Спеціальні потреби

18.06.02  -  Ожиріння скоро вийде на перше місце у списку смертності; чому товсті люди частіше стають жертвами автокатастроф. - 2002-06-21


Змалку всі звикли чути, як шкодить здоров’ю паління--пам’ятаєте оту краплю нікотину, яка вбиває коня? Але наразі з’ясовується, що ожиріння може шкодити здоров’ю навіть більше, ніж паління, особливо якщо йдеться про інфаркти або інсульти. Саме це є головною знахідкою нещодавно оприлюдненого у Женеві звіту Світової федерації серцевих захворювань. У звіті відзначено, що ожиріння скоро вийде на перше місце серед причин смертності від інфарктів та інсультів, відтіснивши паління на друге місце. Епідемія ожиріння є проблемою не лише розвинутих країн. Все більше людей з країн на шляху розвитку стають мешканцями міст, і ця зміна сільського образу життя негативно впливає на стан їхнього здоров’я: вони рухаються менше, їдять більше готової жирної їжі і менше-сирих овочів і фруктів.

Світова федерація серцевих хвороб особливо занепокоєна тим, що ожиріння поширюється серед дітей. Причина такого поширення у тому, що у сучасному комп’ютеризованому світі діти перестають рухатися, займатися спортом, який дедалі частіше заміняють комп’ютерні ігри та готова жирна калорійна їжа на кшталт картопляних чипсів або морозива та кока-коли. Таку їжу звуть у США джанк фуд, тобто їжа, яка не має жодної корисної для організму вартості. Типовий приклад меню джанк фуд-це різні гамбургери Макдоналдса, такі популярні у країнах на шляху розвитку.Сакраментальне запитання: що робити? Запорукою проти ожиріння є обмеження або виключення з раціону пересоленої їжі з високим вмістом концентрованих жирів, скажімо, фритюрів, чіпсів, морозива, і замінити його споживанням фруктів та овочів, і, звісно, фізичною активністю. Необхідно пам’ятати, нагадує Федерація серцевих хвороб, що кількість спожитих за день калорій мусить дорівнювати кількості витрачених.

У цих застережень є й інший бік----дослідження, опубліковані у нещодавньому числі журналу Нью Саєнтист, повідомляє агентство Рейтер, показують, що товсті люди З ВАГОЮ ВІД СТА ДО СТА ДВАДЦЯТИ КІЛОГРАМІВ ризикують значно більше загинути або отримати серйозні травми при автокатастрофах, ніж худі.

Жодної теорії щодо пояснення цього спостереження не існує. Одним з припущень є те, що у стандартних креш-тестах автовиробники використовують манекени стандартних індивідів---сімдесят вісім кілограмів, і маленькі манекени для дітей. Відповідно до цього розраховуються і стандарти безпеки машин. Тому експерти радять перейти до важчих манекенів і побачити, як вдосконалити безпеку машин для таких важковаговиків. Все це, неминуче, викличе збільшення собівартості авт. Хто не хоче платити зайві гроші, напевно, мусить худіти, альтернативи цьому, напевно, немає.

Відео дня

Безоплатне стентування серця в Україні. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:58 0:00
XS
SM
MD
LG