Спеціальні потреби

Актуально

02.12.02  -  Комп’ютерний гігант АйБіЕм змагається з японською НЕК за повернення собі титула виробника найпотужнішого суперкомп’ютера у світі. - 2002-12-03

План АйБіЕм такий-збудувати за контрактом з Міністерством енергетики два суперкомп’ютера, які разом випередять НЕК за швидкістю обробки інформації. І не лише японців. Айбіемовські машини, за прогнозами, будуть швидчі, ніж всі п’ятсот існуючих у світі суперкомп’ютерів. Конкретно це означатиме, що вони будуть здатні робити чотириста шістдесят сім трильйонів обчислень на секунду. Це вдесятеро більше, ніж у моделі фірми НЕК. За словами Майкла Нельсона, деректора інтернетівської технології і стратегії Айбіем...

«Вперше ми маємо машину, яка, на думку вчених, зрівнялася у первісній обробці інформації з людським мозком. Ці машини зможуть моделювати геть усе-від кліматичних змін і ядерної зброї до молекул Деенка.»

Для порівняння, персональні комп’ютери вдома або на праці, мають один-два мікропроцесорних чипів-цього мозку машини. А менший з двох нових айбіемовських супер-комп’ютерів матиме понад дванадцять тисяч чипів для здійснення ста трильйонів обчислень на секунду, вдвічі більше, ніж у НЕКа. Міністерство енергетики використовуватиме їх для моделювання операційного стану ядерної зброї США без необхідності здійснення підземних ядерних вибухів.

А інший суперкомп’ютер матиме сто тридцять тисяч мікропроцесорних чипів і, відповідно, втричі більшу швидкість обробки інформації, ніж його менший брат. Він моделюватиме фізичні явища, такі, як предбачення властивостей нових синтетичних матеріалів, динаміку вибухових процесів, близьких до ядерних, як також вплив забруднення на атмосферу. Обсяг інформації дорівнюватиме мільярду книжок.

Але чим більше процесорів, тим більший і ризик виходження їх з ладу. Майкл Нельсон каже, що нова система матиме здатність автокорекції таких дефектів:

«Найбільший виклик---це побудова автономної системи, здатної до само-коригування. Отож, нам необхідно було розробити програму, яка б слідкувала за справністю кожного окремого чипа, і у випадку виходу його з ладу, переходила б до запасного, який би продовжував працю. Тому не треба виключати машину і міняти плату з дефектним чипом.»

Але супершвидкість не має сенсу, якщо комп’ютер не матиме здатності отримувати з такою ж швидкістю необхідну інформацію зі своєї пам’яті. Розробка високошвидкісних систем доставки інформації для нових надшвидких мікропроцесорів, є наступним викликом для айбіем. Йдеться про створення мережі, яка б дозволила достатньо швидко поширювати дані всередині самого комп’ютера з тим, щоб у необхідний момент вкидати її на процесори. Наразі це лишається слабким місцем супермашин. Сподіваються, що заміна дротів на оптично-волоконну технологію передачі сигнала зможе ліквідувати цю прогалину.

У міжчасі айбіем поставить свої суперкомп’ютери Міністерству енергетики у дві тисячі четвертому році. Як довго вони лишатимуться найшвидчими---покаже час. З айбіемовцями змагаються в цьому, крім НЕКа, ще й американські фірми Г’юлет-Паккард та Крей. Ринок суперкомп’ютерів крихітний у порівнянні з портативними комп’ютерами. Але саме там перевіряються і впроваджуються революційні технології, які згодом застосовуються і для масового споживача, себто для нас з вами.

Всі новини дня

Джо Байден у промові «Про стан справ в країні» згадав Україну, закликав до реформ та двопартійної співпраці. Відео

7 лютого Президент Джо Байден звернувся до Конгресу США з промовою «Про стан справ в країні». Байден згадав Україну, закликав до реформ та двопартійної співпраці. Колеги-демократи назвали це звернення «рузвельтівським», а парламентарі з Республіканської партії освистали виступ. 

Рада Безпеки ООН вже вдруге на цьому тижні провела засідання, присвячене Україні. Відео

Рада Безпеки ООН вже вдруге на цьому тижні провела засідання, присвячене Україні. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:06:36 0:00

Радбез ООН вдруге на цьому тижні провів засідання, присвячене Україні. Сьогодні брифінг скликала Росія, аби обговорити «перспективи мирного врегулювання кризи довкола України в контексті збільшення поставок західної зброї». За засіданням у штаб-квартирі ООН стежила Ірина Соломко.

Деталі візиту президента України до Великобританії: зустріч з Ріші Сунаком, аудієнція у короля, виступ перед парламентом. Відео

Президент Зеленський наперед «подякував» Лондону за потужні британські літаки під час свого візиту до Великої Британії. Можливість відправлення Україні винищувачів для захисту у війні проти РФ не зняте з порядку денного, заявив прем'єр-міністр Великої Британії Ріші Сунак. 

Генсек НАТО закликав США бути готовими до довгої війни РФ в Україні

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберґ у Вашингтоні, США, 8 лютого 2023. Фото: AP Photo/Jacquelyn Martin

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберґ зустрівся із міністром оборони США Остіном Ллойдом. “Нам потрібно бути готовими до довготривалої перспективи, щоб підтримувати Україну стільки, скільки буде потрібно”, - сказав генсек під час прес-конференції за результатами зустрічі у Вашингтоні.

Столтенберґ також привітав дії адміністрації президента Байдена і особливо двопартійну підтримку, яку відчув особисто під час зустрічах у Конгресі США під час свого візиту сьогодні.

Генсек нагадав, що перемога Путіна могла б стати сигналом іншим авторитарним режимам, зокрема в Азії, що вони можуть досягти своїх цілей, застосовуючи військову силу: “Це зробило б світ небезпечнішим і вразливішим. Отже, в інтересах нашої національної безпеки, слід забезпечити, щоб Україна діяла як суверенна незалежна держава”.

Столтенберґ подякував Сполученим Штатам та особисто Ллойду Остіну “за непохитне лідерство у наданні підтримки Україні”. Ця підтримка щодня змінює ситуацію на полі бою і є критичною для самооборони України, наголосив генсек НАТО.

Очільник Пентагону повідомив, що у розмові зі Столтенбергом йшлося "про гостру загрозу з боку Росії". Йшлося і про “спільні виклики, включаючи безпекові занепокоєння щодо Китайської Народної Республіки”.

Дивіться також:

"Надання зброї - це процес, що розвивається" - Блінкен відповів на питання про літаки для України

F-16 ВПС Польщі під час авіашоу Wings Over Baltics 2019. Фото: REUTERS/Ints Kalnins

Держсекретар США Ентоні Блінкен відповів на питання про перспективу надання літаків Україні. Зокрема, про процес надання зброї Україні держсекретар зауважив що йдеться про “процес, що розвивається”.

“Ми продовжуватимемо у тісній співпраці з українцями і партнерами робити висновки про те, що, на нашу думку, потрібно Україні та що може бути найбільш ефективним сьогодні”, - сказав Блінкен під час спільної прес-конференції з генеральним секретарем НАТО Єнсом Столтенбергом, що відбулась у середу у Вашингтоні.

За словами держсекретаря, військова допомога Україні під час війни змінювалася відповідно до того, як мінявся характер агресії Росії.

“Так само змінювалася і наша підтримка, ми завжди хотіли переконатися, що Україна має в своїх руках обладнання, яке їй знадобиться для захисту у цей момент. Не менш важливим є вміння українців ефективно його використовувати. І це вимагає, в деяких випадках, серйозної підготовки. І, нарешті, все це потрібно об’єднати в єдину цілісну стратегію”, - сказав Блінкен.

Як повідомляв Голос Америки, прем'єр-міністр Великої Британії Ріші Сунак під час прес-конференції із президентом України Володимиром Зеленським сказав, що сьогодні розпочато програму навчання українських пілотів у Британії.

Більше

XS
SM
MD
LG