Спеціальні потреби

Актуально

21.03.03  -  Інфекція-вбивця гуляє по планеті, або про нетипову пневмонію, проти якої ще немає ліків. - 2003-03-21

Вперше таємничу хворобу, яка нагадувала гостру пневмонію, помітили у Південно-східній Азії в лютому. Відтоді вона поширилася по планеті. Згідно з повідомленнями, її симптоми мають понад сімсот осіб у Швейцарії, Італії, Великобританії, Ізраїлі, Китаї, Канаді, Гонконгу, США, Словенії, Німеччині, Австралії та низці інших країн. Число інфікованих «легеневою чумою», офіційна назва якої у перекладі з англійської звучить як «Важкий гострий респіраторний синдром», або САРС, продовжує швидко зростати. Кількість смертельних випадків вже наближається до двох десятків; лікарі занепокоєні можливістю глобальної епідемії, на кшталт інфлюенци початку минулого століття, яка забрала життя у двадцяти мільйонів людей. Так уважають представники ВООЗу. Організація вдалася до надзвичайного заходу--оголосила всесвітній стан тривоги. Власті багатьох країн рекомендують громадянам утриматися від подорожей до країн східно-азійського регіону, що, звичайно, не викликає ентузіазму у авіакомпаній, і без того напів-зруйнованих цінами на бензин та зменшенням кількості мандрівників.

А перший спалах хвороби, напевно, стався минулого листопада у південному Китаї, де зненацька захворіли триста осіб. Китайці відомі тим, що приховують хвороби--з політичних, або інших міркувань, аж доки ситуація не стає нестерпною. Так було і зараз, коли вони звернулися за допомогою до ВООЗ лише десятого березня. Так таємне стало явним.

Симптоми цієї нетипової пневмонії первісно схожі на звичайну перестуду: у хворого висока температура, слабість, болі у м’язах, кашель, жорстке дихання. Однак захворювання швидко прогресує, не відповідаючи на антибіотики, і переходить у двостороннє запалення легенів. Попередні результати показують, що вірус передається не повітряно-крапельним шляхом, а при безпосередньому контакті з хворим. Причому його агресивність настільки висока, що в одній лікарні Гонконгу новим різновидом пневмонії захворіла частина медперсоналу. А збудником епідемії, напевно, є нова група мікробів. Раніше вони не виявляли агресивності щодо організму людини. До цього висновку епідеміологи дійшли, аналізуючи сотні тестів крові хворих, і не знаходячи там традиційних вірусів і бактерій, що викликають запалення легенів. Потім дослідники з Гонконгу, Німеччини та Сингапуру виділили вірус, який відноситься до сімейства так званих параміксовірусів, куди входять віруси кіру, свинки, та собачої чумки. Однак, як уважає директор програми інфекційних хвороб ВООЗ, Дейвід Геймен, наразі ще передчасно сурмити перемогу і називати це проривом:

«Наразі існують лише перші ключі до розгадки причин хвороби. Вони полегшать діагностування і допоможуть розпочати дослідження з метою кращого зрозуміння її підступного характеру, адже відомо, що САРС зустрічається і у тих, хто не виявляє симптомів, тобто робить цих людей рознощиками інфекції без їхнього відома.»

Наразі ВООЗ надсилає міжнародну групу експертів до Китаю. Вони перевірять базу даних, зібрану урядом від минулого листопада. Наразі виглядає, уважає Дейв Геймен, що це--не грип, а вірусна інфекція, яка здебільшого передається повітряним шляхом. Необхідно бути у досить тісному контакті, щоб заразитися САРСом, додає він.

У цієї хвороби є ще один аспект. а саме: політичний. Світ виявився погано підготованим до спалаху нової епідемії. На це звертали увагу на своєму засіданні експерти Національної академії наук США. Говорить член експертної групи, Рут Беркельман з Атланти:

«Останній спалах важкого респіраторного синдрому є яскравою ілюстрацією потреби у системі глобального спостереження за інфекційними хворобами, у системі раннього попередження, та у системі ранньої діагностики.»

На думку Бертельман і колег, здатність США простежувати та швидко реагувати на інфекційні захворювання серйозно підупала за роки нехтування нею. Системи епідеміологічного контролю США розпорошені та застарілі, а епідеміологам по всій країні бракує суттєвих навичок діагностування та лікування. Висновок невтішний: незважаючи на розмови про необхідність бути готовими на випадок біотероризму, треба терміново поліпшувати здатність епідеміологічного захисту населення. Вашингтон, на думку експертів Академії Наук США, мусить координувати зусилля епідеміологів у всьому світі, використовуючи канали співпраці ВООЗ з приватним сектором. Говорить Маргарет Гамбург, есперт з проблем біо-захисту:

«Здатність інфекцій дестабілізувати населення, економіки, і уряди швидко стає неприємною реальністю життя. Як продемонстрував САРС, національні кордони не можуть протидіяти цій дестабілізації.»

Наразі доводиться констатувати, що у лікарів немає відповіді на запитання про причини САРСу, його збудники, невідомо, чим лікувати респіраторний синдром, і чи взагалі це можливо. А там, де нема відповідей, виникають і нові запитання: чи не йдеться наразі про щось подібне до СНІДу?

Всі новини дня

Десантіс уточнює позицію щодо України і називає Путіна «воєнним злочинцем»

Рон Десантіс

Впливовий американський політик губернатор штату Флорида Рон Десантіс в інтерв’ю британській телепрограмі уточнив свою позицію щодо російської війни в Україні після того, як його попередні оцінки викликали критику зокрема від його однопартійців у Республіканської партії США.

Я би не хотів там участі американських військ. Але ідея, що я думаю про виправданість дій Росії - це нісенітниці.

Десантіс, відповідаючи на запитання тележурналіста Пірса Морґана про те, що він раніше назвав російсько-українську війну далекою від сфери інтересів Америки «територіальною суперечкою», тепер сказав, що його оцінки «були неправильно охарактеризовані».

У тих попередніх оцінках, які політик озвучив в розмові 14 березня з американським тележурналістом Такером Карлсоном для каналу Fox News, Десантіс розкритикував те, що він назвав «необмеженим чеком» адміністрації Байдена на допомогу Україні.

Раніше: МЗС України запрошує Десантіса в Україну, а політики в США просять його не ставати “зброєю Путіна”

Оцінки Десантіса підштовхнули дискусії стосовно того, яку політику мають вести США щодо Росії й Путіна, і якою має бути позиція Республіканської партії, в час, коли починається процес визначення претендентів на змагання за президентську посаду на виборах 2024 року.

Тепер Рон Десантіс в оприлюднених 22 березня уривках інтерв’ю для телепрограми «Пірс Морґан без цензури» гостріше скритикував Росію.

«Очевидно, що Росія вторглася - це було неправильно. Вони вторглися в Крим і захопили його 2014 - це було неправильно», - сказав він.

Вторгнення Росії в Україну Десантіс назвав великим прорахунком Путіна, який дорого коштуватиме.

Десантіс підкреслив, що російський президент «ворожий до США», і заявив, що Путіна треба притягати до відповідальності за злочини війни в Україні.

«Я вважаю, що він воєнний злочинець», - сказав Десантіс, зауваживши, що США не член договору щодо Міжнародного кримінального суду.

Далі у витягах з інтерв’ю Рон Десантіс також зауважує: «Я просто не думаю, що для нас є достатній інтерес, щоб розвивати більше залучення. Я би не хотів там участі американських військ. Але ідея, що я думаю про виправданість дій Росії - це нісенітниці».

Дивіться також:

“Путін — бандит і різник і йому не можна довіряти”, - сенатор Дік Дурбін. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:08:21 0:00

Блінкен: агресія Росії проти України та авторитарне керівництво президента Путіна є «гострою загрозою» для інтересів США

Державний секретар США Ентоні Блінкен дає свідчення на слуханнях у підкомітеті з асигнувань Сенату щодо запропонованого президентом Байденом бюджетного запиту для Державного департаменту на 2024 фінансовий рік на Капітолійському пагорбі у Вашингтоні, США, 22 березня 2023 року.

Держсекретар США Ентоні Блінкен у середу назвав агресію Росії проти України та авторитарне керівництво президента Росії Володимира Путіна «гострою загрозою» для інтересів США, а довгостроковим викликом він назвав політику Китайської Народної Республіки.

Про це Блінкен заявив на післяобідньому слуханні Комітету Сенату з міжнародних відносин, яке відбувалося в рамках виступів керівника американської дипломатії перед законодавцями, на яких він має обґрунтувати політику адміністрації президента США Джо Байдена та запропоновані витрати на міжнародні справи на наступний фінансовий рік, який починається 1 жовтня 2023 року. Державний департамент розраховує отримати у новому фінансовому році 63,1 мільярда доларів США.

«Цей бюджет підтримуватиме нашу безпекову, економічну, енергетичну та гуманітарну допомогу Україні, щоб гарантувати, що війна президента Путіна залишиться стратегічним провалом», – сказав Блінкен, виступаючи перед сенаторами.

Деякі з них виступали з гострою критикою політики Байдена в Україні. Зокрема, республіканець Джим Ріш з Айдахо звинуватив адміністрацію Байдена у тому, що вона «затягує» постачання зброї в Україну і додав, що потрібно брати «приклад з таких союзників, як Польща, і відправити F-16».

Чорноморська угода дала можливість Україні вивезти 24 мільйони тонн зерна

Сенатор-демократ Корі Брукер зі штату Нью-Джерсі запитав про те, що Державний департамент робить для того, щоб Росія дотримувалася домовленості про експорт українського зерна через Чорне море. Він нагадав, що Чорноморську угоду було продовжено 18 березня, але «лише на 60 днів».

Відповідаючи на це запитання Блінкен сказав, що угода про транспортний коридор була необхідна лише тому, що Росія блокувала український експорт зернових на світовий ринок і вона продовжує «гратися» з правилами, щоб зменшити кількість кораблів, що вивозять українське зерно.

«Росіяни продовжують маніпулювати та гратися з кількістю кораблів, яким дозволено пройти. Вони гралися в ігри, щоб зменшити кількість кораблів. Ми щодня наполягаємо в ООН, та в ООН разом з іншими, щоб переконатися, що ця угода виконується і вона є ефективною, результативною», – сказав Блінкен.

Він додав, що завдяки угоді Україна змогла експортувати 24 мільйони тонн зерна, «що дорівнює 8 мільярдам хлібин».

Блінкен також додав, що США є одним з найбільших донорів Світової продовольчої програми, більшість бюджету якої формується за рахунок внесків Америки. При цьому американські служби допомагають не лише нагодувати країни, де населення потерпає від нестачі продовольства, але і допомогти їм створити власні можливості для забезпечення продуктами харчування.

Блінкен: визнання Росії державою, що спонсорує тероризм, може потягти за собою небажані наслідки. Відео

Визнання Росії державою-спонсоркою тероризму може стати вагомим важелем у стримуванні інших держав, таких як Китай, надавати допомогу Москві для продовження її війни проти України. Таку думку висловив сенатор-республіканець Ліндсі Грем,

Гельсінська комісія США відзначила сміливих українських жінок

Дар’я Каленюк - виконавча директорка громадської організації Центр протидії корупції, членкиня Ради громадського контролю при Національному антикорупційному бюро України

Гельсінська комісія 22 березня відзначила українку Дар’ю Каленюк, виконавчу директорку та членкиню правління Центру протидії корупції, як одну зі сміливих жінок, що невтомно виступають за перемогу України. Відзначення відбулось в рамках місяця жіночої історії у США, про це йдеться на сторінці Гельсінської комісії у Твіттер.

“Дар'я Каленюк перебуває на передовій зусиль, спрямованих на боротьбу з корупцією в Україні. Її відданість захисту верховенства права не похитнулася навіть у розпал повномасштабного вторгнення Росії. Скоріше, вона її подвоїла, та додала до свого портфоліо підтримку перемоги України”, - зазначили в Гельсінській комісії.

Протягом Місяця жіночої історії Гельсінська комісія відзначила також інших українок. Зокрема, 21 березня в комісії наголосили на хоробрості медика-волонтерки Юлії “Тайри” Паєвської, яка разом зі своєю командою "Ангели Тайри" врятувала сотні життів.

“Юлія Паєвська була захоплена в полон російськими військами, зазнавала тортур і побоїв протягом 3 місяців. Вона таємно перевезла відеодокази російських воєнних злочинів у Маріуполі та продовжує виступати на захист своєї країни, особливо потреб медиків”, - йдеться в повідомленні комісії.

Також у березні Гельсінська комісія відзначила доброволицю Ірину “Джоконду”, "маму двох дітей, яка взяла до рук зброю, щоб захистити свою країну під час нападу Росії", і бойову медикиню Анну Олсен, яка служила в останні дні блокади Маріуполя, потрапила в полон і була звільнена під час обміну.

"Олсен провела 6 місяців в ув'язненні як військовополонена, зазнаючи жорстоких фізичних і психологічних тортур, а її донька залишалася в окупованому Херсоні. Вона була звільнена в жовтні 2022 року і продовжує виступати за звільнення в'язнів і притягнення Росії до відповідальності", - зазначили в комісії.

Місяць жіночої історії – щорічна міжнародна акція, що має на меті наголосити на внеску жінок у світову історію та розвиток сучасного суспільства. Офіційно відзначається у березні у США, Великій Британії та Австралії, у зв'язку з Міжнародним днем прав жінок 8 березня.

Дивіться також:

Українці вразили інструкторів, які навчали їх на Patriot. Відео

Українці вразили інструкторів, які навчали їх на Patriot. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:27 0:00

65 українських військовиків, які від січня проходять навчання на системі ППО Patriot в США, завершують програму вже найближчими днями. Чому американці вчаться від українців та з якими головними викликами зіткнулися українські військовики?

Більше

XS
SM
MD
LG