Спеціальні потреби

Актуально

Київська молодь та наркотики - 2003-06-26

У Києві запровадять нові методи боротьби із вживанням наркотиків серед підлітків. Про це сьогодні оголосили представники столичної влади. Київ утримує одне з перших місць в Україні за кількістю наркоманів. Основні фінансові ресурси проекту зосередять на профілактиці вживання наркотиків учнями шкіл.

До кінця року в київських школах відкриють майже 400 пунктів, де батьки зможуть отримати поради, як вберегти дітей від вживання наркотиків. Консультації будуть анонімними та безплатними. Батьків вчитимуть розповідати дітям про шкідливість наркотиків, розпізнавати основні ознаки їх вживання та повідомлятимуть, куди звертатися в екстренних випадках. Консультації проводитимуть шкільні психологи, які вже навчаються на спеціальних кількамісячних курсах.

Цю програму розробила і впроваджує столична влада. Її представники зауважують, що не чули про подібні проекти в світі. Голова Всеукраїнської наркологічної асоціації Анатолій Вієвський каже, що до такого кроку змусила вдатися ситуація із збільшенням у столиці нарокоманів серед підлітків. Батьки неохоче йдуть за допомогою до лікарні. І хоча останні два роки спостерігається збільшення середнього віку наркоманів. Але, за словами Вієвського, більшість із них почали вживати наркотики ще в підлітковому віці.

Вієвський переконаний, що зарадити проблемі може лише правильно побудована система профілактики, яка не працює в нинішньому вигляді. Він прогнозує, в разі успішності проекту зменшення кількості наркозалежних на 30 відсотків.

Зараз за оцінкою фахівця в Києві до 45 тисяч наркоманів. З них 10 тисяч стоять на обліку або проходили анонімний курс лікування. Це не багато, кажуть медики, порівняно із іншими європейськими столицями. Але за цим показником Київ поступається лише Дніпропетровській області – абсолютному лідеру за кількістю хворих. За деякими даними, легкі наркотики вживає до третини учнів професійних училищ міста. Половина, із тих хто проходив курс лікування вживали героїн.

За підрахунками соціологів, загалом в Україні майже чверть мільйона людей вживають важкі наркотики, які містять опіум. Експерти стверджують, що їх розповсюдження стримують лише низькі доходи населення.

Разом із проектом запобігання вживання наркотиків у школах було оголошено про початок інших програм. Зокрема для студентів та сімейних лікарів. Один із проетів здійснюватиме Українська православна церква. А на початку вересня в київському планетарії відкриють громадський антинаркотичний музей. Ініціаторами його створення були батьки наркоманів. Вони ж нададуть у якості експонатів особисті речі та фотографії своїх дітей, які потерпіли від вживання наркотиків.

Всі новини дня

На HBO відбувлася прем'єра документального фільму “Чорнобиль. Загублені касети”. Відео

На HBO відбулася прем'єра документального фільму “Чорнобиль. Загублені касети”. Основою сюжету стала знахідка унікальних відеокасет з Чорнобильської трагедії у київських архівах - а також приватні кадри, які автори ніколи не показували широкому загалу.

У Асоціації правників України пояснюють, чому Україна має довести, що Росія чинить геноцид. Інтерв'ю

Робота на правовому фронті боротьби з Росією йде як на державному рівні, так і на неурядовому. Юридична спільнота України об’єднала зусилля, аби допомагати правоохоронцям фіксувати воєнні злочини росіян, а також координувати роботу зі своїми іноземними колегами.

У Вашингтоні відкрили фотовиставку "Маріуполь - мирний", "Маріуполь - героїчний". Відео

Україна оголосила про найбільший обмін полоненими з початку повномасштабної війни. Додому повернулись 144 військових, в тому числі 95 оборонців Азовсталі.

B Україні вже розслідують понад 20 тисяч випадків воєнних злочинів росіян. Відео

B Україні вже розслідують понад 20 тисяч випадків воєнних злочинів росіян. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:45 0:00

За інформацією генпрокуратури України, протягом своєї повномасштабної війни Росія обстріляла 25 тисяч об'єктів української цивільної інфраструктури, більшість із них - знищено. На додачу в Україні вже розслідують понад 20 тисяч випадків воєнних злочинів росіян.

Важливі заяви НАТО, США та що вони означають для України. Відео

Важливі заяви НАТО, США та що вони означають для України. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:11:26 0:00

НАТО оголосили про посилений пакет нелетальної допомоги Україні, а також про допомогу в модернізації збройного сектору України. Джо Байден оголосив про суттєвє збільшення військової присутності Сполучених Штатів у Європі.

Більше

XS
SM
MD
LG