Спеціальні потреби

Звіт "Міжнародної амністії" щодо України - 2003-06-04


4 червня було не випадково обрано для оприлюднення щорічного звіту "Міжнародної амністії". Цього дня відзначають роковини кривавих подій, що стались у Китаї в 1989 році. На знак пам'яті та солідарності з жертвами, правозахисники багатьох країн проводять публічні акції. Українська асоціація Міжнародної амністії передала сьогодні до фондів національної бібліотеки імені Вернадського колекцію правозахисної літератури. Що стосується звіту про порушення прав людини, то цього року до нього увійшла 151-а країна. За словами представниці Української асоціації Міжнародної амністії Антоніни Тарановської, Україна також входить до цього списку.

За словами Антоніни Тарановської, Комітет Ради Європи із попередження тортур тричі побував в Україні: у 98-му, 99-му та 2000-тисячному році. Під час візитів Комітет отримав “велику кількість” повідомлень про жорстоке поводження з ув’язненими. До них застосовували удари кулаками, різними дерев’яними предметами, гумовими палицями або арматурою. Ще тоді Комітет стурбовано заявив, що багато заарештованих, які перебувають у СІЗО та в’язницях, не бажають спілкуватися з членами делегації, оскільки бояться репресій.

Крім того досі залишається актуальним питання про значне втручання влади у діяльність засобів масової інформації. ЗМІ звинувачують владу в спробах придушити діяльність журналістів за допомогою різноманітних адміністративних важелів. Надходять повідомлення про фізичні напади на журналістів, погрози з боку невідомих осіб. Проте Антоніна Тарановська каже, що в Україні є і інші проблеми із захистом прав людини, однак міжнародна Амністія звертає увагу громадськості лише на найболючіші з них.

За останні роки ситуація із захистом прав людини в Україні не покращилась –констатують керівники Української асоціації Міжнародної амністії. Проте вони не називають цифр для порівняння порушень прав людини у різних країнах, мотивуючи це тим, що, не важливо скільки раз порушують ці права у тій чи іншій країні, головне – звертати на це увагу, щоб таке більше не траплялось.

XS
SM
MD
LG