Актуально
Зміни в українському телерадіопросторі - 2003-06-24
Незабаром на українському телебачені кожен фільм буде маркуватися. Це нововведння від нацради має на меті повідомляти українським глядачам, що саме вони можуть побачити у цьому фільмі. Ті фільми та серіали, що не містять насильства, жахів чи еротики рекомендуватимуть дивитися усім за допомогою спеціальної відеопозначки – зеленого кола. Інші поначки будуть мати інший вигляд.
Борис холод каже, що нині підпорякована йому структура все більше виконуватиме контролюючі функції – співрбіники нацради будуть відслідковувати, скільки програм власного виробництва пропонує той чи інший канал, чи дотримуються там закону у розділі мови і чи прислуховуються до думки експетної ради з приводу кіно-продукції.
Так само пан Холод обіцяє відслідоковувати і радіоефір. У цій сфері особливими досягнення голова нинішньої нацради похвалитися не може. За час його перебування на чолі головної контролюючої стуктури в столичному та українскому радіоефірі у кілька разів зросла кількість станцій шасон та хіт музики.
Натомість в Україні досі немає станцій іншого формату – класики, ток-радіо, бракує освітніх програм. Джаз–ФМ пропонує у Києві лише радіо "Континент", яке діями тієї ж нацради доступне далеко не всім, хто хоче чути джаз. Втім Борис Холод твердить, що він за появу нових форматних станцій, мовляв Нацрада готова видавати їм ліцензії.
Досі не врегульваним залишається і питання трансляції новин та програм від іноземних мовників. Голова Нацради твердить, що спочатку мають бути підписані міждержавні угоди про співпрацю у галузі теле- та радіомовлення.
Поки така угода підписана лише з Росією. І хоча в українському ефірі працюють декілька россійских каналів, український канал у Москві лише обіцяють створити.
Нині нацрада пропонує записати у законі норму, що українські станції зможуть ретранслювати програми інозеного виробництва, лише отримавши окрім ліцензії на мовлення, ліцензію на ретрансляцію. А враховуючи те, що міждержавна угода підписана з Росією, то не виключено – у таких ліцензіях дозволять ретронслювати лише російські програми та новини.
Всі новини дня
- Голос Америки
Дмитро Кулеба: Ми закликаємо запровадити нові руйнівні санкції проти Росії". Відео
Дмитро Кулеба: Україна буде працювати з механізмом цивільного захисту ЄС та іншими міжнародними механізмами, щоб пом’якшити наслідки від знищення Каховської ГЕС та притягнути Росію до відповідальності.м
Європейські посадовці покладають на Росію відповідальність за руйнування Каховської греблі. Відео
Європейські посадовці покладають на Росію відповідальність за руйнування Каховської греблі на півдні України, що спричинило затоплення в низинах Дніпра. "Руйнування греблі, кричуща атака на цивільну інфраструктуру ставить під загрозу тисячі людей", - Урсула фон дер Ляєн.
- Голос Америки
Експерт: Підрив дамби на Каховській ГЕС –новий етап у війні. Відео
“Це демонструє, що у Путіна ще є варіанти, і він може повернути собі ініціативу в цій війні.” Підрив Каховської ГЕС перерозподіляє сили на полі бою і може вплинути на контрнаступ ЗСУ, вважають американські експерти. Зокрема у Фонді Джеймстаун зауважують, це – новий етап у війні.
Як на події в Новій Каховці відреагували в ООН? Відео
Рада Безпеки ООН сьогодні, 6 червня, проведе засідання, скликане на запит України. На засіданні, включеному в порядок денний Радбезу ООН під назвою "Підтримка миру та безпеки в Україні", йтиметься про підрив Каховської ГЕС, повідомив представник України в ООН Сергій Кислиця.
- Голос Америки
Гендиректор МАГАТЕ Рафаель Ґроссі приїде на ЗАЕС через підрив Каховської дамби

Генеральний директор МАГАТЕ Рафаель Маріано Ґроссі повідомив, що наступного тижня відвідає Запорізьку атомну електростанцію разом з групою міжнародних експертів, які є постійно присутні на станції, у зв’язку з руйнуванням Каховської дамби. Про це очільник агенції ООН з ядерної енергетики повідомив у Twitter у вівторок, 6 червня.
"Після руйнування дамби Каховської ГЕС я очолю наступну ротацію МАГАТЕ, місію підтримки та допомоги на Запорізькій АЕС (ІСАМЗ) наступного тижня з посиленою командою", – написав Ґроссі у Twitter.
"Це є вирішальний момент для ядерної безпеки", - додав він.
Раніше у вівторок президент України Володимир Зеленський повідомив у Twitter про свою телефонну розмову з очільником МАГАТЕ у зв'язку з підривом дамби, який він назвав «російським терактом», який має «масштабні наслідки».
«Ми обговорили шляхи мінімізації ризиків для безпеки ЗАЕС. Домовлено візит пана Ґроссі в Україну», – написав президент України.
Групи експертів Агентства продовжують бути присутніми не лише на Запорізькій АЕС, а й на всіх атомних електростанціях України, щодня відстежують та доповідаютть про розвиток подій у галузі ядерної безпеки.
Після вибуху на Каховській ГЕС, що стався вночі проти 6-го червня, Міжнародна агенція з атомної енергії (МАГАТЕ) заявила, що спостерігає за становищем на Запорізькій АЕС, де реактори охолоджуються водою з Дніпра, і зниження рівня води може становити загрозу.
"Відсутність води для охолодження в основних системах водяного охолодження впродовж тривалого часу призведе до розплавлення палива та непрацездатності аварійних дизель-генераторів. Однак наша поточна оцінка полягає в тому, що безпосереднього ризику для безпеки станції немає", - сказав керівник МАГАТЕ Рафаель Маріано Ґроссі зранку 6 червня.
Днем раніше, виступаючи у Відні на засіданні ради директорів Міжнародного агентства з атомної енергії, Ґроссі заявив, що військова активність у регіоні, де розташована Запорізька АЕС, зростає.
За словами очільника МАГАТЕ, всі три діючі атомні електростанції в Україні були змушені знизити свою потужність внаслідок військових дій та проблем, пов'язаних із порушенням ланцюжків постачання та нестачею запасних частин.
Ґроссі наголосив, що днями презентував у Раді Безпеки ООН «п'ять принципів, спираючись на які ми можемо забезпечити ядерну безпеку Запорізької АЕС». Середи цих принципів, зокрема, недопущення нападу, націленого на реактори ЗАЕС, недопущення пошкодження зовнішнього живлення ЗАЕС, а також недопущення актів саботажу.
За словами Ґроссі, ці принципи отримали підтримку і в Києві, і в Москві.
Дотримання цих принципів, як сказав Ґроссі, є «життєво необхідним», оскільки «ситуація на Запорізькій АЕС останніми місяцями суттєво погіршилася через посилення військових дій».
Дивіться також:
Форум