛЯЄМО ПРО ЦЕ, ХІБА ЩО НЕ ОДНЕ З ОДНИМ. ЦЕ МІСТО РЕКЛАМУЄ СЕБЕ ЯК “НАДТО ЗАЙНЯТЕ, ЩОБ НЕНАВИДІТИ”, І ДНІ ВІДВЕРТОЇ БРУТАЛЬНОСТІ ЩОДО НЕГРІВ БЕЗ СУМНІВУ В МИНУЛОМУ. З ЦЬОГО МАБУТЬ МОЖНА РОБИТИ ВИСНОВОК – ПОНАД ТРИДЦЯТЬ РОКІВ ПІСЛЯ ТРІУМФУ РУХУ ЗА ГРОМАДЯНСЬКІ ПРАВА, МІСТО, ДЕ ВИРОСТАВ МАРТІН ЛЮТЕР КІНГ, НЕ МОЖЕ МАТИ ВСЕ ОДРАЗУ.

Відео

Інтерв'ю із Оленою Шуляк. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:06:31 0:00
XS
SM
MD
LG