Спеціальні потреби

Актуально

Останні пропозиції хлібовиробників - 2003-07-01

У червні роздрібна ціна хліба в Україні зросла подекуди до 20%. У піднятті цін на хліб керівники найбільших українських хлібокомбінатів звинувачують погоду. Таких несприятливих погодних умов, кажуть вони, в Україні не було вже 100 років. Спочатку взимку вимерзли озимі, відтак навесні висохли ярові.

Погані прогнози щодо врожаю пшениці, якої цього року, судячи з усього, не вистачить навіть на покриття внутрішніх потреб, викликали зростання цін на зерно. Хлібопекарська галузь, купуючи сировину за вищими цінами, змушена була зрештою підняти ціни на кінцевий продукт, -- каже керівник об’єднання “Укрзернопром” з Дніпропетровська Євген Ленг:

“Повірте, багато підприємств трималися до останнього. Ми розуміємо, яке це серйозне питання, підняття ціни на хліб, але коли ми купуємо борошно по 2000 гривень за тонну, а продаємо хліб по 1500 гривень, нам не залишалося нічого іншого, як підняти – достатньо помірковано підняти – ціни на хліб. В багатьох регіонах вони підняті не так уже й набагато, на 15-20 копійок за одиницю виробу”, -- каже дніпропетровський хлібовиробник.

В умовах складної ситуації на ринку зерна найбільші українські хлібокомбінати вирішили об’єднатися в Асоціацію пекарів України й звернутись до уряду з пропозиціями щодо нормалізації ринку. Як вважають вони, вихід у негайному імпорті. А оскільки сьогодні зерновий імпорт звужений рамками Росії і Казахстану – країн, при ввезенні зерна з яких Україна не платить ввізного мита, то асоціація пропонує розширити цей ринок, скасувавши ввізне мито на зерно з далекого зарубіжжя.

Пропонується також інший кардинальний крок – надати імпортерам зерна відстрочку у сплаті ПДВ. Поки ж імпортне зерно надійде в Україну, погасити ажіотаж планується з Держрезерву. Про це наприкінці червня вже віддав доручення Президент України. Асоціація хлібовиробників, у свою чергу, заявляє про готовність закупити частину зерна для погашення ажіотажного попиту власними силами. Говорить Володимир Слабовський з об’єднання “Кримхліб”:

“Ми виробили спільну стратегію, ми сьогодні готові закупити самостійно, на кредитні ресурси, надані банками, від мільйона до півтора мільйонів тонн зерна. Ми купимо й забезпечимо підприємства зерном та борошном, з тим щоб знизити ціни на хліб”.

Як твердять представники української хлібопекарської галузі, у нинішньому панічному попиту на хліб і борошно неабияку роль зіграли старі психологічні стереотипи радянських часів. При ринковій економіці, кажуть вони, не може бути дефіциту і не треба запасатися всім необхідним на півроку наперед.

Хлібовиробники запевняють також: перебоїв з хлібом не буде. В країні достатньо борошна, щоб забезпечити попит в уже згаданому новому режимі цін. І прогнозують різкий спад нинішнього попиту і цінову стабілізацію, як тільки перше зерно нового врожаю буде вийнято з-під комбайну.

Всі новини дня

Військові експерти: українська армія якісно краща за російську і більш підготовлена до контрнаступу. Відео

Про переваги української армії у контрнаступі ми поговорили із двома американськими військовими експертами. Обидва впевнені - українська армія якісно краща за російську і більш підготовлена до контрнаступу.

В американських містах проходять протести у відповідь на підрив дамби Каховської ГЕС. Відео

У вівторок у Вашингтоні на акцію протесту зібралися біля Білого Дому. Учасники вийшли, щоб привернути увагу до того, що на їхню думку, саме росіяни зруйнували Каховську ГЕС. Протести у відповідь на підрив Каховської ГЕС також відбулись і в найбільшому місті штату Каліфорнія, Лос-Анджелесі.

Чаша Каховського водосховища може спорожніти за кілька днів - промислова екологиня. Відео

Чаша Каховського водосховища може спорожніти за кілька днів. Про це у коментарі Голосу Америки розповіла промислова екологиня Анна Амбросова.

Як реагують на руйнування Каховської ГЕС американські конгресмени. Відео

Як реагують на руйнування Каховської ГЕС американські конгресмени. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:38 0:00

Як реагують на руйнування Каховської ГЕС американські конгресмени – деталі з Конгресу США від Катерини Лісунової.

Речниця Білого дому: Відповідальність за руйнування, спричинені цією війною — на Росії. Відео

Відповідальність за руйнування, спричинені цією війною — на Росії. Про це заявила речниця Білого дому Карін Жан-П'єр, коментуючи підрив Каховської ГЕС.

Більше

XS
SM
MD
LG