Спеціальні потреби

КИЇВ, 28.05.03  -  Пресконференція президента Кучми з приводу українського миротворчого контингенту в Іраку - 2003-05-28


Рішення про спрямування українських військових до Іраку у понеділок ухвалила рада національної безпеки України. Тепер остаточне рішення має ухвалити Верховна Рада, однак Президент Кучма переконаний – парламентарі дадуть згоду на відправку україньких вояків.

Президент Кучма ще раз заявив, що Україна й надалі триматиметься курсу євроатлантичної інтеграції та підтримуватиме дружні стосунки зі своїми західними партнерами. Щоправда поки що Кучма не може назвати, коли Україна подасть заявку на втсуп до НАТО, мовляв треба пройти всі попередні етапи, а вже потім подавати заявку. Водночас доволі успішною Президент вважає і співпрацю з Росією. Вже восени він розраховує підписати угоду про зону вільної торгівлі у рамках СНД.

Досить іронічно Леонід Кучма коментує інформацію про його можливу участь у справі Павла Лазаренка у якості свідка. Він каже, що запрошення його свідчити у цій справі є політичним замовленням.

Не втключено, що найблищим часом можна чекати подальших кадрових змін в Україні. Зокрема, 65 років влітку виповнюється Антолію Зленку та Олександру Омельченку. Леонід Кучма наголосив, що згідно закону, після 65 років вони не мають права займати державні посади, відтак не виключено, що незабаром в Україні буде новий міністр закордонних справ та голова Київської міської адміністрації.

А от держсекретарів в українському уряді вже не буде, ці посади президент скасував.

Чи не найголовнішим позитивом на сьогоднішній день Кучма називає факт економічного зростання у сім відсотків у порівнянні з минулим роком. 2003 президент називає найуспішнішим за всі останні роки. Загалом Президент переконаний, що незабаром всі ці позитивні економічні показники відчують на собі звичайні українці у вигляді більших зарплат та пенсій. Леонід Кучма каже, що найващий етап Україна вже пережила, і що він не знає, хто зумів би краще справитися із тією складною ситуацією, що припала на період його президентства.

Всі свої враження за час перебування на найвищій державнй посаді Кучма виклав у своїй книжці, яку назвав досить промовисто – Україна не Росія. Твір вже завершено і українці зможуть прочитати його вже найближчим часом.

XS
SM
MD
LG