Спеціальні потреби

Польща уже майже у ЄС - 2003-06-09


"То - факт. Ми в Європейському союзі" - про це урочисто заявив президент Польщі АЛЕКСАНДР КВАСНЄВСЬКИЙ на зустрічі з громадськістю перед президентським палацом. Він виступав коротко після того, як стало відомо, що у балотуванні взяло участь понад половина виборців. Саме такий мінімум вимагався для того, щоб референдум був дійсним.

Вітаючи результати, КВАСНЄВСЬКИЙ зазначив, що голосуванням Польща повертається в Європу.

Велике полегшення референдум приніс також прем’єр-міністру Польщі ЛЄШЕКУ МІЛЛЕРУ, уряд якого - через корупційні скандали та високий рівень безробіття - вже деякий час бореться зі спадаючим рейтингом. МІЛЛЕР та інші міністри протягом останніх місяців активно агітували за підтримку населенням справи вступу їх країни до Є-еС. Вчора, з нагоди завершення діла, він сказав: «Вносимо до Європи великий польський потенціал, мрії нашого народу, кваліфікації наших громадян, запал і бажання до праці і давайте помножимо все, що у нашому розпорядженні, щоб Польщі жилося краще, щоб в ній не було проблем і щоби ми будували наше добре, спільне майбутнє».

Проте водночас МІЛЛЕР остеріг, що багато роботи залишається попереду для досягнення Польщею економічних показників її західних сусідів.

Із майже тридцяти дев’яти-мільйоним населенням Польща є найбільшою із десяти переважно східно-європейських країн, які наступного року мають бути офіційно прийнятими до Євросоюзу. Щодо її майбутніх впливів в організації передбачається, що Польща стоятиме на приблизно одному рівні з Іспанією, поступаючись лише таким більш неселеним країнам як Великобританія, Німеччина, Франція та Італія.

Перед голосуванням останніх вихідних висловлювалися побоювання, що на референдум не з’явиться необхідна кількість виборців. У зв’язку з цим уряд у Варшаві звертався до канцлера Німеччини ҐЕРГАРДА ШРЕДЕРА, прем’єр-міністра Великобританії ТОНІ БЛЕРА та до чи не найавторитетнішого у світі поляка - папи ІВАНА ПАВЛА Другого із закликом вплинути на виборців.

Результат референдуму в Польщі також уже привітав уряд Чехії, який готується до подібного голосування наступного тижня. Відтак у вересні плебісцити з цього приводу проведуть Латвія та Естонія.

Референдуми з позитвними результатами уже провели Угорщина, Словаччина, Словенія, Литва та Мальта. У випадку десятого кандидата - Кіпру - рішення прийматиме не народ, а парламент острова.

XS
SM
MD
LG