Спеціальні потреби

Зміни в українському телерадіопросторі - 2003-06-24


Незабаром на українському телебачені кожен фільм буде маркуватися. Це нововведння від нацради має на меті повідомляти українським глядачам, що саме вони можуть побачити у цьому фільмі. Ті фільми та серіали, що не містять насильства, жахів чи еротики рекомендуватимуть дивитися усім за допомогою спеціальної відеопозначки – зеленого кола. Інші поначки будуть мати інший вигляд.

Борис холод каже, що нині підпорякована йому структура все більше виконуватиме контролюючі функції – співрбіники нацради будуть відслідковувати, скільки програм власного виробництва пропонує той чи інший канал, чи дотримуються там закону у розділі мови і чи прислуховуються до думки експетної ради з приводу кіно-продукції.

Так само пан Холод обіцяє відслідоковувати і радіоефір. У цій сфері особливими досягнення голова нинішньої нацради похвалитися не може. За час його перебування на чолі головної контролюючої стуктури в столичному та українскому радіоефірі у кілька разів зросла кількість станцій шасон та хіт музики.

Натомість в Україні досі немає станцій іншого формату – класики, ток-радіо, бракує освітніх програм. Джаз–ФМ пропонує у Києві лише радіо "Континент", яке діями тієї ж нацради доступне далеко не всім, хто хоче чути джаз. Втім Борис Холод твердить, що він за появу нових форматних станцій, мовляв Нацрада готова видавати їм ліцензії.

Досі не врегульваним залишається і питання трансляції новин та програм від іноземних мовників. Голова Нацради твердить, що спочатку мають бути підписані міждержавні угоди про співпрацю у галузі теле- та радіомовлення.

Поки така угода підписана лише з Росією. І хоча в українському ефірі працюють декілька россійских каналів, український канал у Москві лише обіцяють створити.

Нині нацрада пропонує записати у законі норму, що українські станції зможуть ретранслювати програми інозеного виробництва, лише отримавши окрім ліцензії на мовлення, ліцензію на ретрансляцію. А враховуючи те, що міждержавна угода підписана з Росією, то не виключено – у таких ліцензіях дозволять ретронслювати лише російські програми та новини.

XS
SM
MD
LG