Спеціальні потреби

Актуально

Заарештувати нардепа буде дещо легше - 2003-07-03

Затримати або заарештувати депутатів Верховної Ради України представники правоохоронних органів можуть лише за згодою Парламенту. Таке рішення на подання 56 народних депутатів оприлюднив сьогодні Конституційний суд України.

Перше рішення, щодо депутатської недоторканості було прийнято ще у 99-му році. Тоді вирішувалось питання про можливість притягнення народного депутата України до кримінальної відповідальності. На той час Конституційний суд зазначав, що народний депутат може бути притягнутий до кримінальної відповідальності зі згоди Верховної Ради і лише після висунення йому обвинувачень у вчинені злочину.

У сьогоднішньому рішенні конституційний суд визначив що затримання або арешт депутата Верховної Ради можливі за згоди парламенту, незалежно від наявності його згоди на притягнення цього депутата до кримінальної відповідальності.

Суд також встановив, що повноваження парламентаря не можуть бути обмежені діями або бездіяльністю органів державної влади, місцевого самоврядування та їхніми посадовими і службовими особами. Отже, за словами судді Конституційного суду Володимира Вознюка народного депутата не можливо арештувати, проте в українському кримінальному кодексі передбачені й виняткові випадки.

Коментуючи стан справ у Конституційному суді, Володимир Вознюк відзначив, що сьогодні на розгляді у суді знаходиться 9 конституційних подань. Проте якщо Верховна Рада скерує до суду невідкладне подання про відповідність законопроекту щодо внесення змін до Конституції запропонованих Президентом та Парламентом, суд зобов’язаний буде розглянути їх протягом двох місяців. Однак поки що такого подання не було. Не надходило до Конституційного суду і подання стосовно можливості балотування діючого президента України Леоніда Кучми на третій президентський строк.

Володимир Вознюк визнає, що зараз питання можливості балотування Леоніда Кучми на третій термін цікавить багатьох. І у тому разі, якщо внесені зміни до Конституції будуть передбачати можливість обрання президента на третій термін, то звичайно такий варіант буде розглядатись. Не виключено, що Президент може скористатись своїм правом балотуватись на третій строк, виходячи з того, що Конституція була прийнята після того, як він вже був обраний президентом, однак у цьому разі коментувати перебіг подій судді відмовились, мотивуючи, це тим, що справа може стати предметом розгляду Конституційного суду.

Всі новини дня

Фінляндія і Швеція зробили ще крок в НАТО - підписані протоколи про вступ

Президент Фінляндії Саулі Нііністо (ліворуч) і прем'єр-міністерка Швеції Маґдалена Андерссон на саміті НАТО в Мадриді 29 червня 2022 року, де обидві країни отримали офіційне запрошення вступити в Альянс.

В штаб-квартирі НАТО у Брюсселі представники 30 країн - членів альянсу 5 липня підписали протоколи про вступ Фінляндії та Швеції, здійснивши вирішальний крок на шляху до чергового розширення альянсу.

Фінляндія та Швеція вирішили відмовитися від тривалого статусу військової позаблоковості після того, як Росія в лютому почала відкрите вторгнення в Україну.

Підписання протоколів означає перехід до наступного етапу, в ході якого вступ нових членів мають ратифікувати законодавчі органи кожної з країн НАТО.

Потужна обороноздатність Фінляндії, суспільна готовність і витривалість буде внеском у міцність альянсу.
Саулі Нііністо

Тим часом представники Фінляндії та Швеції вже братимуть участь у нарадах альянсу, хоча ще не матимуть права голосу.

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберґ з нагоди підписання протоколів заявив, що приєднання Фінляндії та Швеції зробить альянс міцнішим і додасть безпеки народам.

“Двері НАТО залишаються відкритими для європейських демократій, які готові і бажають зробити внесок до нашої спільної безпеки”, - проголосив Столтенберґ.

На тлі російської війни проти України залишається відкритим проголошене українське бажання вступити в альянс, яке фактично відкладене на невизначений час.

Швидкий процес приєднання Фінляндії та Швеції опинився під сумнівом після застережень оголошених Туреччиною, але Єнс Столтенберґ завжди наполягав, що всі питання вдасться залагодити.

Турецький президент Реджеп Таїп Ердоган дав зрозуміти, що готовий знову загальмувати вступ тих двох країн, якщо фінський та шведський уряди не виконають вимог Туреччини щодо політики Фінляндії та Швеції стосовно курдських організацій та активістів, яких Анкара звинувачує в тероризмі, а також стосовно турецьких активістів організацій підозрюваних у причетності до спроби військового перевороту.

Чому американський ветеран готовий ризикувати своїм життям заради України: історія Джеймса Васкеса. Відео

Американський ветеран Джеймс Васкес вирішив боротися за незалежність України, щойно Росія розпочала вторгнення 24 лютого. Він зібрав своє спорядження, дочекався, поки отримає закордонний паспорт, і поїхав у свою першу в житті подорож до Європи.

Медичне обладнання для українських лікарень збирають волонтери з Нью-Джерзі. Відео

Серед медичного обладнання, яке наразі найбільше потребують українські військові госпіталі, та лікарні, які надають медичну допомогу як військовим, так і цивільним, – це апарати для вакуумного лікування ран, а також фіксатори для кісток.

День Незалежності США: українці взяли участь у параді у Вашингтоні. Відео

День Незалежності США: українці взяли участь у параді у Вашингтоні. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:32 0:00

Сполучені Штати сьогодні відзначають День Незалежності. 4 липня святкування відбуваються по всій країні, та, певно, найбільше урочистостей - у Вашингтоні. Цьогоріч участь у параді до Дня Незалежності США вперше взяли і українці.

Як волонтери налагоджують постійне харчування в Бородянці. Відео

Як волонтери налагоджують постійне харчування в Бородянці. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:41 0:00

«Перші дні коли ми відчинили двері їдальні, багато хто з людей плакав, вони отримали першу тарілку з гарячою їжею».

Більше

XS
SM
MD
LG