Спеціальні потреби

Актуально

04.04.03  -  Можливість спалаху епідемій в Іраку; Тривалість життя американців сягнула найвищго рівня; Здоров’я України у дзеркалі фактів. - 2003-04-05

Експерти ВООЗу виявляють дедалі більшу занепокоєність можливістю спалаху епідемій в Іраку, якщо воєнні дії триватимуть ще невизначений час. Особливу тривогу медиків та епідеміологів викликають хвороби, спричинені забрудненням води та поширенням антисанітарії, хоча наразі ситуація виглядає стабільною. Представник ВООЗ в Іраку, Гулам Попал, координує працю організації в цій країні від дев’яносто дев’ятого року. За його словами, наразі епідеміологічна ситуація на півночі Іраку перебуває під контролем. Але занепокоєння Попала викликає стан справ у Багдаді та на півдні країни. Хоча не відчувається дефіциту ліків, але лікарні столиці вже переповнені, каже він:

«І ми побоюємося, що якщо такий стан справ триватиме й далі, то вони просто нездатні будуть надавати допомогу стільком потребуючим.»

До війни ВООЗ та інші агентства ООН завезли ліки в Ірак у кількості, необхідній для задоволення головних медичних потреб мільйона людей протягом трьох місяців. Але для країни з майже двадцяти-п’яти-мільйонним населенням цього явно замало. Тому Гулам Папал попереджає про можливість спалаху дизентерії, холери, та інших хвороб кишково-шлункового тракту, себто, непрямих загроз здоров’ю від війни:

«ЗМІ фокусують увагу на прямих наслідках війни---вбитих, поранених, тощо. Але їх порівняно небагато. Значно небезпечніші непрямі наслідки війни. Ми розмовляли з нашими працівниками на місцях, і вони оповідають, що більшість дітей не можуть спати аж до ранку, вони плачуть, бо налякані, і бачать кошмари уві сні. Жінки, особливо вагітні, також знаходяться під стресом. Люди бояться заходити до лікарень через страх перед бомбардуваннями.»

Попал додає, що іракське населення наразі набагато більш уразливе до хвороб, ніж під час війни дев’яносто першого року. Тоді люди назагал були здоровіші, каже Попал, а зараз вони ослаблені, харчування було дуже поганим, частими були й епідемії. Тому наслідки конфлікту будуть дуже похмурими, уважає він. Експерти ВООЗ заявляють, що програма ООН «нафта-за-харчі» дещо стабілізувала ситуацію, але вона припиналася після початку війни. Тому є критично важливим її якнайшвидче відновлення.

У міжчасі, за повідомленням Асошіейтед прес, середня тривалість життя американців сягла найвищого рівня у сімдесят сім і дві десятих року у дві тисячі першому році. Медики уважають, що цьому сприяло зменшення смертності від інфарктів, інсультів, та раку. Для чоловіків середня тривалість життя становить майже сімдесят п’ять років, для жінок--на п’ять років більше. Головними факторами збільшення середньої тривалості життя експерти уважають більшу увагу людей до свого здоров’я, фізичні вправи, дієти проти ожиріння, боротьбу з палінням.

Рівень смертності у США трохи знизився з восьмисот шістдесяти дев’яти (869) на сто тисяч у двохтисячному році, до восьмисот п’ятдесяти п’яти на сто тисяч у дві тисячі першому році. Дитяча смертність---шість і дев’ять десятих на тисячу народжень. Смертність від ВІЛ-СНІДу впала майже на 4 відсотки між двохтисячним та дві тисячі першим роками. Разом з тим збільшилась смертність від ниркових хвороб, гіпертонії та Альцгаймера. Оскільки це хвороби людей похилого віку, очікується їх збільшення мірою загального старіння населення США.

А як виглядає здоров’я України у дзеркалі фактів? Цікаву інформацію про це можна знайти на вебсайті Міжнародного громадянського суспільства ---Civil Society International. У минулому році рівень смертності вдвічі перевищував рівень народжуваності. Кожна десята дитина з тисячі вмирала. Найменшим рівень народжуваності (мінус 13 на тисячу) був у Чернігівській області, поблизу Чорнобиля. А Донецька область вийшла на перше місце по новонародженим--понад тридцять одну тисячу. І ще один цікавий факт, уже не прямо пов’язаний із здоров’ям, однак такий, який може на нього вплинути - в минулому році під марш Мендельсона в Україні вирушили триста сімнадцять тисяч пар, а розлучилися---сто вісімдесят три тисячі, тобто 58 відсотків.

Статистики виявили також іншу цікаву тенденцію, а саме: молоді українці бояться СНІДу, але мало знають про нього. Соціологічне дослідження молоді від тринадцяти до вісімнадцяти років, проведене Українським інститутом соціальних досліджень минулого року у шести найбільших містах, встановило таке: 28% уважають, що СНІД передається через поцілунки, 26%--через слину, 25%--через сигарети, 23%--через комах, 20%--через рушники, зубні щітки, мило, туалети, тощо. 22% уважають, що можна вберегтися від СНІДу, вживаючи не лише презервативи, але й інші засоби контрацепції. Але ось на запитання, чи вдавалися до запобіжних засобів після того, як дізналися про СНІД, відповіді були такі: 31%--нічого; 35%--стали пильнішими у виборі друзів; 26%--стали вживати презервативи, і лише один відсоток зменшили прийом наркотиків через ін’єкції та чотири--стали вживати стерильні голки.

Назагал в Україні через сім років очікується епідемія СНІДу, коли число ВІЛ-інфікованих сягне півтора мільйона людей, а смертність може зрости до ста тисяч. Найшвидче хвороба поширюється в західних та південних областях та містах, як, наприклад, в Одесі. Якщо ці розрахунки експертів вірні, то це може нанести велику шкоду економіці країни і викликати кризу у системі охорони здоров’я, вже і без цього ослабленій хронічним недофінансуванням.

Всі новини дня

Як США допомагають у боротьбі за права кримсько-татарського народу. Відео

Як США допомагають у боротьбі за права кримсько-татарського народу. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:02 0:00

Делегація українських політиків та представників громадянського супільства перебуває у Вашингтоні. Головна редакторка видання «Українська правда» Севгіль Мусаєва – про допомогу США у боротьбі за права кримсько-татарського народу, та притягнення росіян до відповідальності за воєнні злочини.

Як працює міжнародний офіс «Дія. бізнес» у Варшаві. Відео

Як працює міжнародний офіс «Дія. бізнес» у Варшаві. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:49 0:00

У Варшаві почав роботу перший міжнародний офіс проекту «Дія. бізнес», покликаний допомогти українцям, які прибули до Польщі через війну Росії в Україні, започаткувати власну справу. Розмова із міністром цифрової трансформації України Михайло Федеровим.

Сенат голосуватиме за 40 мільярдів доларів допомоги Україні – подробиці. Відео

Сенат голосуватиме за 40 мільярдів доларів допомоги Україні – подробиці. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:06:09 0:00

Законопроект про допомогу Україні на 40 мільярдів доларів винесли на голосування Сенату на ранок у четвер. З подробицями – Юлія Ярмоленко

Посадовці Адміністрації Трампа помстилися Євгену Віндману – звіт Офісу генінспектора Пентагону

Архів від 19 листопада 2019 року, помічник Ради національної безпеки підполковник Олександр Віндман (ліворуч) зі своїм братом-близнюком, підполковником армії Євгенієм Віндманом, після свідчення перед комітетом з розвідки Палати представників.

У середу, 18 травня, Офіс генерального інспектора Пентагону оприлюднив звіт, в якому дійшов висновку, що Євген Віндман, брат полковника армії у відставці Александра Віндмана, ключового свідка у першому процесі щодо імпічменту екс-президента Трампа, ймовірно, зазнав помсти з боку чиновників тодішнього президента.

«Перебуваючи на службі в РНБ, скаржник зробив захищені повідомлення, стверджуючи, що колишній Президент Трамп порушив закони США, коли президент Трамп звернувся до іноземного уряду розслідувати звинувачення проти колишнього віце-президента і кандидата в президенти від Демократичної партії Джозефа Р. Байдена-молодший, його політичний опонент», - йдеться у повідомленні.

Це вказує на те, що саме Євген Віндман був тим викривачем, який написав анонімну скаргу на телефонну розмову екс-президента США Дональда Трампа і Володимира Зеленського, де висловив стурбованість, що американський президент намагався використати допомогу іноземного лідера для власних цілей у передвиборчій кампанії, що пізніше стало підставою для процесу імпічменту проти колишнього президента США. Згодом Трамп багато критикував викривача й закликав до розкриття його особистості.

«Ми провели це розслідування у відповідь на скаргу, подану на гарячу лінію Міністерства оборони 18 серпня, 2020 року, стверджуючи, що різні посадовці адміністрації, включаючи колишнього президента Дональда Дж. Трампа, вчинив дії проти підполковника Євгена Віндмана (заявника), армії США, коли він працював у Раді національної безпеки (РНБ) у Вашингтоні, округ Колумбія, в помсту за захищені комунікації», - йдеться у звіті.

Скаржник стверджував, йдеться у звіті, що посадові особи, помстилися також й через його зв’язок із братом-близнюком та його захищене спілкування із членами Конгресу.

Його брат, Александр Віндман, що має українське коріння, був провідним свідком у процесі щодо імпічменту президента Дональда Трампа. На слуханнях у Конгресі він визнав, що двічі засвідчував стурбованість стосовно кроків адміністрації Трампа стосовно України. Зокрема, після зустрічі представників української влади з Джоном Болтоном (тоді радник президента з питань національної безпеки) та після телефонної розмови між президентами США та України.

У 44-сторінковому звіті слідчий орган дійшов висновку, що на основі «переваги доказів», «більш ймовірно», що Євген Віндман зазнав помсти, але він не містить рекомендацій щодо потенційних наслідків для посадовців, які вже покинули Білий дім.

Як повідомляв раніше Голос Америки, підполковник Сухопутних військ США у відставці, колишній представник Ради з національної безпеки при президенті США Александр Віндман подав судовий позов до особистого адвоката екс-президента Трампа - Руді Джуліані та Трампа-молодшого, звинувативши їх та інших представників попередньої адміністрації Білого дому у змові із метою залякування.

Улітку 2020 Віндман заявив, що залишає службу у Збройних силах США. Його адвокат тоді сказав, що Віндман став жертвою "кампанії тиску, залякувань та помсти" після свідчень у процесі імпічменту.

Після слухань в Конгресі син президента США Дональд Трамп-молодший твітив: "Якби не фантастичні розслідувальні навички [лідера конгресового розслідування щодо імпічменту у Палаті представників, конгресмена Адама Шиффа - ред.], Дональду Трампу було би складніше знайти, кого необхідно звільнити. Дякую, Адаме!"

Дивіться також: Джамала: про війну та підтримку України з боку міжнародної мистецької спільноти. Інтерв’ю

Колишній міністр оборони Молдови: російська загроза для Молдови реальна. Відео

Колишній міністр оборони Молдови: російська загроза для Молдови реальна. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:45 0:00

На нещодавній зустрічі міністрів закордонних справ країн Групи семи було висловлено побоювання, що війна в Україні може перекинутися і на Молдову. Колишній міністр оборони республіки Віталій Марінуца вважає, що російська загроза для Молдови є реальною. Про це він розповів Олександру Яневському.

Більше

XS
SM
MD
LG